• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Grand Prix Sopotu z ''Głosem'' i MOSiR.

13 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Po raz siódmy "Głos Wybrzeża" nagrodzi pucharami szkoły, które zdobędą najwięcej punktów w pięciomiesięcznej rywalizacji o Grand Prix Sopotu 2001/02 w biegach przełajowych po plaży. Na najlepszych w punktacji indywidualnej czekają nagrody od sponsorów tytularnych: Trefla i Timeksu. Impreza, której tradycyjnie organizatorem jest MOSiR Sopot, startuje 17 listopada o godzinie 11.00. Zapisy przyjmowane będą w dniu zawodów na molo od 10.00.

- Celem imprezy jest popularyzacja biegów masowych jako formy aktywnego wypoczynku. Startować mogą wszyscy chętni, którzy nie mają w tym względzie przeciwskazań lekarskich. Nie będziemy rozróżniać, czy ktoś na co dzień jest amatorem, czy też uprawia lekkoatletykę w klubie. Każdy startujący powinien posiadać legitymację. Zabrania się biegania w kolcach. Dla osób niepełnoletnich start jest bezpłatny - przedstawia najważniejsze postanowienia regulaminu Marcin Wargin, wicedyrektor MOSiR.

Z pięciu biegów, które zostaną rozegrane od listopada do marca przyszłego roku (w każdym miesącu po jednym), każdemu uczestnikami do punktacji końcowej liczyć się będą trzy najlepsze starty. Maksymalnie uzyskać może 60 punktów. Zwycięzca każdego biegu otrzyma 20 "oczek'. Dlasze pozycje będą punktowane wedłg klucza: 2. miejsce - 18 punktów, 3 - 17, 4 - 16, 5 - 15, ... 15 - 5, 16-20 - 3, 21-30 - 2, 31 i niższe - 1 punkt.

Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przygotowano trzy kategorie wiekowe, osobno dla chłopców i dziewcząt. Uczniowie urodzeni w roku 1992 i młodsi biegać będą na 600 metrów. Dla roczników 1989-91 oraz 1987-88 jest trasa 1000 metrów. To współzawodnictwo odbywać się będzie pod hasłem "Biegi z Treflem".
Każdy z uczestników zdobywać będzie punkty dla siebie oraz do punktacji drużynowej. Najlepsza szkoła podstawowa oraz gimnazjum na zakończenie rywalizacji otrzymają Puchary "Głosu Wybrzeża" oraz pakiet nagród rzeczowych od Tiger Cekol Sportu. Przypomnijmy, że w minionej edycji Grand Prix najlepsze były gdańskie: SSP 75 i XXII Gimnazjum.

Dla chłopców urodzonych w latach 1984-86 przygotowaliśmy "Biegi z Timeksem". W tej kategorii wiekowej klucz punktowy jest identyczny jak wyżej, ale biega się już tylko indywidualnie i na znacznie dłużej trasie. Obowiązuje dystans 4000 metrów.

Po każdym biegu wszyscy jego uczestnicy biorą udział w losowaniu nagród-niespodzianek. Osobne upominki czekają na zdobywców miejsc 1-3 w "Biegach z Treflem". Na zakończenie Grand Prix nagrody rzeczowe otrzymają medaliści we wszystkich kategoriach wiekowych.
Poza sponsorami tytularnymi o atrakcyjność nagród zadbają: Eden, McDonald"s, Velux i Nata.

W jutrzejszym "Głosie" przedstawimy szczegóły rywalizacji w Grand Prix dla starszych zawodniczek i zawodników.

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane