• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk. Wnioski po inauguracji żużlowców. Tom Brennan już w Anglii

Mikołaj Pachniewski
15 kwietnia 2024, godz. 12:00 
Opinie (128)
aktualizacja: godz. 22:32 (15 kwietnia 2024)

Energa Wybrzeże - żużel

Energa Wybrzeże Gdańsk po pierwszym meczu ma czego żałować. W dorobku gdańszczan mógł być punkt za remis, ale nieporozumienie Krzysztofa Kasprzaka z Nicolaiem Klindtem spowodowało, że 2 punkty pojechały do Krosna. Energa Wybrzeże Gdańsk po pierwszym meczu ma czego żałować. W dorobku gdańszczan mógł być punkt za remis, ale nieporozumienie Krzysztofa Kasprzaka z Nicolaiem Klindtem spowodowało, że 2 punkty pojechały do Krosna.

Energa Wybrzeże Gdańsk ma czego żałować, bo w starciu z Cellfast Wilkami Krosno na wyciągnięcie ręki miała remis, a przegrała 43:47. Jakie wnioski należy wyciągnąć po inauguracji Metalkas 2. Ekstraligi przy ul. Zawodników? Wskazujemy cztery. Tom Brennan już dzień po meczu szukał stabilniejszej formy w Anglii. W meczu Premiership dla Birmingham Brummies zdobył w czterech wyścigach 7 punktów i bonus, czyli nieznacznie lepiej niż w niedzielę, gdy poprzestał na 6 punktach.

Aktualizacja, godz. 22:32

Co było przyczyną porażki Energi Wybrzeża z Wilkami Krosno?

Tom Brenann na 7 punktów w PremiershipTom Brennan w poniedziałek startował w meczu Birmingham Brummies - Leicester Lions w brytyjskiej Premiership. Zawodnik Energi Wybrzeża Gdańsk zdobył 7 punktów, a jego zespół wyraźnie przegrał 29:43. Spotkanie zostało zakończone po dwunastym wyścigu z powodu opadów deszczu. Goście zdecydowanie lepiej czuli się na torze i bardzo szybko wypracowali sobie solidną przewagę, by w kolejnych wyścigach tylko ją utrzymywać.

W szeregach Brummies tylko trzem zawodnikom udało się wygrać indywidualnie wyścig. Wśród nich był Brennan, który triumfował w ósmym wyścigu (a w sumie wywalczył 7+1). Co ciekawe, Brennan startował w drużynie do spółki z Vaclavem Milikiem, który jeszcze w niedzielę był jego rywalem, jadąc dla Wilków Krosno.

Punkty:
Tom Brennan - 7+1 (2,1,3,1*)

Wyścigi z udziałem Toma Brennana:
1. Douglas, Brennan, Fricke, Milik 2:4
6. Masters, Kemp, Brennan, Milik 1:5 (11:25)
8. Brennan, Douglas, Flint, Thompson 4:2 (17:31)
10. Lawson, Milik, Brennan, Becker 3:3 (25:35)
Brak stabilizacji i dziury w składzieEnerga Wybrzeże Gdańsk nieudanie rozpoczęła zmagania w Metalkas 2. Ekstralidze. Podopieczni Eryka Jóźwiaka przegrali z Cellfast Wilkami Krosno 43:47, choć indywidualnie wygrali aż 9 z 15 biegów. Zaszwankowała jednak stabilizacja formy i równa jazda. Właściwie każdy zawodnik, poza Nicolaiem Klindtem pojechał w "kratkę" i nie ustrzegł się wpadek. To utrudniło też ewentualne manewry taktyczne, bo nie było pewne kogo i w czyje miejsce posłać w ramach rezerwy taktycznej.

- Nie ustrzegliśmy się błędów. Każdy z seniorów przywiózł zaliczył co najmniej jedno zero i to zadecydowało o porażce - podsumował Krzysztof Kasprzak, zdobywca 10 punktów.
Energa Wybrzeże Gdańsk - Wilki Krosno 43:47. Nicolai Klindt z pucharem Trojmiasto.pl. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia oraz wystaw oceny żużlowcom i menedżerowi Energa Wybrzeże Gdańsk - Wilki Krosno 43:47. Nicolai Klindt z pucharem Trojmiasto.pl. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia oraz wystaw oceny żużlowcom i menedżerowi

Gdańszczanie mają czego żałować, bowiem po szalonej pogoni ze stanu 13:23, byli nawet blisko pokuszenia się o zwycięstwo w tym meczu. Goście wykazali się jednak zimną krwią w kluczowych momentach. Zdania, że to gdańszczanie byli tego dnia lepszym zespołem był kapitan, Nicolai Klindt.

- Zaczęliśmy zbyt słabo i to było przyczyną porażki. Nie uważam, żeby wygrał lepszy zespół - wręcz przeciwnie. Myślę, że my jesteśmy lepsi od Wilków, ale za słabo zaczęliśmy - powiedział Klindt.


Zabrakło punktów juniorówJęzyczkiem u wagi w niedzielnym meczu były także punkty juniorów. Młodzieżowcy Energi Wybrzeża Gdańsk przywieźli tylko 1 punkcik i to ten należny im z urzędu z biegu młodzieżowego. Z kolei juniorzy podkarpackiego zespołu wywalczyli 9 punktów i 2 bonusy. To przechyliło szalę na korzyść Wilków.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Tadeusz Zdunek: Budżet? Jesteśmy ligowym średniakiem Energa Wybrzeże Gdańsk. Tadeusz Zdunek: Budżet? Jesteśmy ligowym średniakiem

O ile od debiutującego Eryka Kamińskiego kibice Wybrzeża nie spodziewali się brawurowej jazdy i kompletu punktów, o tyle 20-letni Miłosz Wysocki, który w czterech startach nie zdobył żadnego punktu, zdecydowanie rozczarował.

- Miłosz Wysocki nie może robić 0 punktów i to na własnym torze. On musi zdobywać punkty. Jest za bardzo doświadczony. Co innego Eryk Kamiński, który jest debiutantem i ma prawo popełniać błędy i nie wykorzystywać pewnych sytuacji torowych. Co nie zmienia faktu, że przegraliśmy 1:9 w rywalizacji juniorskiej - uważa Tadeusz Zdunek, członek zarządu Energi Wybrzeża Gdańsk.
Nieco odmiennego zdania był Niels-Kristian Iversen, który przyznał, że nawet bez wsparcia ze strony juniorów, możliwa była wygrana.

- Nie można zrzucać winy na nikogo. Każdy dawał z siebie wszystko. Dla Eryka był to pierwszy mecz i z każdym będzie coraz lepiej. Uważam, że punkty powinni zdobywać przede wszystkim seniorzy. Owszem ten wynik 1:9 miał wpływ na ostateczny rezultat, ale jeśli ja zdobyłbym kilka punktów więcej albo ktoś inny to też mogliśmy wygrać ten mecz. Naprawdę była spora szansa na 2 punkty - ocenił doświadczony Duńczyk, który wywalczył 8 punktów i bonus.

Energa Wybrzeże Gdańsk - pełny terminarz i wynikiTor nie zaskoczył żużlowców, ale wciąż jest nad czym pracowaćChoć gdańscy żużlowcy na własny tor wyjechali dopiero na 3 dni przed meczem, mieli oni okazję by potrenować w czwartek, piątek i sobotę. Choć w poprzednim sezonie często dało się słyszeć tłumaczenie, że nawierzchnia podczas treningów i meczów różniła się, to teraz zawodnicy Wybrzeża nie zrzucali winy na przygotowanie toru. Jak podkreślali, nawet ulewa, która przeszła przez Gdańsk w nocy, nie wpłynęła na nawierzchnię.

- Na początku przez kilka biegów tor był nieco bardziej przyczepny niż w trakcie treningów, ale później przypominał to, co mieliśmy podczas treningów. Eryk (Jóźwiak - dop. red.) wykonał dobrą robotę, przygotowując tor - ocenił Klindt.


Jazdy na własnym torze było jednak zbyt mało, na co zwracali uwagę kibice. Zwłaszcza mowa tu o nowych zawodnikach, którzy do Wybrzeża dołączyli przed tym sezonem. Z biegiem czasu, powinni oni znaleźć jednak optymalne przełożenia.

- Ten tor to dla mnie wciąż jeszcze trochę zagadka. Będę ciężko pracować, kilka treningów i znajdę to, co trzeba. Będąc szczerym to na razie pewniej czuję się, jadąc na mecz wyjazdowy. Tor w Gdańsku jest teraz jednak moim domowym torem i zrobię, co trzeba, by zdobywać tutaj dużo punktów, bo takie jest moje zadanie - przyznał Iversen.

Remis był na wyciągnięcie rękiLosy meczu ważyły się do ostatniej gonitwy. Podwójna wygrana dawała Wybrzeżu remis i duży punkt do ligowej tabeli. Po starcie 5:1 prowadzili miejscowi co wprawiło trybuny w euforię. Na drugim łuku błąd popełnił jednak Nicolai Klindt, który pojechał zbyt szeroko, bo nie zrozumiał się z Krzysztofem Kasprzakiem i spadł na 4. miejsce, co oznaczało wygraną "Watachy" z Krosna.

- Nie chciałem wjeżdżać zbyt szeroko, bo czarny pas był metr od krawężnika i wiedziałem, że jak wjadę na "rolki" i Nicolai do mnie dojedzie, to Vaclav Milik może to wykorzystać i minąć nas dwóch jednocześnie. Szedł za nami i robił długą prostą. Nie zdusiłem za mocno motocykla do trawy, ale zostałem przy krawężniku. Myślałem, że Nicolai też wyłamie motocykl, ale był tak rozpędzony na końcu prostej, że wyciągnęło go na zewnątrz i rywale mu uciekli. Odwróciłem się i widziałem, że coś złego się wydarzyło, bo go już nie było - opisał sytuację Kasprzak.
Żużlowcy pojechali słabo w Anglii Żużlowcy pojechali słabo w Anglii

- Zaskoczyło mnie to, że Krzysztof tak mocno skręcił i musiałem wyjechać szerzej. Później zaskoczył mnie Milik, bo kiedy wyprzedził mnie Norbert Krakowiak to myślałem, że zrobię kontrę i odbiję pozycję, ale Czech popsuł mi plany - powiedział Klindt.

Harmonogram startów żużlowców w dniach 16-21 kwietnia


Wtorek, 16 kwietnia
Duńskie kwalifikacje do SGP i SEC, Vojens, godz. 19, Nicolai Klindt, Niels-Kristian Iversen (awans dla czterech najlepszych plus Dzika Karta)

Czwartek, 18 kwietnia
Sheffield Tigers - King's Lynn Stars, Anglia, Premiership, godz. 20:30, Tom Brennan (Stars)

Sobota, 20 kwietnia
Półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy U23, Czechy, Pardubice, godz. 14:00, Tom Brennan (Anglia)

Niedziela, 21 kwietnia
Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Energa Wybrzeże Gdańsk, Metalkas 2. Ekstraliga, godz. 14


Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
HIT
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

Jak typowano

79% 296 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 6 typowań REMIS
20% 75 typowań Cellfast Wilki Krosno

Twoje dane


Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 54:36 2
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 1 0 0 51:38 2
3 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 48:42 2
4 Cellfast Wilki Krosno 1 1 0 0 47:43 2
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 0 1 43:47 0
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 42:48 0
7 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 1 0 0 1 38:51 0
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 36:54 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-04-15

Wyniki 1 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno 43:47
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Innpro ROW Rybnik 42:48
  • Texom Stal Rzeszów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 54:36
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 51:38

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
94% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ostatnie wyniki

18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
23% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
76% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 4 16 100%
2 Karol Madajczyk 4 15 100%
3 Wojtas Fc zdunkowo 5 15 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 5 15 80%
5 Piotr Fritza 5 15 80%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane