Wystrzelali medale w Akademickich MŚ

15 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Joanna Tomala (pierwsza z lewej) z Floty Gdynia wywalczyła dwa złote medale Akademickich Mistrzostw Świata. Joanna Tomala (pierwsza z lewej) z Floty Gdynia wywalczyła dwa złote medale Akademickich Mistrzostw Świata.

Jesienna temperatura w okolicach... 40 stopni Celsjusza towarzyszyła Akademickim Mistrzostwom Świata w strzelectwie, które odbywały się w Emiratach Arabskich. Nie przeszkodziło to reprezentantom Polski w zdobywaniu medali. Pięć nich przywieźli do kraju zawodnicy Floty Gdynia.

Już pierwszy dzień rywalizacji strzeleckiej żaków przyniósł złoto dla Polski. Wywalczyła je drużyna w pistolecie dowolnym. W jej składzie znalazło się dwóch zawodników Floty Gdynia: Witoslaw KrzakKamil Gersten oraz Tomasz Wawrzonowski (Społem Łódź). W konkursie indywidualnym Krzak zakwalifikował się do finału i ostatecznie zajął 8. miejsce.

Gersten zapracował również na kolejny, drużynowy sukces. Wspólnie z Wawrzonowskim oraz Tomaszem Pałamarzem (Śląsk Wrocław) stanęli na najwyższym stopniu podium w konkurencji pistolet pneumatyczny 10 m.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI AKADEMICKICH MISTRZOSTW ŚWIATA

Akademickie mistrzostwo świata zdobyła również indywidualnie Joanna Tomala (Flota Gdynia) w pistolecie pneumatycznym 10 m. Srebro w tej konkurencji zgarnęła Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz). Obie panie, wspólnie z Karoliną Naszeń (Podlasie 4G Białystok) były najlepsze w drużynówce.

Dla reprezentacji Polski medale zdobywali również: złoto Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork) w karabinie 60 leżąc, srebro Tomasz Bartnik (Legia Warszawa Sekcja Strzelecka) w karabinie 3x40, brąz zespołu: Bartosz Jasiecki (Zawisza Bydgoszcz), Bartnik, Paweł Pietruk (Kaliber Białystok) w karabinie dowolnym 60 leżąc oraz Żaneta Iwaszuk (Kaliber Białystok) w karabinie 60 leżąc.