Pierwsza porażka rugbistów Ogniwa

7 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Ogniwo Sopot

Oleksandr Czasowski zaliczył jedno z dwóch przyłożeń Ogniwa w meczu z Pogonią. Niestety nie uchroniło ono sopocian od porażki. Oleksandr Czasowski zaliczył jedno z dwóch przyłożeń Ogniwa w meczu z Pogonią. Niestety nie uchroniło ono sopocian od porażki.

Nie ma już niepokonanej drużyny w ekstralidze rugby. Ogniwo Sopot uległo w niedzielę na wyjeździe Pogoni Siedlce 12:23 (0:8), tym samym tracą pozycję lidera tabeli. O wyniku w pewnym stopniu zaważyły pierwsza połowa bez punktów dla przyjezdnych oraz ich gra w podwójnym osłabieniu przez 10 minut meczu. - Do tego należy dodać, że po raz pierwszy w sezonie praktycznie nic nam nie wychodziło - mówi Karol Czyż, trener Ogniwa.

Punkty dla Ogniwa: Czasowski 5, Węgierski 5, Szablewski 2
OGNIWO: Marcin Wilczuk, Karol, Mokrecow - A. Piotrowski, Anuszkiewicz - Nitschke, Niedźwiecki, Zeszutek - Szablewski - Czasowski - Mrowca, Mariusz Wilczuk, Szczepański, Hodura - Żuk oraz Wojtkuński, Zając, Rau, Węgierski, Pawlak, M. Piotrowski, Mucha, Ciechanowicz

Ogniwo jechało do Siedlec bronić pozycji lidera ekstraligi oraz miana jedynego niepokonanego zespołu w sezonie 2017. Sprawa była bardzo trudna do wykonania, gdyż rywalem był wicelider przed weekendową kolejką, czyli zespół Pogoni, który też chciał wskoczyć na pierwsze miejsce. Ten po raz pierwszy przegrał w poprzedniej kolejce, na wyjeździe z Budowlanymi Łódź 16:19.

Sopocianie pojechali osłabieni brakiem Mateusza Plichty, który został kontuzjowany podczas ostatnich derbów z Lechią. Zresztą nawet z grających rugbistów podobno nie wszyscy byli w pełni sił i to już w trakcie tygodniowych treningów.

Przez większą część pierwszej połowy gra była wyrównana. Co prawda gospodarze w 8. min. objęli prowadzenie 3:0 po dobrze wykonanym rzucie karnym, to później przyjezdni byli bliżej przyłożenia. Następnie gra toczyła się głównie w środku pola i tak do 36. min. Wtedy Pogoń przyłożyła (8:0), a po chwili z boiska na 10-minutowe kary za żółte kartki wylecieli Stanisław NiedźwieckiMateusz Mrowca. I choć za chwilę sopocianie wywalczyli karnego, którego jednak na punkty nie potrafił zamienić Łukasz Szablewski, to później rywale świetnie wykorzystali grę w przewadze.

Po zmianie stron szybko dołożyli przyłożenie i celnego karnego więc było już 16:0 dla Pogoni. Kiedy Ogniwo zaczęło grać w komplecie mecz ponownie wyrównał się. Mało tego, w 60. min. przyjezdni wreszcie dopięli swego, a w pole punktowe gospodarzy piłkę zaniósł Oleksandr Czasowski. Nie udało się jednak podwyższyć więc było 16:5, a za chwilę sopocianie ponownie grali w osłabieniu, tym razem w 14.

Odpowiedź Pogoni okazała się zabójcza. Po 8 min. zaliczyła przyłożenie z podwyższeniem (23:5), a do tego zepchnęła Ogniowo do defensywy. Tym samym przesądziła losy meczu. Co prawda Ogniwo zdobyło jeszcze 7 pkt z przyłożenia Kamila Węgierskiego i podwyższenia Szablewskiego, ale uczyniło to w końcówce doliczonego czasu gry (23:12).

- Ponieśliśmy pierwszą porażkę w sezonie, ale po meczu walki. Niestety, po raz pierwszy w rozgrywkach praktycznie nic nam nie wychodziło. Łącznie z tym, że w jednym momencie dwóch naszych zawodników otrzymało po żółtej kartce. I choć w tym czasie straciliśmy tylko 8 punktów, to w drugiej połowie ponownie graliśmy w osłabieniu, za kolejną żółtą kartkę. Zaliczyliśmy jednak dwa przyłożenia, Pogoń trzy, więc ta różnica nie była duża. Muszę na spokojnie przeanalizować mecz, sprawdzić jakie błędy popełniliśmy i wyciągnąć wnioski - podsumowuje Karol Czyż, trener Ogniwa.
W SOBOTĘ LECHIA I ARKA ODNIOSŁY WYSOKIE ZWYCIĘSTWA W TRÓJMIEŚCIE. PRZECZYTAJ RELACJE

Wyniki 5 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Juvenia Kraków 64:14 (28:7)
  • ARKA GDYNIA - Budowlani Lublin 41:17 (17:0)
  • Pogoń Awenta Siedlce - OGNIWO SOPOT 23:12 (8:0)
  • KS Budowlani Łódź - Budowlani SA Łódź 0:45 (0:26)

Opinie (16) 2 zablokowane

• Tylko spokój

Spokojnie Ogniwo robimy swoje i idziemy po medal kibice zawsze z Wami wierzymy w Was