• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Fudeko GAS Gdańsk dalej od półfinału w MHL. Komplet widzów nie pomógł hokeistom

Mikołaj Pachniewski
6 marca 2024, godz. 21:25 
Opinie (96)

Fudeko GAS Gdańsk

Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk pomimo wsparcia 1500 kibiców przegrali z SMS PZHL Katowice w pierwszym ćwierćfinałowym meczu MHL. Hokeiści Fudeko GAS Gdańsk pomimo wsparcia 1500 kibiców przegrali z SMS PZHL Katowice w pierwszym ćwierćfinałowym meczu MHL.

Fudeko GAS Gdańsk przegrało z SMS PZHL Katowice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym MHL. Gdańszczanie nie znaleźli sposobu na Igor Tyczyńskiego, który zachował czyste konto. Spotkanie w hali Olivia śledziło 1500 widzów, co stanowiło dopuszczalny komplet i było rekordem tego sezonu w całych rozgrywkach. Rewanż i ewentualne trzecie starcie odbędą się w Katowicach w weekend 9-10 marca. Do półfinału awansuje zespół który wygra dwa mecze. Był to nasz Mecz Miesiąca, a konkurs i bluzę meczową hokeistów wygrał pan Krzysztof.

Fudeko GAS Gdańsk - SMS PZHL Katowice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
0:1 - Rafał Drabik as. Wiktor Zając (35:02, 4 na 5)
0:2 - Jonasz Hofman as. Dawid Chojęta, Maksymilian Dawid (37:32)
0:3 - Szymon Gumiński as. Mateusz Stanieczko, Damian Rączka (51:10)

FUDEKO: Tornqvist - Wala, M. Tuszkowski; Stańczyk, Laskowski, Bondarenko - Lehmann, Pulwer; Misiuk, Drozd-Niekurzak, Plastinin - Guczek, Leśniak; Furman, Fruczek, A. Tuszkowski - Szyrin, Żurawski; Ziniak, Vitek, Krawcow

SMS PZHL: Tyczyński - Majewski, Chojęta; Ja. Hofman, Dawid, Jo. Hofman - Hanzel, Bieda; Laszkiewicz, Stolarski, Łojas - Wojciechowski, Bąk; Zając, Drabik, Ziober - Staniecko, Mościcki, Rączka, Gumiński


Pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Młodzieżowej Hokej Lidze w Hali Olivia zgromadził komplet 1500 widzów. Na tyle bowiem zgłoszono imprezę masową. Kibiców, którzy chcieli obejrzeć spotkanie z SMS PZHL Katowice było znacznie więcej, jednak odbijali się oni od drzwi, wszystkie wejściówki sprzedano bowiem już 2 dni przed meczem.

Przeczytaj, jak zapowiadaliśmy ten mecz Przeczytaj, jak zapowiadaliśmy ten mecz

Mecz wybrany został przez naszą redakcję Meczem Miesiąca. Z tej okazji prowadzony był konkurs, w którym jedną z nagród była koszulka meczowa Fudeko GAS. W zabawie chętnie brali udział kibice zgromadzeni w hali. Zwycięzcą okazał się pan Krzysztof.

 • Zwycięzca konkursu pan Krzysztof razem z Krzysztofem Lehmannem, prezesem klubu.
 • Zwycięzca konkursu pan Krzysztof razem z Krzysztofem Lehmannem, prezesem klubu.
 • Zwycięzca konkursu pan Krzysztof razem z Krzysztofem Lehmannem, prezesem klubu.

Gdańscy kibice doping rozpoczęli jeszcze przed rozpoczęciem meczu, a ci najzagorzalsi niejednokrotnie do wspólnego śpiewu podrywali całą halę. Powodów do radości po meczu jednak nie mieli, bo to młodzi hokeiści z Katowic wygrali 3:0 i są w połowie drogi do półfinału.W pierwszej tercji, jak przystało na play-offy, sporo było walki. Zabrakło jednak tego, co jest solą hokeja, czyli bramek. Gra częściej toczyła się w tercji gdańszczan, jednak dobrze spisywał się Riku Tornqvist. Gospodarze z kolei ograniczali się do pojedynczych kontr, ale nie potrafili sobie wypracować takich okazji, by zaskoczyć Igora Tyczyńskiego.

