Energa Olimpia Osowa na lata w ligowej czołówce?

26 lipca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Olimpia Osowa ma szanse, aby na wiele lat usadowić się w czołówce ligowego unihokeja. Drużyna seniorek, która od dwóch sezonów jest mistrzem Polski, może liczyć na systematyczny dopływ utalentowanych wychowanek. Z mistrzostw Polski juniorek starszych gdańszczanki przywiozły brązowe medale

.

- Po cichu liczyliśmy na tytuł i w tej kategorii wiekowej. Niestety, dzień przed zawodami kontuzji uległy dwie podstawowe zawodniczki Maja Stenka i Monika Kraus - informuje Piotr Ludwichowski, który wraz z bratem bliźniakiem - Pawłem trenuje gdańskie unihokeistki.

Już na starcie turnieju w Babimoście (woj.lubuskie) nasza drużyna miała remis z Luxolarem Gródek 5:5 (1:0, 3:3, 1:2). Tylko to bowiem spotkanie zdążyła rozegrać w kwietniu, gdy turniej mistrzowski został przerwany przez ogłoszenie żałoby narodowej. Dlatego kluczowy dla walki o najwyższe zaszczyty był pojedynek z UKS Multi Killers Kraków.

- Przegraliśmy, gdyż świetnie spisywała się w bramce rywalek reprezentantka Polski, Iza Mrugała. Na nic zdało się to, że w statystykach strzeleckich wygraliśmy 25:22 - dodaje gdański szkoleniowiec. Jednak w golach było 2:5 (1:2, 0:2, 1:1). Po tej przegranej Olimpia mogła walczyć już tylko o brąz.

Naszej drużynie do podium wystarczał remis. I go osiągnęła, choć w dramatycznych okolicznościach. - Wyszliśmy na prowadzenie 2:0. Niestety, początek drugiej tercji był dla nas fatalny. W ciągu 1,5 minuty straciliśmy dwa gole. W trzeciej tercji, na niespełna cztery minut przed końcem przegrywaliśmy 3:4 i niewiele osób na sali wierzyło, że uda nam się wyrównać. Ściągnęliśmy z boiska bramkarkę, ustawiliśmy drużynę ofensywnie i po niesamowitej akcji na 15 sekund przed końcem meczu strzeliliśmy bramkę, dającą nam brązowe medale. Sukces dedykujemy naszemu sponsorowi głównemu ENERGA S.A oraz Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku. - relacjonuje trener Ludwichowski. Mecz z UKS Absolwent Siedlec zakończył się rezultatem 4:4 (2:0, 1:3, 1:1)

10 miejsce - Prus Żary

ENERGA OLIMPIA OSOWA: Ewelina Basendowska, Natalia Licbarska i Agata Katzor - bramkarki, Karolina Mikołajczak, Weronika Ząbczyk, Weronika Noga, Monika Kraus, Klaudia Wiśniewska, Karolina Krawczyk, Patrycja Niewiadomska, Klaudia Behmka, Maja Stenka, Karolina Herman, Anna Szychta, Anna Romanowska, Marta Chudyszewicz, Magdalena Laskowska. Trenerzy: Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski

Opinie (3)

• BRAWO!

• 0 0

• Co sie stało, że ktoś zainteresował się unihokejem? (1)

Czyżby spełniło się moje marzenie, że ktoś kiedykolwiek o nim usłyszy? Może w końcu mecze w TV?

• 0 1

• Ta strona zawsze pisze o sukcesach zawodniczek Olimpii Osowa,może po prostu przeoczyłeś :-).Jeśli chodzi o TV,to na meczach finałowych o Mistrzostwo Polski seniorek była gdańska telewizja,która umieściła w Panoramie 3 relacje!!!Również Dziennik Bałtycki pisze o sukcesach unihokeistek.
      Daleko nam do innych krajów,gdzie unihokej jest traktowany na równi z innymi grami zespołowymi,ale i tak jest coraz lepiej.