Pierwsza porażka Energi Wybrzeża. MMTS Kwidzyn lepszy o bramkę w Gdańsku

Energa Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk (na zdjęciu) razem z Mateuszem Wróblem i Arturem Chmielińskim kilkukrotnie dawał gdańszczanom sygnał do ataku. Znakomite widowisko w hali AWFiS zakończyło się jednak minimalną porażką Wybrzeża. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z MMTS Kwidzyn 26:27 (15:16).To pierwsza porażka podopiecznych Marcina Lijewskiego w tym sezonie Superligi. Gdańszczanie przez cały mecz gonili rywali i w końcówce wyszli nawet na prowadzenie, ale goście zdołali je odbić. Nie pomogła nawet znakomita dyspozycja bramkarza Artura Chmielińskiego. Obie ekipy stworzyły w hali AWFiS kapitalne widowisko.

ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Chmieliński, Witkowski - Wróbel 8, Kondratiuk 8, Prymlewicz 3, Adamczyk 2, Papaj 1, Salacz 1, Gajek 1, Bednarek, Sulej, Rutkowski, Frańczak
26:27
(15:16)
Miejsce:
Hala AWFiS
Sędziowie:
Baranowski (Warszawa), Lemanowicz (Płock)
Widzów:
1200

MMTS Kwidzyn

Szczecina, Dudek - Peret 8, Nogowski 6, Kryński 3, Orzechowski 3, Krieger 2, Adamski 3, Szczepański 1, Ossowski 1, Potoczny, Nogowski, Landzwojczak, Rosiak, Guziewicz

- To zespół, który dysponuje podobnym potencjałem. Po stronie MMTS jest większe doświadczenie, my jesteśmy po przebudowie. Jest u nas masa chłopaków, która stawia pierwsze kroki w Superlidze, ale nie czujemy się gorsi. Nasze mecze przynoszą sporo emocji i tak powinno być tym razem. Chcemy przedłużyć serię wygranych. Ani im, ani nam nigdy nie gra się łatwo w tych pojedynkach. Nastawiam się na walkę do ostatnich sekund - mówił nam przed meczem skrzydłowy Energi Wybrzeża Piotr Papaj.

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ DZISIEJSZEGO SPOTKANIA
Kwidzynianie przyjechali do Gdańska mając na koncie wygraną po rzutach karnych ze Stalą Mielec oraz triumf nad Chrobrym Głogów różnicą dwóch bramek.
[ICO]
Do meczowej kadry gospodarzy wraca Ramon Oliveira, który ostatni ligowy występ zaliczył w listopadzie ubiegłego roku przeciwko PGE Vive Kielce. Brazylijski rozgrywający zerwał podczas tego spotkania więzadło krzyżowe w kolanie i blisko rok poświęcił na rehabilitację.
Mecz 3. kolejki Superligi wcześniej rozegrała Arka Gdynia. We własnej hali uległa we wtorek mistrzom Polski PGE Vive Kielce 31:40 (14:21).

