• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jesienny Bieg na plaży.

13 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Ponad osiemset osób wzięło udział w Jesiennym Biegu "Wieczoru Wybrzeża" i "Dziennika Bałtyckiego" z okazji Święta Niepodległości. Start i metę organizatorzy z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usytuowali na plaży.

W rywalizacji uczniów szkół podstawowych wystartowało 200 zawodników i zawodniczek, dopingowanych przez rodziców ustawionych na starcie oraz wzdłuż półtorakilometrowej trasy. Najliczniejszą reprezentację wystawiła Szkoła Podstawowa z Bożegopola - ponad 50 biegaczy i biegaczek. Walka była tak zażarta, że wielu ze startujących nie ukończyło biegu. Najlepiej trudy zmagań znieśli Marek Matys z Sopotu oraz Agnieszka Tarnowska z SKLA Sopot, którzy pierwsi przekroczyli linię mety.

150 zawodników wzięło udział w dwukilometrowym biegu gimnazjalistów. Wielu z nich reprezentowało nie tylko swe szkoły, ale i kluby sportowe. Oprócz biegaczy z Wybrzeża do walki o cenne trofea stanęli goście z Bydgoszczy, Słupska, a także z Litwy. Ostatecznie ręce w geście triumfu uniósł na mecie Marcin Chabowski z Gryfa Wejherowo, chociaż do ostatnich metrów walczył z nim Gedninas Jaukevicius. Za ich plecami najszybciej z grupy pościgowej finiszował gdańszczanin Jacek Szałach. Wśród dziewcząt pewnie wygrała gdynianka Kamila Malinowska, reprezentująca SKLA. Druga była Anna Żebrowska, jej klubowa koleżanka.

W biegu szkół średnich na starcie stanęło wielu utalentowanych zawodników, z Krzysztofem Walczakiem z Floty Gdynia, przełajowym mistrzem Polski, na czele. Jednak w walce o złoty medal uległ on Karolowi Rzeszewiczowi z Kłosowa. Na najniższym stponiu podium stanął Marcin Kunda z Gryfa Wejherowo. Wśród dziewcząt najlepsza była Ewa Maj, jego klubowa koleżanka przed Martą Żochowską z Gdańska. Walka była tak zacięta, że na mecie wiele zawodniczek musiało korzystać z pomocy lekarskiej.

Kryst.Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane