Ergo Arena się wypełniła, ale Polska zawiodła. Obiecujący debiut Macieja Papiny
9 maja 2024
(40 opinii)Wiadomości klubowe
-
Szczypiorniści SMS mają wzięcie w Superlidze
26 kwietnia 2016 (5 opinii) -
Zwycięstwa Wybrzeża i Spójni, porażka SMS
23 kwietnia 2016 (15 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża wygrali derby z SMS
19 kwietnia 2016 (2 opinie) -
Derby Gdańska piłkarzy ręcznych we wtorek
18 kwietnia 2016 (3 opinie) -
Wybrzeże bez problemów ograło Real
15 kwietnia 2016 (10 opinii) -
Szczypiorniści SMS awansowali na ME U-20
11 kwietnia 2016 (5 opinii) -
Wybrzeże i Spójnia zainteresowane Superligą
29 marca 2016 (20 opinii) -
Szczypiorniści Wybrzeża dalej od Superligi
25 marca 2016 (40 opinii) -
Wybrzeże rozbiło Spójnię w derbach
19 marca 2016 (6 opinii) -
Szczypiornistki rozpoczynają walkę o Rio
17 marca 2016 (9 opinii) -
Triumfy Wybrzeża i SMS, remis Spójni
12 marca 2016 (4 opinie) -
Weekend z trójmiejskim szczypiorniakiem
11 marca 2016 (3 opinie) -
Szczypiorniści Wybrzeża odpadli z PP
5 marca 2016 (5 opinii) -
Wybrzeże gości w PP trzecią siłę Superligi
4 marca 2016 (6 opinii) -
Spójnia coraz bliżej Wybrzeża w I lidze
27 lutego 2016 (17 opinii)
Terminarz
18.05 (sob) godz.18:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | typuj | Zepter Legionowo | |
04.05 (sob) godz.18:30 | Industria Kielce | 33:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
28.04 (nd) godz.18:00 | Zagłębie Lubin | 36:37 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
19.04 (pt) godz.18:00 | Grupa Azoty Unia Tarnów | 25:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
13.04 (sob) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 31:29 | Corotop Gwardia Opole | |
06.04 (sob) godz.18:00 | Piotrkowianin | 29:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
30.03 (sob) godz.18:00 | Corotop Gwardia Opole | 29:33 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
24.03 (nd) godz.16:00 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 36:28 | Arged Rebud Ostrovia | |
20.03 (śro) godz.20:00 | Azoty Puławy | 35:32 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
08.03 (pt) godz.16:30 | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | 28:24 | Grupa Azoty Unia Tarnów |
Tabela
Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
Drużyny | M | Z | Rz | Rp | P | Bramki | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | Grupa Azoty Unia Tarnów | 30 | 11 | 1 | 1 | 17 | 785:888 | 36 |
10 | Corotop Gwardia Opole | 30 | 9 | 3 | 2 | 16 | 809:856 | 35 |
11 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 30 | 10 | 0 | 2 | 18 | 887:923 | 32 |
12 | Piotrkowianin | 30 | 9 | 1 | 0 | 20 | 798:927 | 29 |
13 | Zagłębie Lubin | 30 | 7 | 3 | 1 | 18 | 798:919 | 28 |
14 | Zepter Legionowo | 30 | 4 | 0 | 2 | 23 | 800:940 | 14 |
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Wyniki 30 kolejki:
- grupa spadkowa
- Zagłębie Lubin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 36:37 (13:19)
- Zepter Legionowo - Grupa Azoty Unia Tarnów 27:28 (16:17)
- Corotop Gwardia Opole - Piotrkowianin 27:26 (13:16)
Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża
-
Amine Bedoui
ocena z sezonu
4.07(486 ocen) -
Patryk Pieczonka
ocena z sezonu
3.83(809 ocen) -
Mateusz Jachlewski
ocena z sezonu
3.82(750 ocen)
Aktualna kadra Wybrzeża
- Patryk Rombel
- ur.
- 1983
Amine Bedoui- ur.
- 1993
- Jakub Będzikowski
- ur.
- 2003
- wzrost
- 186
Mikołaj Czapliński- ur.
- 2000
- wzrost
- 186
- Damian Domagała
- ur.
- 2002
- wzrost
- 196
Mateusz Góralski- ur.
- 1994
- wzrost
- 178
- Mateusz Jachlewski
- ur.
- 1984
- wzrost
- 184
Tomasz Kiejdo- ur.
- 2006
- wzrost
- 188
- Paweł Miklikowski
- ur.
- 2005
- wzrost
- 175
Jovan Milicević- ur.
- 2000
- wzrost
- 188
- Patryk Niedzielenko
- ur.
- 1999
- wzrost
- 193
Piotr Papaj- ur.
- 1992
- wzrost
- 178
- Maciej Papina
- ur.
- 2001
- wzrost
- 176
Michał Peret- ur.
- 1987
- wzrost
- 185
- Patryk Pieczonka
- wzrost
- 198
Jakub Powarzyński- wzrost
- 192
- Kornel Poźniak
- ur.
- 2003
- wzrost
- 193
Patryk Siekierka- ur.
- 2004
- wzrost
- 181
- Ionut Stanescu
- ur.
- 1979
Rafał Stępień- ur.
- 1999
- wzrost
- 188
- Mateusz Syga
- ur.
- 2006
- wzrost
- 190
Wiktor Tomczak- ur.
- 2002
- wzrost
- 200
- Adam Witkowski
- ur.
- 2004
- wzrost
- 187
Adam Zakrzewski- ur.
- 2006
- Jianjie Zhang
- ur.
- 1997
- wzrost
- 197
Nejc Zmavc- ur.
- 1990
- wzrost
- 195