Jaguar Gdańsk udana pogoń za...Pogonią. Remisy rezerw. TLG powiększa przewagę

6 kwietnia 2024, godz. 18:55
Opinie (6)
aktualizacja: godz. 18:00 (7 kwietnia 2024)
Jaguar Gdańsk mógł cieszyć się, że w Lęborku wyszarpał 3 punkty po zaciekłej pogoni za...Pogonią. Jaguar Gdańsk mógł cieszyć się, że w Lęborku wyszarpał 3 punkty po zaciekłej pogoni za...Pogonią.

W ostatnim meczu IV ligi Arka II Gdynia, przy wsparciu sześciu piłkarzy pierwszego zespołu, zremisowali na NSR z Pomezanią Malbork 1:1 (0:0). Wcześniej Jaguar Gdańsk na wyjeździe wyszarpał zwycięstwo z Pogonią Lębork 2:1 (0:1). Podopieczni Piotra Formeli oba gole zdobyli w samej końcówce. Dzięki temu nie powiększyła się ich strata do lidera ze Słupska. Z kolei rezerwy Gedanii po wyrównanym meczu podzieliły się punktami 4. zespołem w tabeli, Gromem Nowy Staw 1:1 (1:0). Z kolei Tylko Lechia Gdańsk po zwycięstwie z rezerwami Stoczniowca 1:0 (1:0) zwiększyła przewagę nad resztą stawki w B Klasie.

Gedania 1922 i Energa Bałtyk Gdynia z bolesnymi porażkami. Przeczytaj relacje Gedania 1922 i Energa Bałtyk Gdynia z bolesnymi porażkami. Przeczytaj relacje

Stoczniowiec II Gdańsk - Tylko Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramka:
Melaniuk 14

STOCZNIOWIEC II: Jeszke - Dawidowski, Gołebiewski (46 Bluma), Gontarz (73 Matwiejczyk), Ignaczak, Kucharski, Majewski, Sadowski (73 Porczyk), J. Skibrowski, W. Skibrowski, Jermakowicz (67 Nonna)

TLG: Kopka - Byczkowski, Lewandowski, Jasiński, Shumeiko (63 Wardencki), Melaniuk, Ruszkul (Pietroń), Tomkiewicz (56 Rusinek), Urbański, Gródek, Osłowski

Zespół Tylko Lechia Gdańsk w meczu na szczycie gdańskiej grupy drugiej w B Klasie pokonał rezerwy Stoczniowca 1:0 na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie.

Dla biało-zielonych to cenne zwycięstwo w kontekście tabeli, którzy powiększyli przewagę do 5 punktów nad swoim rywalem. Wciąż jednak przewaga nad Respectem Przyjazdowo będzie wynosiła 4 "oczka". Spotkanie tej drużyny zapewne zostanie rozstrzygnięte jako walkower, gdyż ich rywal Sokół II Ełganowo nie stawił się na meczu.

Arka II Gdynia - Pomezania Malbork 1:1 (0:0)

Bramki: Kukuruza 90 (karny) - Włoch 47 (karny)

ARKA II: Chudy - Czarnecki (45 Abramowicz), Wereszczak, Azacki, Zacharewicz - Bełc (80 Brodnicki), Klimczuk, Hafez (65 Kukuruza), Predenkiewicz, Laszczyk (75 Kowalski) - Turski (80 Gohlike)

Na zakończenie 23. kolejki w pomorskiej IV lidze, Arka II Gdynia zremisowała na Narodowym Stadionie Rugby z Pomezanią Malbork 1:1.

Obie ekipy grają o inne cele w tym sezonie, żółto-niebiescy o utrzymanie, a podopieczni Pawła Budziwojskiego wciąż zachowują szanse na awans do III ligi. Jednak na boisku tego nie było widać, szczególnie w pierwszej połowie, gdy gra była wyrównana.

Sebastian Milewski o celach Arki Gdynia: Na derby z awansem i tam o 1. miejsce Sebastian Milewski o celach Arki Gdynia: Na derby z awansem i tam o 1. miejsce

Warto jednak podkreślić, że w gdyńskiej drużynie wystąpiło sześciu piłkarzy pierwszego zespołu: Martin Chudy, Ołeksandr Azacki, Abdallah Hafez, Marcel Predenkiewicz, Hubert Turski oraz Wołodymyr Wereszczak. Żaden z nich nie zagrał w piątkowym spotkaniu Fortuna I Ligi z Chrobrym Głogów.

Gdynianie dobrze się bronili do utraty gola. Później goście ruszyli śmielej, ale finalnie nie "dowieźli" zwycięstwa, bo rywale zdołali wyrównać w doliczonym czasie. Sędzia odgwizdał rzut karny po zagraniu ręką, które zablokowało lot piłki w stronę światła bramki.

