Efektowne pożegnanie ze sparingami i Turcją

18 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Marcin Pietrowski otworzył wynik spotkania i ma coraz większe szansę na grę w pierwszej jedenastce Marcin Pietrowski otworzył wynik spotkania i ma coraz większe szansę na grę w pierwszej jedenastce

W dobrych nastrojach zakończą zgrupowanie w Turcji piłkarze Lechii. Gdańszczanie w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną w ekstraklasie pewnie pokonali Tatran Presov 3:0 (2:0), udowadniając, że wyciągnęli odpowiednie wnioski z niedzielnej porażki. Dzisiejszy rywal to siódma drużyna ligowych rozgrywek w Słowacji

.

Pietrowski 12, Dawidowski 40, Wiśniewski 74

LECHIA: Kapsa (70 Małkowski) - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans (51 Kaczmarek), Kosznik (46 Mysona) - Pietrowski (60 Bajić), Surma (60 Piątek), Laizans (60 Nowak) - Buzała (51 Lukjanovs), Dawidowski (60 Kowalczyk), Zabłocki (46 Wiśniewski).

20 piłkarzy sprawdził w ostatnim sparingu przed ligą Tomasz Kafarski. Z powodu dolegliwości stawu skokowego nie mógł wystąpić Maciej Rogalski. Skrzydłowy dostał wolne do poniedziałku.

Po kontuzji zaś wrócił do gry Hubert Wołąkiewicz. Natomiast tym razem ze stoperów pauzował Peter Ćvirik, który znów narzeka na dolegliwości kolana. Szkoleniowiec po przerwie testował zatem wariant z przesunięciem na środek obrony Krzysztofa Bąka, a wówczas prawa strona defensywy, podobnie jak we wcześniejszych grach należała do Marcina Kaczmarka.

Największe zmiany w porównaniu z rundą jesienną mogą być w drugiej linii. Jeśli ostatni tydzień treningów przed ligą nie zmieni hierarchii wśród pomocnik, to coraz większe szanse na miejsce w "11" - obok lidera rozegrania Łukasza Surmy - mają Olegs Laizans i Marcin Pietrowski.

Właśnie ten ostatni otworzył dziś rejestr bramkowy, posyłając piłkę do siatki w 12. minucie. 21-latek ponownie wyszedł w podstawowym składzie. Przypomnijmy, że w ogłoszonej we wtorek młodzieżowej reprezentacji Polski na mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy gdański piłkarz znalazł się na liście rezerwowych.

Wynik pierwszej połowy po sytuacji sam na sam z bramkarzem ustalił Tomasz Dawidowski, który zdaje się być blisko zamierzenia, o którym mówił w grudniu, aby wiosną mieć miejsce w wyjściowym składzie Lechii.

Po zmianie stron biało-zieloni mieli okazję, aby strzelić dwa kolejne gole. Skończyło się na jednym, bo po uderzeniu Macieja Kowalczyka, który w tegorocznych sparingach ma sporo snajperskiego pecha, piłka uderzyła w słupek.

Tym samym skończyło się na bramce wprowadzonego po przerwie Piotra Wiśniewskiego, który mimo nie najlepszych warunków fizycznych strzelił głową. Asystę zaliczył Paweł Nowak.

Mecz z drużyną słowacką zakończył zgrupowanie w Turcji. W piątek Lechia będzie już w domu. Dziś nie było już nawet treningu, gdyż ostatnie zajęcia przeprowadzono wczoraj wieczorem. Trener Kafarski najwyraźniej był zadowolony z pracy, którą wykonano podczas ostatnich dziesięciu dni, bo pozwolił, aby obchodzący rocznicę urodzin Sergejs Kożans zaprosił drużynę na piwo.

Jednocześnie spotkanie z Tatranem było dziewiątym i ostatnim sprawdzianem przed rundą wiosenną. Z tych gier Lechia wygrała aż osiem, a jedynej porażki doznała w niedzielę z Tawriją Symferopol. Bilans bramkowy tych gier zdecydowanie jest korzystny dla biało-zielonych i wynosi 30:7.