Wiadomości

E-sport. Streamerki z Gdańska w produkcji Netflix burzą stereotypy

Najnowszy artukuł na ten temat

E-sport. CS:GO, LoL, FIFA czy CoD? W jakie gry grają sportowcy z Trójmiasta?

Aleksandra "AL3XANDRAS" Hanula (pierwsza od lewej) i Karolina "Nieuczesana" Brodnicka (górny rząd z lewej strony).
Aleksandra "AL3XANDRAS" Hanula (pierwsza od lewej) i Karolina "Nieuczesana" Brodnicka (górny rząd z lewej strony). fot. Netflix

Popularny portal z filmami i serialami zaprosił dwie streamerki z Gdańska do promocji jednej z najnowszych produkcji, pt.: The Old Guard: Bez Końca, której główną bohaterką jest liderka nieśmiertelnej grupy. W ten sposób Aleksandra "AL3XANDRAS" Hanula i Karolina "Nieuczesana" Brodnicka mogły pokazać, że kobieca scena e-sportowa rośnie w siłę. Wraz z innymi streamerkami rozegrały mecze pokazowe w CS:GO, Valorant i Fortnite. - W tym świecie wciąż jesteśmy mniejszością. Dzięki takim akcjom burzymy stereotyp, który mówi, że my to tylko ładne buźki - mówi nam mieszkanka Gdańska.E-sport - wszystkie artykuły na portalu Trojmiasto.plKtóre streamy chętniej oglądasz?

prowadzone przez kobiety 4%
prowadzone przez mężczyzn 12%
nie ma różnicy, jeśli prowadząc(a)y ma dobry kontakt z widownią 23%
nie oglądam streamów 61%
zakończona Łącznie głosów: 90
Aleksandra "AL3XANDRAS" Hanula i Karolina "Nieuczesana" Brodnicka to dwie streamerki z Gdańska, transmisje których można oglądać na specjalnie przeznaczonym portalu dla gier komputerowych Twitch.tv. Obie panie mają razem ok. 200 tys. obserwujących na tym kanale. Dzięki popularności zostały zauważone przez Netflix, czyli znany portal z szeroką bazą filmów oraz seriali.

Gdańskie streamerki zaproszono do współpracy przy promocji nowej produkcji, pt.: The Old Guard: Bez Końca, której premiera miała miejsce w lipcu. Film, który bije rekordy oglądalności na wspomnianej platformie powstał na podstawie komiksu Grega Rucki. Jego bohaterką filmu jest silna, wytrwała kobieta o imieniu Andy, grana przez Charlize Theron. Odgrywa rolę liderki nieśmiertelnej drużyny. Kobietą jest zresztą sama reżyserka Gina Prince-Bythewood.

Streamer Kamil "Yuuhi" Prucheński: W internecie czują się bezkarnieDo projektu poszukiwano kobiet z podobną osobowością, dlatego wybór nieprzypadkowo padł na m.in. gdańskie streamerki. Wydawać się może, że panie stanowią znaczną mniejszość w gamingowych realiach, jednak ostatnie badania pokazują, że aż 47 proc. tej społeczności to właśnie kobiety. Co ciekawe, 20 proc. transmisji na Twitchu prowadzą influencerki. Netflix w ten sposób chciał więc pokazać, że to zainteresowanie rośnie także wśród pań.

- Pod koniec czerwca otrzymałam maila z agencji marketingowo-sportowej, z treści którego wyczytałam, że Netflix Polska chce, bym wzięła udział w promocji nowego filmu. Założenie było takie, by udowodnić, że kobiety również mają moc. Myślę, że cel został osiągnięty dzięki współpracy z innymi dziewczynami ze świata e-sportu. W tym świecie wciąż jesteśmy mniejszością, dlatego cieszę się, że poprzez takie akcję możemy udowodnić, że reprezentacja naszej płci rośnie w siłę. Burzymy stereotyp, który mówi, że my to tylko ładne buźki, więc takich eventów powinno być troszkę więcej - mówi nam AL3XANDRAS.

