Faworyci nie sprostali zadaniu. Gedania 1922 i Bałtyk Gdynia z bolesnymi porażkami

mip.
6 kwietnia 2024, godz. 13:50
Opinie (73)
aktualizacja: godz. 14:54 (6 kwietnia 2024)
Gedania 1922 Gdańsk niespodziewanie przegrała z 15. zespołem drugiej grupy III ligi, Unią Solec Kujawski 0:1. Gedania 1922 Gdańsk niespodziewanie przegrała z 15. zespołem drugiej grupy III ligi, Unią Solec Kujawski 0:1.

To nie była udana sobota dla faworytów, którymi w swoich spotkaniach były Gedania 1922 Gdańsk i Energa Bałtyk Gdynia. III-ligowcy na własnym stadionie przegrali z przedostatnim zespołem w tabeli, Unią Solec Kujawski 0:1 (0:1), a biało-niebiescy po raz drugi w tym sezonie ulegli beniaminkowi, Suprze Kwidzyn 1:2 (0:2). Ta porażka nieco krzyżuje plany biało-niebieskim w walce o awans.

Zmienne szczęście IV-ligowców. Jaguar Gdańsk udana pogoń za...Pogonią Zmienne szczęście IV-ligowców. Jaguar Gdańsk udana pogoń za...Pogonią

Aktualizacja, godz. 14:54

Gedania 1922 Gdańsk - Unia Solec Kujawski 0:1 (0:1)

Rakowski 40

GEDANIA: Tetyk - Dowigiałło, Zyska, Stawikowski - Niewiadomski, Sumiński, Gorwa (46 Bąk), Waliszewski (59 Adamik) - Zalewski, Sosnowski - Żukowski (80 Chętnik)

Po raz pierwszy wiosną piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk zagrali na swoim domowym boisku przy al. Hallera. Podopieczni Krystian Ryczkowskiego podejmowali Unię Solec Kujawski, czyli przedostatni zespół w tabeli, który jednak w poprzedniej kolejce ograł lidera, Świt Skolwin.

Do wyjściowej "11" gdańskiego zespołu wrócili: Wojciech ZyskaPrzemysław Żukowski. Wyczekiwany był zwłaszcza powrót tego pierwszego, który musiał wcześniej pauzować za kartki i tymczasowo przeniósł się do zespołu rezerw.

Gedania 1922 wraca na Hallera. Planuje budowę stadionu. Dokąd na mecz w weekend? Gedania 1922 wraca na Hallera. Planuje budowę stadionu. Dokąd na mecz w weekend?

Choć pierwszy kwadrans należał do gospodarzy to nie udało im się objąć prowadzenia. Później coraz śmielej radzili sobie przyjezdni. Ich starania przyniosły efekt w 40. minucie, gdy pięknego gola po uderzeniu z 20. metra pod samą poprzeczkę zdobył Mikołaj Rakowski. Gedania za to w pierwszej połowie nie oddała celnego strzału, a wszystkie próby miejscowych kończyły się minimalnie niecelnymi uderzeniami.

W drugiej połowie pomimo starań, wynik nie uległ zmianie na korzyść Gedanii. Mało tego, bliżej zdobycia gola był zespół z Kujaw. Dobrze w sytuacji sam na sam zachował się jednak Jakub Tetyk, ratując Gedanię od straty gola.

Porażka z Unią oznacza, że po 24. kolejce gdańszczanie wciąż zajmować będą 13. pozycję w tabeli. Kolejny mecz ligowy zagrają w sobotę, 13 kwietnia o godz. 15, gdy na wyjeździe zmierzą się z Flotą Świnoujście. Wcześniej jednak zagrają mecz w ramach 1/8 finału Pomorskiego Pucharu Polski. W środę, 10 kwietnia o godz. 17 zagrają na wyjeździe z IV-ligową Pogonią Lębork.

GEDANIA 1922 Gdańsk
Unia Solec Kujawski

97% 263 typowania GEDANIA 1922 Gdańsk
2% 3 typowania REMIS
1% 4 typowania Unia Solec Kujawski

Supra Kwidzyn - Energa Bałtyk Gdynia 2:1 (2:0)

Wacławski 28, Pietrzyk 45 (karny) - Skrzecz 90+8

BAŁTYK: Rabin - Demiańczuk, Lupa, Iwanowski, Kośnik (63 Waszczuk), Długołęcki, Skrzecz, Rychłowski (72 Hirsz), Jankowski, Siekierski, Stępień

Po czterech zwycięstwach z rzędu piłkarze Energi Bałtyku Gdynia liczyli na kolejne 3 punkty w starciu z Suprą Kwidzyn. Była to także okazja do rewanżu za porażkę jesienią, gdy na NSR zespół z Kwidzyna wygrał 2:1.

Trener Robert Jędrzejczak miał do dyspozycji optymalny skład, bo do wyjściowej "11" wrócił Radosław Stępień. Jak się okazało, wcale nie pomogło to by biało-niebiescy mieli okazję do wskoczenia na ligowy szczyt.

Wielka Sobota w III i IV lidze. Seria Energa Bałtyku i Jaguara trwa, porażka Gedanii Wielka Sobota w III i IV lidze. Seria Energa Bałtyku i Jaguara trwa, porażka Gedanii

Gdynianie przegrali bowiem 0:2. Choć pierwsza połowa była wyrównana to skończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. To oni byli skuteczniejsi, a w tym pomógł im też błąd Pawła Rabina, po którym sędzia podyktowali rzut karny. Przed drugą częścią sytuacja Bałtyku była bardzo trudna.

Biało-niebiescy wzięli się jednak do pracy od samego początku. Wydawało się, że kontaktowy gol to tylko kwestia czasu, zwłaszcza, że w słupek uderzył Igor Jankowski. Później jednak gospodarze znów poczynali sobie coraz śmielej. Tylko szczęście sprawiało, że futbolówka po raz trzeci nie wpadła do bramki Pawła Rabina.

Ostatecznie przyjezdnym udało się zdobyć kontaktowego gola, ale dopiero w 98. minucie. Przez tę porażkę, Bałtyk pozostanie na 3. pozycji w tabeli. Co ciekawe, w samej końcówce na boisku wybuchła awantura. Sytuację udało się opanować, ale kilku piłkarzy obejrzało czerwoną kartkę.

18 KP Starogard Gdański 27 2 7 18 33:76 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.