• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Floretem i... bumerangiem.

13 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Czterystu uczniów Zespołu Szkół w Darzlubiu uczestniczyło w imprezie w ramach kampanii "Bądź szermierzem swojego losu". Na zaproszenie dyrektor Krystyny Zielińskiej oraz nauczycieli wf: Aleksandry Tramery i Pawła Kominiarka, tamtejszą młodzież odwiedziły m.in. wicemistrzynie olimpijskie we florecie: Anna Rybicka i Magdalena Mroczkiewicz. Owocem wizyty było powołanie kolejnego Klubu Kibica Sietom AZS AWF Gdańsk.

Akademickie olimpijki wyszły daleko poza ramy gawędy olimpijskiej. Zaprezentowały młodzieży technikę rzutu... bumerangiem. Fechtmistrz Tadeusz Pagiński wykonał natomiast test odwagi na dyrektor Zielińskiej, zatrzymując w ostatniej chwili nad jej głową zamach ciężkim mieczem, który musiał trzymać oburącz. Pokaz szermierczy przygotowali uczniowie V klasy Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku. Pod kierunkiem Longina Szmita ćwiczyli: Katarzyna i Mateusz Klamanowie, Karolina Siess, Urszula Sikora, Patrycja Jancen, Filip Płocharski, Robert Gajda i Patryk Kozłowski.

Młodzież z Darzlubia także mogła przymierzyć się do floretu. W konkursie "traf mistrza", w którym celem był medalista mistrzostw świata i Europy, Wojciech Szuchnicki, na wyróżnienie zasłużyli: Lidia Grapp, Marek Holzer i Marcin Ruszkowski. W innych konkurencjach dużo pochwał od gości odebrali: Monika Kaiser, Malwina Pranczk, Kamil Kankowski, Michał Ciechanowski, Katarzyna Pobłocka, Agata Dopke, Adam Jarmulewski i Dariusz Bianga. W walkach na gąbkowe miecze największym talentem wykazali się: Marta Lekner, Sandra Jaklińska, Arkadiusz Głowienka i Łukasz Jednachowski.

Młodzieży animuszu do zmagania z floretem dodawał prowadzący spotkanie z mikrofonem w ręku dwukrotny medalista olimpijski i były mistrz świata, Ryszard Sobczak.

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane