Emocje w niższych ligach. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia wygrani, gol bramkarza TLG

mip., dak.
13 kwietnia 2024, godz. 13:05
Opinie (26)
aktualizacja: godz. 21:20 (14 kwietnia 2024)
Piłkarze Energi Bałtyku Gdynia mieli powody do radości. Pomimo gry w "10" potrafili odwrócić losy meczu z MKS Władysławowo. Piłkarze Energi Bałtyku Gdynia mieli powody do radości. Pomimo gry w "10" potrafili odwrócić losy meczu z MKS Władysławowo.

Dużo goli i emocji zafundowali trójmiejscy piłkarze w 24. kolejce IV ligi. Energa Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z MKS Władysławowo 3:2 (0:1), mimo że przegrywał 0:2, a mecz kończył w "10". Bez niespodzianki w derbach Gdańska. Jaguar pokonał rezerwy Gedanii 4:2 (3:0). Natomiast Arka II Gdynia zanotowała wyjazdową porażkę z Gromem Nowy Staw 1:3 (1:1). Z kolei lider B klasy - Tylko Lechia Gdańsk rozniósł Wisłę Długie Pole 9:1 (3:0). Do siatki trafił nawet bramkarz, Michał Kopka.

Przeczytaj relację z meczu III ligi
Flota Świnoujście - Gedania 1922 Gdańsk 2:1 Flota Świnoujście - Gedania 1922 Gdańsk 2:1

Aktualizacja, godz. 21:20

Tylko Lechia Gdańsk - Wisła Długie Pole 9:1 (3:0)

Bramki dla TLG:
Melaniuk 30, 40, 60, Gródek 42, Rusinek 53, Kopka 65 (karny), Wardencki 72, 87, Osłowski 90

TLG: Kopka - Byczkowski, Jasiński, Kosznnik, Szumejko, Melaniuk, Lewndowski, Tomkiewicz, Urbanek, Gródek, Osłowski oraz Szprengeli, Wardencki, Rusinek, Pajor, Rompca

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze zespołu Tylko Lechia Gdańsk. Podopieczni Macieja Kalkowskiego pokonali Wisłę Długie Pole 6:0. Hat-trickiem popisał się Janusz Melaniuk. Co ciekawe, do siatki rywali trafił bramkarz Michał Kopka. Golkiper TLG podszedł bowiem do rzutu karnego i z zimną krwią go wykorzystał.

Dzięki tej wygranej gdańszczanie utrzymali 4 punkty przewagi nad Respectem Przejazdowo i 5 nad Stoczniowcem II Gdańsk.

Energa Bałtyk Gdynia - MKS Władysławowo 3:2 (0:1)

Bramka dla Bałtyku:
Długołęcki 68, Stępień 82, Hirsz 88

BAŁTYK: Rabin - Lupa, Iwanowski, Kośnik, Długołęcki, Skrzecz, Rychłowski, Waszczuk, Jankowski, Siekierski, Stępień

Piłkarze Energi Bałtyku Gdynia przystąpili z myślą o powrocie na zwycięską ścieżkę. Ich rywal - MKS Władysławowo legitymował się jednak serię 5 meczów bez porażki. Choć podopieczni Roberta Jędrzejczaka dobrze weszli w mecz to jednak od 18. minuty musieli gonić wynik.

Faworyci nie sprostali zadaniu. Gedania 1922 i Bałtyk Gdynia z bolesnymi porażkami Faworyci nie sprostali zadaniu. Gedania 1922 i Bałtyk Gdynia z bolesnymi porażkami

Gospodarze naciskali, ale do przerwy wciąż przegrywali i na dodatek przez drugie 45 minut musieli radzić sobie w "10" po tym, jak dwie żółte kartki obejrzał Mikołaj Kośnik. Drugą pomocnik Bałtyku otrzymał po sporym zamieszaniu, w którym jeden z piłkarzy MKS uderzył w twarz zawodnika biało-niebieskich. Tego jednak arbiter nie zauważył i ukarał przedstawiciela przyjezdnych tylko żółtą kartką.

Początek drugiej połowy to znów ataki Bałtyku. Doskonałą okazję miał Igor Jankowski, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i na 0:2 podwyższył Arkadiusz Proena, notabene były piłkarz Bałtyku.

Po tej sytuacji gospodarze się załamali i kompletnie nie potrafili zawiązać składnej akcji, która przyniosłaby im kontaktowego gola. Tego, co się jednak stanie w końcówce, nie przewidzieliby nawet najwięksi optymiści, a takiej dramaturgii nie powstydziłby się sam Hitchcook.

