Jastrzębie pokonały mistrza

kfk
7 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Zawodnicy Pomorze Seahawks w meczu 6. kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I pokonali w Katowicach AZS Silesia Miners 13:10 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Zarówno dla trójmiejskiej ekipy jak i gospodarzy niedzielna konfrontacja miała bardzo duże znaczenie. Oba zespoły podchodziły do pojedynku tylko z jednym zwycięstwem na swoim koncie. A do zakończenia sezonu zasadniczego pozostał niespełna miesiąc.

Dobrze rozpoczęli "Akademicy" i po skutecznym zagraniu Artura Pleśniaka gospodarze otworzyli wynik spotkania (3:0). Na odpowiedź "Jastrzębi" trzeba było poczekać do drugiej kwarty, gdy podanie Macieja Siemaszko na przyłożenie zamienił Damian Bijan. Po jednopunktowym podwyższeniu tego pierwszego, goście na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:7.

Nerwowo się zrobiło w czwartej kwarcie, kiedy Kajetan Kamiński zaliczył przyłożenie a Pleśniak podwyższył na 10:7. Mimo ambicji przyjezdnych taki rezultat w Katowicach utrzymywał się aż do ostatniej minuty. Wtedy świetnie dograł Siemaszko, a losy spotkania po 35-jardowym rajdzie odmienił Bijan (10:13). Na wyróżnienie w potyczce z Silesią zasługuje także wszechstronny Sebastian Krzysztofek.

- Zgotowaliśmy sobie prawdziwy horror. Głównie z powodu braku skuteczności w ofensywie. Upuściliśmy zdecydowanie za dużo piłek. Na szczęście w końcówce udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść - podsumował pojedynek trener Pomorze Seahawks Maciej Cetnerowski.

Tym samym Pomorzanie zachowali szansę na grę w play-off. Przed "Jastrzębiami" do rozegrania są jeszcze trzy mecze, a najbliższy z nich 13 czerwca z z Sioux Tigers w Krakowie. Z kolei porażka Górników definitywnie przekreśliła nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu.

• 3 2

• za tydzień 3 pod rząd wyjazd na południe Polski dla Jastrzębi....a za dwa tygodnie u siebie o 13:00 na stadionie GOKF z Hutnikami...Trzeba tam być!!!!

• 8 3

• Sport, jak sport - co kto lubi

Ale nazwy tych zespołów to jest jakaś kaszana...

• 10 4

• Ciekawe!

Pomerania Dickheadz vs. Silesia Wankers 15:8 !!! Joł, joł !!!

• 3 3

• paraolimpiada

• 6 6

• (2)

A to zdjęcie to z jakiego spotkania?
    Pomorze w Katowicach wystapiło w żółtych koszulkach a Minersi w czarnych!

• 2 1

• (1)

z meczu z Zachodniopomorską Huzarią

• 3 0

• co to jest "huzaria" ?

• 0 0

• A dlaczego tylko trzy mecze? Wierzymy, ze spotkamy się jeszcze z Pomorzem Seahawks w finałach!

• 3 1

• (1)

gościa pierwszego z lewej w jasnym żakiecie koszulka w biceps pije! , a pozatem to on na foto taki jakiś slabawy i anemiczny i jak sie obali to zedże lokieć !...

• 2 2

• Pierwszy od prawej z kolei na anemika nie wygląda. Ciekawe ile sekund ma na 100m? 25? 30?