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ARKI I WYSTAW OCENY ZAWODNIKOM
[ICO]
Na trybunach ok. 1000 osób, w tym ok 30-osobowa grupa kibiców gości, która z miejsca "przejęła" halę dopingiem.
Wyjściowy skład Wybrzeża: Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) - Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Sulej (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Bednarek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
Wyjściowy skład MMTS: Szczecina (MMTS Kwidzyn) - Adamski (MMTS Kwidzyn), Ossowski (MMTS Kwidzyn), Peret (MMTS Kwidzyn), Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Kryński (MMTS Kwidzyn), Nogowski (MMTS Kwidzyn)
Początek spotkania
[ICO]
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Krieger (MMTS Kwidzyn).
2'
Faulowany przy próbie rzutu Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
2'
Krieger (MMTS Kwidzyn) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
3'
Długo rozgrywają akcje gdańszczanie
3'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Adamskiego (MMTS Kwidzyn)
[ICO]
4'
[2:2] Wróbel trafia z dystansu
[ICO]
4'
[2:3] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
5'
Gdańszczanie bez zorganizowanego dopingu kibiców, choć fanów Wybrzeża nie brakuje.
[ICO]
5'
[3:3] Ponownie trafia Wróbel. To już jego trzecia bramka
[ICO]
6'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut karny Adamskiego (MMTS Kwidzyn)
[ICO]
7'
[4:3] Ponownie trafia Wróbel. Kapitalne wejście w mecz rozgrywającego - 7 minut, 4 bramki
[ICO]
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Adamski (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
9'
[4:5] Bramkę zdobywa Kryński (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
9'
[5:5] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). To pierwsza bramka gospodarzy, której nie zdobył Wróbel.
[ICO]
10'
Potoczny (MMTS Kwidzyn) z karnego rzucił obok bramki.
[ICO]
11'
[5:6] Bramkę zdobywa Kryński (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
12'
[5:7] Bramkę zdobywa Kryński (MMTS Kwidzyn). Chmieliński był bardzo bliski udanej interwencji, ale goście zdobywają najwyższe jak na razie prowadzenie w meczu.
12'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Kriegera (MMTS Kwidzyn) z kąta.
13'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Orzechowskiego (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE)
[ICO]
14'
Żółtą kartką otrzymuje Landzwojczak (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
14'
[6:7] Bramkę zdobywa Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
15'
Znów dobrze interweniuje Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
15'
[7:7] Długą akcję gospodarzy kończy Salacz
16'
Ponownie znakomicie w bramce Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
17'
[7:8] Nogowski trafia z karnego. Dopiero trzecia próba z siódmego metra okazała się udana dla MMTS.
18'
Faulowany Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
18'
[7:9] Nogowski kończy zabójczą kontrę gości i wracają na dwubramkowe prowadzenie.
[ICO]
19'
[8:9] Prymlewicz trafia przy słupku po znakomitym przerzucie Kondratiuka.
[ICO]
20'
[9:9] Bramkę zdobywa Prymlewicz. Kopia akcji sprzed kilkunastu sekund. Znów podanie od Kondratiuka do kolegi niepilnowanego przy słupku.
[ICO]
20'
[9:10] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
21'
[10:10] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
21'
[10:11] Bramkę zdobywa Orzechowski (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
22'
[11:11] Adamczyk znakomicie przełamał blokujących go rywali.
[ICO]
22'
[11:12] Nogowski trafia z rzutu karnego.
23'
Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) posłał potężny rzut prosto w poprzeczkę.
[ICO]
24'
[11:13] Bramkę zdobywa Orzechowski (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
24'
[12:13] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
24'
Przerwa na żądanie (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
26'
[12:14] Bramkę zdobywa Szczepański (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
26'
[13:14] Bramkę zdobywa Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
27'
[13:15] Nogowski trafia z rzutu karnego.
[ICO]
28'
[14:15] Papaj trafia dobijając po Salaczu, który z kontry rzucił po ręce bramkarza w słupek.
[ICO]
29'
[15:15] Kondratiuk kończy zespołową kontrę i daje Wybrzeżu remis.
[ICO]
30'
[15:16] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
30'
Koniec I połowy. MMTS Kwidzyn prowadzi w Gdańsku z Energą Wybrzeżem 16:15.
[ICO]
Za nami bardzo ciekawa, dynamiczna i przyjemna do oglądania połowa. Gdańszczanie prowadzili tylko raz, przy stanie 4:3. Przez pozostałą część MMTS odskakiwał na 2 trafienia, ale za każdym razem gospodarze doprowadzali do remisu. Ostatecznie goście wypracowali jednak tylko bramkę przewagi. Mogli prowadzić wyżej, ale zmarnowali dwa rzuty karne. Poza tym znakomicie dysponowany jest Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
W przerwie kibicom zaprezentowała się grupa Cheerleaders na wózkach trenowane przez Monikę Matusiewicz-Hermann.

TU PRZECZYTASZ O TRÓJMIEJSKICH CHEERLEADERS NA WÓZKACH
31'
Rozpoczęła się II połowa meczu.
[ICO]
32'
Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
33'
[15:17] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
33'
[15:18] Bramkę zdobywa Orzechowski (MMTS Kwidzyn) do pustej bramki.
[ICO]
33'
To najwyższa przewaga w tym meczu.
[ICO]
35'
[16:18] Kondratiuk przełamuje niemoc gdańszczan po przerwie.
[ICO]
37'
[16:19] Bramkę zdobywa Adamski (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
37'
[17:19] Bramkę zdobywa Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
37'
[17:20] Bramkę zdobywa Krieger (MMTS Kwidzyn).
39'
Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) rzuca nad rywalami, ale i nad bramką.
[ICO]
40'
[17:21] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
40'
Dudek (MMTS Kwidzyn) znakomicie broni rzut Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
41'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
42'
[18:21] Bramkę zdobywa Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
42'
Żółta kartka dla... obecnego na ławce trenerskiej Damiana Wleklaka. Menedżer Wybrzeża widocznie za głośno komentował pracę sędziego.
[ICO]
42'
Potoczny (MMTS Kwidzyn) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
42'
[19:21] Kondratiuk trafia z karnego.
43'
Adamski (MMTS Kwidzyn) prosto w Chmielińskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), ale był faulowany.
[ICO]
44'
[20:21] Bramkę zdobywa Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Kończy szybką kontrę z podania Bednarka.
[ICO]
45'
[ICO]
46'
Dudek (MMTS Kwidzyn) broni rzut karny Suleja (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
47'
[20:22] Bramkę zdobywa Ossowski (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
48'
[21:22] Kondratiuk w samo "okno" bramki!
48'
Broni Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)!
[ICO]
49'
[22:22] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
50'
[22:23] Bramkę zdobywa Adamski (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
50'
[23:23] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
52'
Bednarek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
52'
[23:24] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
53'
[24:24] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
55'
Frańczak (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
55'
[24:25] Nogowski trafia z karnego.
[ICO]
56'
[25:25] Potężnie z podłoża po długim rogu trafia Wróbel!
[ICO]
57'
[ICO]
57'
[26:25] Kondratiuk trafia z karnego. To drugie prowadzenie gdańszczan w meczu, poprzednie mieli przy stanie 4:3!
[ICO]
57'
Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
58'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut karny i dobitkę! Szaleństwo na trybunach.
[ICO]
58'
[26:26] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS Kwidzyn) po kontrze sam na sam z Chmielińskim
59'
Szczecina (MMTS Kwidzyn) broni rzut Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
59'
[26:27] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
[ICO]
60'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Do końca gry 43 sekundy.
60'
Wróbel trafia w poprzeczkę.
60'
Rzut wolny dla Wybrzeża. Sekunda do końca.
60'
Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) obok bramki.
Koniec meczu. Wybrzeże przegrało z MMTS 26:27.

Wyniki 3 kolejki:

• ARKA GDYNIA - PGE Vive Kielce 31:40 (14:21)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS Kwidzyn 26:27 (15:16)
  • Chrobry Głogów Orlen Wisła Płock 26:33 (13:17)
  • Stal Mielec - Azoty Puławy 24:41 (12:22)
  • Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:29 (14:14)
  • Gwardia Opole - Piotrkowianin 26:26 (16:10) karne 3:4
  • Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:26 (15:14)

Opinie (20) 3 zablokowane

22.05 (śr) godz.18:30 Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 karne 4:2 Arka Gdynia LIVE!
18.05 (sob) godz.18:00 Stal Mielec 23:24 Energa Wybrzeże Gdańsk
15.05 (śr) godz.18:00 Energa Wybrzeże Gdańsk 25:27 Sandra SPA Pogoń Szczecin
08.05 (śr) godz.18:30 Zagłębie Lubin 24:28 Energa Wybrzeże Gdańsk
04.05 (sob) godz.16:00 Energa Wybrzeże Gdańsk 27:30 Energa MKS Kalisz
01.05 (śr) godz.18:30 Arka Gdynia 29:30 Energa Wybrzeże Gdańsk LIVE!

14 ARKA GDYNIA

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.