Kolejne mecze Fudeko GAS Gdańsk - SMS PZHL Katowice:

 • mecz nr 2, Katowice: 9 marca, godz. 18
 • ew. mecz nr 3, Katowice: 10 marca


Na gola trzeba było poczekać aż do 36. minuty. Wtedy to Fudeko grało w liczebnej przewadze, ale to nie gospodarze wpisali się na listę strzelców, a "szkółkowicze", którzy wyprowadzili kontrę i po dobitce Tornqvista pokonał Rafał Drabik. Nieco ponad 2 minuty później katowiczanie prowadzili już 2:0, a najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu okazał się Jonasz Hofman.

Zobacz, jak padł pierwszy gol dla SMS PZHL KatowicePrzed ostatnimi 20 minutami sytuacja zespołu prowadzonego przez Josefa Vitka była zatem bardzo trudna. Na dodatek rozpoczynali oni tę tercję od gry w osłabieniu. Udało im się je przetrzymać, ale w ofensywie niewiele się działo. Nie pomogła nawet gra w liczebnej przewadze. Na dodatek w 52. minucie zrobiło się 0:3, a trójkową kontrę wykończył Szymon Gumiński. Do końca regulaminowego czasu wynik już się nie zmienił, choć Fudeko jeszcze raz grało w przewadze.

Wesprzyj trójmiejski sport i przekaż 1,5 proc. podatku. Na co zbierają kluby? Wesprzyj trójmiejski sport i przekaż 1,5 proc. podatku. Na co zbierają kluby?

Wyniki pozostałych ćwierćfinałów:

 • Cracovia - Polonia Bytom 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 • Sokoły Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
 • Sabers Oświęcim - Naprzód Janów 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)


Playoff

Ćwierćfinały

Polonia Bytom 0
Cracovia 1
MMKS Podhale Nowy Targ 0
Sokoły Toruń 1
SMS PZHL Katowice 1
FUDEKO GAS GDAŃSK 0
Naprzód Janów 1
Sabers Oświęcim 0

Półfinały

Finał

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

Hokej - I liga
Tabela końcowa
1 Naprzód Janów
2 Polonia Bytom
3 SMS PZHL Katowice
4 MMKS Podhale Nowy Targ
5 Sokoły Toruń
6 Sabres Oświęcim
7 Fudeko GAS Gdańsk
8 Cracovia
9 MOSM Tychy
10 UKS Zagłębie Sosnowiec
11 JKH GKS II Jastrzębie
12 Fabrykanci Łódzkie
13 Niedźwiadki MOSiR Sanok
14 SMS Toruń
15 SMS Bytom
W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra 28 meczów. Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze 8 drużyn awansuje do fazy play-off. Liga jest zamknięta. Nie ma awansów ani spadków.

Zgodnie z decyzją Zarządu PZHL z dn. 20.10.2023 drużyny UKS Zagłębie Sosnowiec oraz Sokoły Toruń zostały ukarane 6-cioma punktami ujemnymi z uwagi na wystawienie do gry nieuprawnionych zawodników.

Playoff

Ćwierćfinały

Polonia Bytom 2
Cracovia 1
MMKS Podhale Nowy Targ 2
Sokoły Toruń 1
SMS PZHL Katowice 2
FUDEKO GAS GDAŃSK 0
Naprzód Janów 2
Sabers Oświęcim 0

Półfinały

Polonia Bytom 2
MMKS Podhale Nowy Targ 1
SMS PZHL Katowice 0
Naprzód Janów 2

Finał

Polonia Bytom 0
Naprzód Janów 2

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane