Dzwonek zatrzymał "Stocznię" w Sosnowcu

Stoczniowiec Gdańsk

'Stocznia" pod ścianą. Gdańscy hokeiści już nie mogą przegrać z Zagłębiem, ale w środę znów zagrają w Sosnowcu. fot. Wojtek Jakubowski / KFP

W trzecim meczu ćwierćfinału play-off gdańscy hokeiści prowadzili z Zagłębiem w Sosnowcu już 3:1, ale tak jak w pierwszym starciu skończyło się remisem, a w karnych o jednego gola lepsi byli rywale. Po dzisiejszej porażce 3:4 (3:1, 0:1, 0:1, d. 0:0, 0-1) Energa Stoczniowiec musi wygrać dwa pozostałe spotkania, aby awansować do strefy medalowej. Jutro w Sosnowcu początek gry o godzinie 18.00.

1:1 Hruby as. Lezo (6.11 w przewadze)
1:2 Łopuski as. Jankowski (15.33 w przewadze)
1:3 Furo as. Urbanowicz (18.21 w osłabieniu)
2:3 T. Kozłowski as. M. Kozłowski (22.44 w osłabieniu)
3:3 T. Da Costa as. Wilczek (47.48 w podwójnej przewadze)

Jedynego karnego z sześciu, i to już w pierwszej serii, wykorzystał Anton Lezo.

ZAGŁĘBIE: Jaworski (21:00 Dzwonek); Banaszczak - B. Piotrowski; Kuc - Duszak; Pawlak - Wilczek; Bernat - T. Da Costa - Antonovicz; Vazan - Lezo - Hruby; Ślusarczyk - Biela - Jaros; M. Kozłowski - T. Kozłowski - Podlipni.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Leśniak - Smeja, Rompkowski - Bigos, B.Wróbel - Benasiewicz, Skrzypkowski - Sowiński; Skutchan - Hurtaj - Vitek, Jankowski - Rzeszutko - Łopuski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Poziomkowski - Strużyk - Ziółkowski.

Rozpoczęło się wręcz wspaniale dla gdańszczan. Już w 24 sekundzie gry Roman Skutchan, wykańczając kontrę zapewnił prowadzenie. Choć niecałe 6 minut później hokeiści Zagłębia wyrównali to i tak do gdańszczan należało ostatnie słowo w tej tercji.

Najpierw Mikołaj Łopuski - w tej samej sekundzie, gdy kończyła się podwójna przewaga gdańszczan - wyprowadził "Stocznię" na prowadzenie. Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony Milan Furo podwyższył na 3:1 w osłabieniu! Niektórego źródła i tego gola zaliczyły Łopuskiemu, którego już wówczas nie było na lodzie.

- Zagraliśmy konsekwentnie i uważnie w defensywie. Stąd nasze prowadzenie. Niestety, w tej części gry straciliśmy Mikołaja Łopuskiego. Ma uraz mięśni brzucha. Wyszedł jeszcze na podwójną przewagę, strzelił bramkę, ale później już na lodzie się nie pojawił- - wyjaśnił trener Energi Stoczniowca.

Od drugiej tercji rozpoczęła się pogoń gospodarzy. Ekipa Zagłębia strzeliła kontaktową bramkę w czasie gry w osłabieniu. Jak relacjonuje gdański szkoleniowiec, zabrakło w gdańskiej ekipie komunikacji pomiędzy bramkarzem a obrońcami.

- Gospodarzom bramka kontaktowa dodała skrzydeł, w trzeciej tercji natarli na nas, za dużo łapaliśmy kar, to osłabiało nasz zespół. Ponadto naszym zdaniem otrzymaliśmy niesłuszna karę i musieliśmy grać 3 na 5. Wówczas gospodarze wyrównali - powiedział trener.

Do końca trzeciej tercji wynik nie zmienił się. Jeszcze na początku dogrywki Teddy da Costa przegrał pojedynek sam na sam z Przemysławem Odrobnym . O wszystkim decydowały rzuty karne.

Już pierwszego karnego wykorzystał Lezo. Miał przy tym sporo szczęścia, gdyż krążek po interwencji gdańskiego bramkarza wtoczył się do siatki. Później już żadnemu z hokeistów nie udało się wykorzystać karnego. Golkiper miejscowych, Tomasz Dzwonek, który wyjechał na lód po pierwszej tercji, pozostał niepokonany! W karnych nie dał się pokonać kolejno Josefowi Vitkowi, Furo i Maciejowi Urbanowiczowi. Tym samym Zagłębie po raz drugi ćwierćfinale wyszło na prowadzenie. Do awansu sosnowiczanom potrzebne jest jedno zwycięstwo, a gdańszczanie muszą wygrać dwa razy. Jeśli zwyciężą w środę, w piątek rywalizacja wróci do "Olivii".

zwycięzca ćwierćfinału 3

Tak jak to było do przewidzenie po wtorkowych meczach znani są dwaj pierwsi półfinaliści. Wojas Podhale Nowy Targ pokonał TKH Toruń po raz trzeci, tym razem 6:3 (2:2, 2:0, 2:1). Natomiast Cracovia wygrała na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). W trzeciej parze ćwierćfinałowej GKS Tychy nieznacznie zwyciężył Akunę Naprzód Janów 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:1.

• (1)

:( kiedy sa karne to w 80% mozemy byc pewni, ze mamy przegrana w kieszeni. Stocznia ma wiele mocnych stron ale na pewno nie obrone rzutow karnych...

• 10 0

• nie w 80 tylko w 100%

• 0 0

• porazka

bez komentarza urbanowi dac strzelac decydujacego karnego to naprawde trzeba byc pogietym

• 2 0

• (1)

czy jutro jest gdzieś relacja ze Sosnowca?

• 0 3

• to pozamiatane , jutrzejszy mecz to formalnosc a szkoda taka szansa byla.

• 0 5

• I tak wychodzi jak od razu z autobusu na lód się wychodzi ...

Stoczniowiec, mamy jeszcze szanse i ją wykorzystajmy !

Hej Stocznia !

• 4 0

• wygramy przegramy?

Dobra przestancie tu gadac 3 po trzy Damy rade, Liczmy na to ze jutro wygramy i tyle. Trener ich odpowiednio podrasuje powie co trzeba i tyle. Dzdza RADE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

• 4 0

• Podziękujmy Odrobnemu... (8)

Gol Zagłębia na 2:3 strzelony w osłabieniu, to tylko i wyłącznie zasługa Odrobnego!!! Zawsze coś musi odpierdo..ć. Ale on jak zwykle jest niewinny!!! I ch.j!!!! Zapraszamy do hali Olivii na mecze hokeja we wrześniu.

• 13 2

• (1)

ZJAZD FRAJERZE !!! A WE WRZEŚNIU TO ty LEPIEJ ZAPISZ SIĘ DO JAKIEJŚ SZKOŁY O ILE NIE JEST ZA PÓŻNO !!!

• 1 4

• widziałeś frędzlu tego gola??? nie sądze. a ja tak.

• 0 0

• (2)

ZGADZAM SIE Z TOBA W 100000000000000%

• 1 0

• (1)

jak zwykle musiał coś odwalić!!!! gwiazdor je....y!!! mało tego.!!!dzwoniłem do kumpla z sosnowca to mówił, że przy pierwszym karnym odbił krążek po strzale po czym sam sobie go wbił do bramki bo chciał mega paradę zrobić!!!!

• 1 0

• w każdym razie nie przesądzajmy jeszcze losów!!! wierzę że są w stanie jutro wygrać!!!!do boju!!!

• 0 0

• ja tez sie zgadzam ali

• 0 0

• (1)

tak liliput, podziękuj Odrobnemu, gdyby nie on, to by było 6:3 dla Zagłębia w regulaminowym czasie !

• 0 1

• Niestety...

Taka dola bramkarza! I co z tego, że bronił dobrze, skoro odpieprzył numer i podał krążek do napastnika Zagłębia, a ten wpakował mu go do bramki. Takie błędy, w takim meczu??? Nie pierwszy raz zresztą Odrobny wywija jakiś numer. Szkoda tylko, że przez jego głupi błąd już dzisiaj możemy pożegnać się z play off. Oby nie... ale słaba nadzieja...

• 0 0

• STOCZNIO CO WY ROBICIE....

• 0 0

15.01 (pt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim mecz trwa STOCZNIOWIEC Gdańsk
17.01 (nd) godz.13:00 JKH GKS Jastrzębie typuj bez publiczności STOCZNIOWIEC Gdańsk
24.01 (nd) godz.18:00 Tauron Podhale Nowy Targ typuj bez publiczności STOCZNIOWIEC Gdańsk
29.01 (pt) godz.18:30 STOCZNIOWIEC Gdańsk typuj bez publiczności Comarch Cracovia
31.01 (nd) godz.17:00 Energa Toruń typuj bez publiczności STOCZNIOWIEC Gdańsk
10.01 (nd) godz.17:00 STOCZNIOWIEC Gdańsk 0:2 bez publiczności GKS Tychy LIVE!
08.01 (pt) godz.18:00 Ciarko STS Sanok 2:1 bez publiczności STOCZNIOWIEC Gdańsk
06.01 (śr) godz.19:00 Zagłębie Sosnowiec 5:2 bez publiczności STOCZNIOWIEC Gdańsk
11.12.2020 (pt) godz.18:30 STOCZNIOWIEC Gdańsk 0:6 bez publiczności Energa Toruń LIVE!

10 STOCZNIOWIEC GDAŃSK 27 2 0 0 25 31:138 6

W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.