Unihokeistki nie do zatrzymania

30 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Energi Olimpii Osowa do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwa spotkania. Mistrzynie Polski jak na razie nie zaznały jeszcze smaku porażki. Energi Olimpii Osowa do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwa spotkania. Mistrzynie Polski jak na razie nie zaznały jeszcze smaku porażki.

Kolejne dwa zwycięstwa odniosły unihokeistki Energi Olimpii Osowa. Gdańszczanki dwukrotnie pokonały na wyjeździe zespół Dzikich Gęsi Zielonka zachowując miano niepokonanych w rozgrywkach ekstraligi kobiet. W weekend 23-24 lutego mistrzynie kraju zakończą rundę zasadniczą dwumeczem na szczycie rozgrywek - we własnej hali podejmą UKS Absolwent Siedlec.

Dzikie Gęsi Zielonka - Energa Olimpia Osowa 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Podopieczne Bogdana ZajdzińskiegoPawła Ludwichowskiego musiały się mocno napracować by w Zielonce po raz kolejny sięgnąć po komplet punktów. Zespół Dzikich Gęsi już od początku pierwszego meczu narzucił wysokie tempo nękając gdańszczanki licznymi strzałami. Bez zarzutu spisywała się jednak w bramce Mariola Szarmach.

Po pierwszej bezbramkowej tercji Energa Olimpia skorygowała ustawienie w obronie co przełożyło się również na lepszą grę w ataku i przyniosło efekt w postaci bramek Ireny MrochHanny Samson, które wzajemnie sobie asystowały. Trzecie trafienie dla przyjezdnych na początku ostatniej tercji zdobyła Mroch, która kropkę nad "i" postawiła również pod sam koniec gry.

Dzikie Gęsi Zielonka - Energa Olimpia Osowa 5:8 (1:3, 2:4, 2:1)

Rewanż choć rozgrywany przy słabszym tempie miał bardziej zacięty przebieg. Jako pierwsze już w drugiej minucie prowadzenie objęły gospodynie. Ich radość nie trwała jednak długo, bo chwilę później do wyrównania doprowadziła Karolina Herman, a na 2:1 dla Energi Olimpii podwyższyła Laura Łącka.

W 9. minucie celnym strzałem z dystansu popisała się Anna Chomnicka zapewniając gdańszczankom prowadzenie 3:1. Do końca tercji bramki nie padły, ale w kolejnej "worek" znów się rozsypał. Na 4:1 podwyższyła Samson, a następnie zespoły trafiały na zmianę (dwie bramki Mroch). Po dwóch tercjach gdańszczanki pewnie prowadziły 7:3 i choć przegrały 1:2 ostatnią odsłonę (bramkę zdobyła Jagoda Wieczorek), do domu wróciły zabierając ze sobą 6 punktów.

Skład Energi Olimpii Osowa:
Łącka Laura, Szpilman Paula, Mroch Irena, Stenka Maja, Ząbczyk Weronika, Raczkowska Anna, Krawczyk Karolina, Wieczorek Jagoda, Chomnicka Anna, Damps Karolina, Kraus Monika, Szarmach Mariola, Herman Karolina, Samson Hanna.

• Tak trzymać

Brawo dziewczyny,to jeden z niewielu sportów, w którym Gdańsk może pochwalić się sukcesami.Mam nadzieję,że Adamowicz w końcu doceni Wasz wysiłek.

• 10 1

• Brawo!

• 8 0

• MISTRZ, MISTRZ ENERGA!!!

Mam nadzieję, że rekord wygranych Mistrzostw Polski pod rząd zostanie jeszcze bardziej wyśrubowany!!!

• 4 1

• ENERGA nie przegrała meczu od 2 lat ( 29.02.2011 z Podhalem Nowy Targ ) a u siebie jest niepokonana od ponad 4 lat!!! ( 29.11.2008 z Absolwentem Siedlec ).
    Warto przychodzić na mecze i dopingować dziewczyny.Następna okazja nadarzy się 23-24 lutego w Osowie.Teraz jest przerwa w rozgrywkach na potrzeby Reprezentacji Polski,która właśnie walczy w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.