Pogoń Lębork - Jaguar Gdańsk 1:2 (1:0)

Siłkowski 25 - Kula 84, Duda 90+2 (karny)

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Zimnicki, Bladowski, Czychowski, Kinder, Konkol, Płotka, Deleu, Surdykowski oraz Pietrowski, Duraj, Duda, Brzeski, Kryża, Filas, Czerwiński, Michalski

Po trzech porażkach z rzędu i spadku na pozycję wicelidera, podopieczni Piotra Formeli pojechali do Lęborka z myślą o przełamaniu i zachowaniu dwóch punktów straty do Energi Gryfa Słupsk, który wysoko wygrał z AS Kolbudy.

Wielka Sobota w III i IV lidze. Seria Energa Bałtyku i Jaguara trwa, porażka Gedanii Wielka Sobota w III i IV lidze. Seria Energa Bałtyku i Jaguara trwa, porażka Gedanii

Spotkanie nie ułożyło się jednak po myśli gdańszczan. Od 25. minuty musieli oni gonić wynik po tym, gdy w podbramkowym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Błażej Siłkowski. Pomimo prób z obu stron, taki rezultat utrzymał się do przerwy.

W drugiej części zaciekła pogoń gdańskich piłkarzy przyniosła skutek i udało im się w 84. minucie złapać kontakt, a 3 punkty już w doliczonym czasie gry zapewnił Adam Duda, wykorzystując rzut karny. Dzięki tej wygranej, gdańszczanie nie powiększyli swojej straty do lidera, Energi Gryfa Słupsk, który wygrał 3:0 z AS Kolbudy.

Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

Gedania 1922 II Gdańsk - Grom Nowy Staw 1:1 (1:0)

Pawlak 35 (karny) - Jaryczewski 71

GEDANIA II: Wawrowski - Jeżowski, Adamik, Witkowski (71 Wróblewski), Bławat (66 Paliwoda), Michalewski (57 Giliga), Bogdański, Panic, Pawlak (66 Burkhardt), Łazarski, Chętnik (57 Witczak)

W sobotnie popołudnie po raz pierwszy w rundzie wiosennej, rezerwy Gedanii 1922 Gdańsk zagrały na własnym obiekcie przy al. Hallera 201. Podopieczni Pawła Szajrycha podejmowali Grom Nowy Staw, czyli 4. zespół w tabeli IV ligi pomorskiej, który wciąż mógł żywić jeszcze nadzieje na włączenie się do walki o awans.

Gedania 1922 wraca na Hallera. Planuje budowę stadionu. Dokąd na mecz w weekend? Gedania 1922 wraca na Hallera. Planuje budowę stadionu. Dokąd na mecz w weekend?

Dość niespodziewanie po 1. połowie to miejscowi schodzili do szatni w lepszych humorach. Wszystko to za sprawą Igora Pawlaka, który wykorzystał rzut karny. Faworyzowani goście po przerwie wyrównali i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Dzięki temu przynajmniej do niedzieli, gdańszczanie pozostali na 15. miejscu w tabeli, ale w przypadku wygranej rezerw Arki Gdynia, mogą spaść "oczko" niżej.

18 Start Miastko 22 3 5 14 28:54 14
Po 34. kolejce awans do III ligi uzyska najlepsza drużyna. Natomiast z IV ligi spadnie od 3 do 6 drużyn w zależności od tego, ile zespołów spadnie z III ligi z regionu pomorskiego.
Tabela wprowadzona: 2024-04-07

Wyniki 23 kolejki

• Supra Kwidzyn - ENERGA BAŁTYK GDYNIA 2:1 (2:0)
  • GEDANIA II GDAŃSK - Grom Nowy Staw 1:1 (1:0)
  • Pogoń Lębork - JAGUAR GDAŃSK 1:2 (1:0)
  • ARKA II GDYNIA - Pomezania Malbork 1:1 (0:0)

• Nie nie nie

Jesteś w błędzie bo Jaguar chce awansu. Nie wiesz nie jesteś blisko klubu a się wypowiadasz , bo masz jakieś domysły

• 4 3

• Zawsze zastanawialem sie po co grac w dziadoskich ligach skoro nie ma z tego ani pieniedzy ani prestizu i slawy?bezsensu (1)

• 5 7

• ale jest satysfakcja i zadowolenie

• 6 0

• Kibic

To jest Żenada..piszecie o B klasowym zespole co Tydzień..!!!!Słyszałem że Pan Kulwicki wygralw Siatkonoge z Sąsiadem..może warto się zainteresować hahahaha..