Finał MDMP w Gdańsku

Marta
29 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Krystian Pieszczek (kask niebieski) z zespołem zdobył srebrny medal Ligi Juniorów. Kolejny krążek mógł zdobyć indywidualnie, ale podium w Lesznie pozbawił go nieudany wyścig dodatkowy. Krystian Pieszczek (kask niebieski) z zespołem zdobył srebrny medal Ligi Juniorów. Kolejny krążek mógł zdobyć indywidualnie, ale podium w Lesznie pozbawił go nieudany wyścig dodatkowy.

Młodzi gdańscy żużlowcy nie tak dawno cieszyli się ze srebrnego medalu w drużynowych rozgrywkach Ligi Juniorów, niewiele zabrakło aby Krystian Pieszczek wywalczył srebro również w indywidualnej wersji tych rozgrywek podczas turnieju rozegranego w środę w Lesznie. Tymczasem pierwsza połowa września w Gdańsku oprócz emocji związanych z obroną ekstraligi przyniesie też kolejne zmagania juniorskie na najwyższym szczeblu.

Najlepszy obecnie gdański junior podczas środowego finału Ligi Juniorów zajął ostatecznie piąte miejsce. W zasadniczej części zawodów wywalczył jednak taką samą liczbę punktów (11) jak trzech innych zawodników i czwórka ta przystąpiła do biegu dodatkowego o srebrny medal. Niestety gdańszczanin przyjechał w nim na końcu stawki i nie zmieścił się na podium.

Drugi reprezentant Lotosu Wybrzeża w leszczyńskich zawodach - Marcel Szymko - również może zaliczyć swój występ do udanych, z dziewięcioma punktami zajął siódme miejsce. Obydwaj gdańszczanie w klasyfikacji końcowej wyprzedzili duet z Wrocławia, oby z takim samym skutkiem pojechali w play-out.

Wyniki Indywidualnej Ligi Juniorów w Lesznie:
1. Kamil Adamczewski (Unia Leszno) 14 (3,3,3,3,2)
2. Piotr Pawlicki (Unia) 11+3 (2,3,d,3,3)
3. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) 11+2 (3,3,3,1,1)
4. Jakub Jamróg (Azoty Tauron Tarnów) 11+1 (1,2,2,3,3)
5. Krystian Pieszczek (Lotos Wybrzeże Gdańsk) 11+0 (3,3,2,1,2)
6. Adam Strzelec (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 10 (1,0,3,3,3)
7. Marcel Szymko (Lotos Wybrzeże) 9 (3,1,1,2,2)
8. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 8 (0,2,1,2,3)
9. Rafał Malczewski (Dospel Włókniarz Częstochowa) 8 (0,2,3,2,1)
10. Marco Gaschka (PGE Marma Rzeszów) 8 (2,2,2,1,1)
11. Patryk Dolny (Betard Sparta Wrocław) 6 (1,1,2,2,0)
12. Filip Marach (Unia) 3 (2,t,0,1,0)
13. Michał Piosicki (Unia) 3 (0,1,d,2)
14. Łukasz Wieliński (Polonia) 2 (2,u,d,0,0)
15. Łukasz Przedpełski (Unibax Toruń) 2 (0,1,1,d,w)
16. Patryk Malitowski (Betard Sparta) 0 (d,d,-,-,-)
17. Karol Jóźwik (Polonia) 0 (w,-,-,-,-)

Biegi z udziałem zawodników Lotosu Wybrzeża:
III. Marcel Szymko, Filip Marach, Patryk Malitowski (def.), Karol Jóźwik (wkl.)
IV. Krystian Pieszczek, Marco Gaschka, Adam Strzelec, Rafał Malczewski
V. Mikołaj Curyło, Jakub Jamróg, Szymko, Strzelec
VI. Pieszczek, Adrian Cyfer, Łukasz Przedpełski, Michał Piosicki
XI. Kamil Adamczewski, Pieszczek, Szymko, Łukasz Wieliński (def.)
XIII. Jamróg, Patryk Dolny, Pieszczek
XVI. Piotr Pawlicki, Szymko, Gaschka, Przedpełski (def.)
XVIII. Cyfer, Szymko, Malczewski, Dolny
XX. Pawlicki, Pieszczek, Curyło, Marach
Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
XXI. Pawlicki, Curyło, Jamróg, Pieszczek

Tymczasem Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rozegrany zostanie w Gdańsku. Zawody zaplanowano na środę, 12 września o godz. 18.00.

Oprócz ekipy Lotosu Wybrzeża Gdańsk o medale MDMP walczyć będą zespoły Polonii Bydgoszcz, Stelmetu Falubazu Zielona Góra, Orła Łodź, Azotów Tauronu Tarnów, Unii Leszno i WTS Nice Warszawa. Przypomnijmy, że dwa lata temu gdańszczanie, na torze w Łodzi wywalczyli srebrny medal tych rozgrywek a  starsi kibice zapewne pamiętają, że w  1983 roku Wybrzeże MDMP wywalczyło złoto.

Przypomnijmy, że wcześniej, w poniedziałek, 3 września o godzinie 17.00 na gdańskim torze rozegrany zostanie finał Brązowego Kasku, z Krystianem Pieszczkiem w roli jednego z faworytów.

Marta

Opinie (23) 5 zablokowanych

• Nie jest źle Krysiu (2)

• 13 3

• niom Gollob to on raczej nie będzie, no może Jacek ? (1)

ale poziom Dery powinien spokojnie utrzymać.

• 13 3

• po tylu latach posuchy

drugi Dera będzie bardzo mile widziany - ze Sperzem nie wyszło, z C. Szymko też nie, M. Szymko zapewne też nie da rady (choć życzę mu jak najlepiej), to może Pieszczek będzie tym drugim Derą

• 12 0

• No super Pieszczek nie leżał ani razu

A Szymko niech chociaż ze 2 pkt przywiezie we Wrocławiu..

• 19 1

• O nie nie zawody powinny być odwołane pieszczek ani razu na glebie coś mi tu śmierdzi

• 3 13

• PORAZKA JUZ BLISKO ! (2)

Bolo czeka na porazke w barazu ,ktora jest nieunikniona przez krecacych gdanskimi motorkami !

• 4 23

• Siusiumajtek całymi dniami czyha, zeby wypłakać się do gdańskich motorków :)))

• 12 4

• Bolo to Troll

Nie karmić Trolla!!!!!!!!!!!!!

• 8 5

• A mnie się `podoba` Kossakowski, jak nadal będzie tak się rozwijał to może być `drugi` Pieszczek albo i lepiej!!!

• 10 1

• Wygrał tylko ze słabszymi (2)

• 3 7

• wygrał z Curyło, który w ostatecznym rozrachunku był lepszy

A Adamczewski to już porażka: niby wygrał zawody, ale biegi wygrywał tylko ze słabszymi. ZASTANÓW SIĘ!

• 6 1

• Słabsi

Jakby byli mocniejsi to by wygrali z nim - logiczne że wygrywa sie ze słabszymi w danym dniu.

• 5 1

• defekty

w biegach marcela czterej inni żużlowcy notowali def lub wykl.

• 2 0

• Marcel Sz. bedzie bohaterem dwumeczu i Barażu !!!! Pozytywnym !!!!

• 4 1

• (2)

Pieszczek w finale brazowego kasku nawet nie stanie na podium a szkoda.

• 4 1

• a ja przyjdę popatrzeć

głownie po to aby zobaczyć jak młodzieżowcy, rozmontowują bandę na 2 łuku, będzie więcej emocji niż u odpadów na e-lidze, polecam

• 1 1

• Będzie trzeci, wygra Zmarzlik.

• 0 1

• Wpuście Bolo za darmo na baraże w końcu zobaczy prawdziwy sport . (1)

Bolo jak masz problem z kasą daj znać kupię Ci bilet .

• 5 2

• Tak się składa, że niejaki Bolo nawet w Polsce nie siedzi....

więc kontakt z "motorkami" ma tylko poprzez ten portal :)))

8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 0 0 3 -49 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.