Nadzieję na odwrócenie losów spotkania w 68. minucie dał Mateusz Długołęcki. Wtedy Bałtyk zabrał się do zmasowanych ataków i w 82. minucie po soczystym uderzeniu z dystansu wyrównał Radosław Stępień. Z kolei w 88. minucie do siatki trafił kolejny ze zmienników, Robert Hirsz, zapewniając Bałtykowi 3 punkty!

Dzięki tej wygranej gdynianie utrzymali 4 punkty straty do Jaguara Gdańsk.

Jaguar Gdańsk - Gedania 1922 II Gdańsk 4:2 (3:0)

Michalski 3, Surdykowski 18, Duda 41, Filas 60 - Witkowski 62, Bławat 85

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Pietrowski, Duraj, Sulewski, Zimnicki, Duda, Bladowski, Filas, Surdykowski, Michalski oraz Czychowski, Kinder, Kula, Konkol, Płotka, Deleu, Czerwiński

GEDANIA: Wawrowski - Jeżowski, Paliwoda, Borkowski, Witczak (Bunik), Witkowski, Burkhardt (Harrington), Bławat, Fijałkowski, Panic, Siwonia (Kotarski)

Na kompleksie Jaguara Gdańsk przy ul. Budowlanych w sobotnie południe rozegrano derbowy pojedynek pomiędzy Jagaurem a rezerwami Gedanii. Dla gospodarzy była to szansa na zanotowanie drugiego zwycięstwa z rzędu, a goście mogli powalczyć o awans na 14. miejsce w tabeli.

Jaguar Gdańsk udana pogoń za...Pogonią. Remisy rezerw. TLG powiększa przewagę Jaguar Gdańsk udana pogoń za...Pogonią. Remisy rezerw. TLG powiększa przewagę

Jaguar wystąpił w tym spotkaniu w o wiele mocniejszym składzie niżw kilku poprzednich. Do wyjściowej "11" wrócili: Marcin Pietrowski, Robert Sulewski czy Adam Duda. To dało pożądany efekt, bo grający efektownie i efektywnie Jaguar już po pierwszej połowie prowadził 3:0.

W drugiej części pięknym golem popisał się Klaudiusz Filas, a ze strony Gedanii odpowiedzieli Kamil WitkowskiBartosz Bławat, a mecz zakończył się wynikiem 4:2, choć okazji do zdobycia kolejnych bramek nie brakowało.

Ta wygrana pozwoliła Jaguarowi na zachowanie dwupunktowe straty do liderującego Gryfa Słupsk, który wygrał na wyjeździe z rezerwami Raduni Stężyca. Z kolei przewaga nad 3. w tabeli Energa Bałtykiem Gdynia pozostała na poziomie 4 "oczek".

Grom Nowy Staw - Arka II Gdynia 3:1 (1:1)

Polański 13, 60, Urbański 70 - Gorike 5

ARKA II: Semmerling - Czarnecki (70 Danielewicz), Elwart, Abramowicz (80 Branicki), Zacharewicz - Dustec, Brodnicki (70 Gozdecki), Gorike (70 Pikulik), Jurkiewicz (80 Szwajcer), Kukuruza, Predenkiewicz

Arka II Gdynia podobnie, jak tydzień temu mierzyła się z drużyną z czołówki IV ligi. Wówczas zremisowała z Pomezanią Malbork 1:1, ale tym razem nie zdołała choćby urwać punktu Gromowi Nowy Staw. Żółto-niebiescy przegrali na wyjeździe 1:3, choć prowadzili od 5. minuty.

Trener Maciej Cieślik nie mógł liczyć spore na wsparcie z pierwszej drużyny, gdyż ta w piątkowy wieczór grała z Motorem w Lublinie (2:2). Z zespołem nie pojechał Marcel Predenkiewicz, dlatego w sobotę rozegrał pełne 90 minut. Podobnie, jak on, resztę składu w Nowym Stawie stanowili młodzi piłkarze. Natomiast warto wspomnieć, że po drugiej stronie zagrał m.in. Norbert Hołtyn, były junior i zawodnik rezerw Arki.

Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Grom po zwycięstwie nie traci jeszcze wiary w awans do III ligi. Do liderującego Gryfa Słupsk traci 10 punktów. Z kolei żółto-niebiescy w kolejnym meczu o ligowe punkty powalczą z rezerwami Gedanii. To spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby odbędzie się 21 kwietnia, o godz. 17.