Energa Olimpia Osowa obroniła tytuł

7 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Olimpia Osowa drugi raz z rzędu zdobyła tytuł mistrzyń Polski seniorek w unihokeju. W finale play-off gdańszczanki pokonały MMKS Nowy Targ 2-1, a złoto odbierały po dwóch zwycięskich meczach na własnym parkiecie 6:3 (1:2, 2:1, 3:0) i 7:6 (3:2, 1:2, 3:2).

.

ENERGA OLIMPIA OSOWA: Aniela Stelmasiewicz, Hanna Samson, Monika Kraus, Weronika Noga, Julia Jurkowska, Zofia Zajdzińska, Adrianna Kwiecińska, Irena Mroch, Natalia Łęgowska, Jagoda Wieczorek, Karolina Krawczyk, Maja Stenka, Karolina Herman, Monika Waksmundzka, Mariola Szarmach, Katarzyna Tołysz, Weronika Ząbczyk, Anna Romanowska, Katarzyna Postawka, Agnieszka Ławicka, Anna Chomnicka, Emilia Grzelak, Anna Grzeczka, Joanna Murawska, Monika Guzik, Marta Kononowicz. Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.

- Obroniliśmy tytuł rzutem na taśmę. W Nowym Targu przegraliśmy, mimo że w pewnym momencie prowadziliśmy już różnicą czterech bramek. Natomiast w decydującym meczu rolę się odwróciły. Góralki prowadziły w trzeciej tercji z przewagą dwóch trafień, a mimo to potrafiliśmy wygrać. Złoto dedykujemy naszym sponsorom: firmie Energa SA oraz Urzędowi Miasta Gdańsk - podkreśla trener Ludwichowski.

W sobotę stan play-off na 1-1 gdańszczanki wyrównały dzięki koncertowej trzeciej tercji. Wówczas strzeliły trzy gole bez własnych strat, choć wcześniej "tylko" remisowały 3:3.

W niedzielę było jeszcze więcej emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Początek wymarzony dla gospodyń, które objęły prowadzenie 2:0. Jednak rywalki potrawiły wyrównać, strzelając dwa gole w ciągu dziewięciu sekund!

Także przy nierozstrzygniętym wyniku (4:4) drużyny wchodziły w ostatnią tercję. Początkowo nic nie wskazywała no to, że powtórzy się historia z dnia wcześniejszego. Tym razem bowiem MMKS przejął inicjatywę i poprawił wynik na 6:4.

Jednak jak się później okazało, to był mecz życia Adrianny Kwiecińskiej. Gdańska unihokeistka w ciągu pięciu minut strzeliła trzy gole! Ostatnie z tych trafień było na wagę drugiego z rzędu złota dla Energi Olimpii Osowa.

Opinie (11) 5 zablokowanych

• Fantastycznie:)

Gratulacje dziewczyny :)!!

• 7 2

• MISTRZ, MISTRZ OLIMPIA !!!!

Gratuluję !!! Mecz trzymający w napięciu, szybie tempo spotkania, bramki i zaciętość dziewczyn !!! Super :)

• 6 2

• a jest meska sekcja unikoheja w trojmiescie?

Gratuluje dziewczynom majstra:)

• 4 3

• UKS Ósemka Wejherowo

Na wybrzeżu jest bardzo mocna ekipa w Wejherowie,która gra w ekstralidze.Grają tam również chłopacy z Gdańska,Gdyni,Rumii.

• 4 0

• Gratulacje :-)

Brawo :-) Opłaciła się praca dziewczyn i trenerów :-) Czas aby ktoś docenił Waszą pracę nie tylko gratulacjami ale i dofinansowaniem...

• 3 3

• Gratulacje:))

• 0 1

• Gratulacje ale i tak nudny ten sport jest i jakiś taki nienaturalny.
    Garba można dostać :)

• 2 0

• Tylko jedna...

Jedna tylko ładna, matko...

• 2 0

• Brawo choć...

Gratulacje oraz szacunek ze za frajer gracie w dzisiejszych czasach zdobyć mistrzostwo polski i ani złotówki nie dostac tylko medal który każdy może kupić sobie w sklepie za 10zł to respect. Dziewczyny Wy zapierda.... nic z tego nie macie to kto dostaję tą całą kasę bo nie wierze że za MP nic się nie ma.? Może trenerzy? Ktoś z Was ładnych murzynów chce zrobić