Dwa medale dla Gdyni na over the top

Paweł Podlewski
8 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
I miejsce Walentyna Zaklicka w kategorii do 60kg kobiet oraz III miejsce Daniel Gajda w kategorii do 70kg mężczyzn - oto sukces gdyńskich armwrestlerów, reprezentujących UKS Złoty Tur Gdynia na tegorocznym turnieju Over The Top w Niemczech.

04 września w stolicy niemieckiego Volcwagena w 120 tysięcznym mieście Wolfsburg do boju o tytuł najlepszego zawodnika Europy Zachodniej roku 2004 stanęło ponad 90 armwrestlerów z trzynastu krajów europejskich. Polskę godnie reprezentowało 6 zawodników.

Zawodnicy zmagali się na prawą rękę w ośmiu głównych kategoriach wagowych. Cały turniej zakończył się najbardziej widowiskowa kategorią OPEN. Podczas całych zawodów gorącego dopingu wszystkim zawodnikom dostarczała jednotysięczna publika.
W rezultacie zawodnicy polscy zdobyli jeszcze jeden medal. Dawid Bartosiewicz z Choszczna w kategorii do 60kg mężczyzn zajął szczytne II miejsce.