Stoczniowiec Gdańsk zdobył 8 medali w MP short track. Dominacja Kamili Stormowskiej

mip.
24 marca 2024, godz. 06:00
Opinie (4)
aktualizacja: godz. 17:36 (24 marca 2024)
Kamila Stormowska (z lewej) i Diane Sellier zdominowali mistrzostwa Polski w short tracku, które odbyły się w gdańskiej Hali Olivia. Łącznie przedstawiciele gdańskiego klubu wywalczyli 6 medali. Kamila Stormowska (z lewej) i Diane Sellier zdominowali mistrzostwa Polski w short tracku, które odbyły się w gdańskiej Hali Olivia. Łącznie przedstawiciele gdańskiego klubu wywalczyli 6 medali.

Poęć złotych medali, dwa srebrne i jeden brązowy to dorobek łyżwiarzy Stoczniowca Gdańsk na zakończonych już mistrzostwach Polski w short tracku, które odbywały się w Hali Olivii w Gdańsku. Bezkonkurencyjna była Kamila Stormowska, która zwyciężyła na dystansie 500, 1000 i 1500 metrów. Na najkrótszym z dystansów zwyciężył także Diane Sellier.

Aktualizacja, godz. 17:36

W niedzielę przedstawiciele Stoczniowca Gdańsk dołożyli dwa medale. Jeden wywalczyła niezawodna Kamila Stormowska, która nie dała szans rywalkom podczas zmagań na dystansie 1000 m. Za nią finiszowały zawodniczki Juvenii Białystok: Hanna SokołowskaAnna Falkowska. Z kolei Diane Sellier na tym samym dystansie rywalizację zakończył na etapie półfinału.

Drugi "krążek" dołożyła sztafeta męska w składzie: Sellier, Neithan Thomas, Adam Muchlado, Jakub Dołkowski. Gdańszczanie zajęli 2. miejsce, a bezkonkurencyjny okazał się zespół Juvenii Białystok.

Co ważne, Stormowska zwyciężyła w klasyfikacji wieloboju, a Sellier zajął 2. miejsce. To ogromny sukces zawodników gdańskiego klubu.

Hala Olivia w tym sezonie zamieniła się w prawdziwą mekkę short tracka. Odbyły się tu już bowiem mistrzostwa Europy, finał Pucharu Świata oraz mistrzostwa świata juniorów. Teraz przyszedł czas na zamykające sezon mistrzostwa Polski.

Faworytami do medali byli przedstawiciele Stoczniowca Gdańsk i sprostali zadaniu. Sobotnie konkurencje zdominowali Kamila StormowskaDiane Sellier. Łącznie wywalczyli 4 medale z czego aż 3 złote. Dorobek mógłby być większy, ale ze startu wycofała się Nikola Mazur, która wciąż odczuwa skutki kontuzji odniesionej w lutym podczas Pucharu Świata.

Short track. Historyczny wyczyn łyżwiarza Stoczniowca Gdańsk, sztafeta z brązem Short track. Historyczny wyczyn łyżwiarza Stoczniowca Gdańsk, sztafeta z brązem

Aktualnie najlepsza polska łyżwiarka w tym sezonie imponowała formą, co potwierdziła w Gdańsku. W sobotę była bezkonkurencyjna na 500 i 1500 m. Na ostatnim okrążeniu na dłuższym dystansie liderującą Stormowską próbowała atakować jeszcze Gabriela Topolska, ale reprezentantka Stoczniowca utrzymała prowadzenie. Brąz na 1500 metrów wywalczyła Hanna Sokołowska. Z kolei na 500 metrów Stormowska finiszowała przed Sokołowską i Anną Falkowską.

- Z boku może to wygląda, że coś przyszło mi łatwo, ale na mistrzostwach Polski nie ma łatwych medali. Cały rok pracuję, żeby to, co mam w nogach, pokazać na tych zawodach. Za tymi medalami stoi moja ciężka, kilkuletnia praca - podkreślała po sobotnich startach Stormowska.

Z kolei Sellier znakomicie zaprezentował się na 500 m. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski zdetronizował kolegę z reprezentacji, Łukasza Kuczyńskiego. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Mateusz Mikołajuk.

Kamila Stormowska zdobyła dwa medale w Pucharze Świata. Życiowy sukces łyżwiarki Kamila Stormowska zdobyła dwa medale w Pucharze Świata. Życiowy sukces łyżwiarki

Francuz startujący dla reprezentacji Polski stanął także na podium na 1500 m. Długo wydawało się, że wywalczy srebro, bo poza zasięgiem był Michał Niewiński, ale tuż przed metą minął go Felix Pigeon.

Mistrzostwa Polski short track - wyniki (sobota 23.03)

3. Juvenia Białystok III 2:56.571

W sobotę rywalizowały także sztafety mieszane. Tu zawody zdominowały zespołu Juvenii Białystok, które zajęły wszystkie miejsca na podium. Drużyna Stoczniowca w składzie: Stormowska, Sellier, Neithan Thomas, Natalia Bielicka odpadł w półfinale.

Co ważne, zarówno Stormowska, jak i Sellier prowadzą w klasyfikacji ogólnej, czyli wieloboju, do którego liczą się występy we wszystkich konkurencjach. W niedzielę będą mieć szanse na powiększenie dorobku medalowego, bo odbędą się finały na 1000 m oraz sztafet kobiet i mężczyzn. Start rywalizacji o godz. 10, a zakończenie o 13:40. Wstęp dla kibiców jest wolny.