Aleksandra "AL3XANDRAS" Hanula zarabia na transmisjach gry - wywiadAL3XANDRAS podsumowuje akcję wraz z Krzysztofem Ibiszem.W związku z tym zorganizowano mecze pokazowe w Counter-Strike: Global Offensive, Valorant oraz Fortnite. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyły inne streamerki: Dżejdżejka, Veneea, Kasix, Brunecia, skład których uzupełnili: GimperTaZ. Widzowie mogli śledzić zmagania na kanałach każdego z nich, a cała rozgrywka trwała od godz. 17 do późnych godzin wieczornych. Całą transmisje relacjonował znany prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz.

- Hasło przewodnie, które nam towarzyszyły to: "razem gramy i razem wygrywamy". W każdym z tych meczów chodziło raczej o zabawę, niż poważną rozgrywkę. Dla mnie to jeden z największych projektów, w którym brałam udział. Wcześniej uczestniczyłam w akcjach sponsorskich, jak np. z HP. Byłam także na różnych wydarzeniach, typu: Poznań Game Arena czy Intel Extreme Master w Katowicach, ale to było nowe doświadczenie i mam nadzieję, że to nieostatni taki projekt w moim życiu - dodaje Aleksandra Hanula.

Kinguin Esports Lounge. Takiego miejsca dla graczy w Polsce jeszcze nie byłoCo ciekawe, do rozgrywki zaangażowani zostali również widzowie, którzy byli wyłonieni dzięki postom, które opublikowali na swoim Facebooku. Należało odpowiedzieć na pytanie: Która postać z filmu The Old Guard powinna znaleźć się w twojej drużynie i dlaczego? Ostatecznie wybrano 20 najbardziej kreatywnych komentarzy.

Streaming to udostępnianie na żywo treści w internecie, np. prowadzenia transmisji z gry komputerowej lub zwykłego pokazywania ekranu. Główną motywacją do streamowania są duże pieniądze, które można zarobić. Zyskując na popularności, można łatwiej nawiązać współpracę z agencjami reklamowymi i nie tylko. Inni korzystają z opcji tzw. "donejtów", które polegają na przelewaniu dowolnych środków dla transmitującego w trakcie wizji.

Opinie (11) 4 zablokowane

 • Znowu promocja silnych i niezależnych kobiet... to już się robi śmieszne. (2)

  • 20 5

  • (1)

   Niezależnych? Jak w młodym wieku świecą dekoltami dla kliknięc, lajków to pomysl co z nich wyrośnie w przyszłości. Spotkasz je na poboczu przy szosie w lesie pod kartuzami;)

   • 7 0

   • raczej w tv i plotku

    • 2 0

 • Co do steamerek jak i reszty pseudo infuencerek. Co wspólnego z ciekawostkami z Trójmiasta mają pokazujce dekolt dla klinięć 20 letnie malowane pindzie? Nie ma ciekawszych tematów?

  • 16 2

 • Streamerki kamerki (2)

  To lubie

  • 3 2

  • (1)

   To jest deliatna forma prostytycji. Świecenie cycami za darwizny od napalonych frajerow. Za 10 lat sończa na roksie...:)

   • 4 1

   • Hahahahahahhahaha

    • 0 2

 • Paradoks

  Jakby były grube i brzydkie to nie zrobiłyby kariery, gdzie te wasze lewackie parytety

  • 7 0

 • Dziewczyny strimerki to rak polskiego youtuba/facebooka i twitcha. Każdy kto ogląda ten jest tego świadom. One są po prostu słabe i w słaby sposób prowadzą swoje kanały. Zero kreatywności z ich strony a tutaj próbują przebić się pod przykrywką promocji "silnych kobiet" xD
  Postarajcie sie wybić w bardziej kreatywny sposób drogie koleżanki,bo to trochę żenujące. Wasz kontent opiera się tylko i wylącznie na ładnej buźce,dekolcie i rozpuszczonych włosach :)

  • 5 2

 • Jeśli trzeba coś udowadniać poprzez jakieś akcje,

  to oznacza to, że dany problem istnieje.
  Nie kojarzę popularnej i jednocześnie brzydszej niż przeciętna streamerki. Wręcz wygląda na to, że główną siła przebicia dziewczyn w tej branży jest uroda. I dekolt.

  • 1 0

 • o nieuczesana

  super strimerka

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane