• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mecz Miesiąca hokeistów Fudeko GAS Gdańsk. Wszystkie bilety wyprzedane

Mikołaj Pachniewski
5 marca 2024, godz. 10:00 
Opinie (48)

Fudeko GAS Gdańsk

Fudeko GAS Gdańsk zaczyna walkę w play-off MHL. Na środowym meczu pojawi się komplet kibiców. Biletów już zabrakło. Fudeko GAS Gdańsk zaczyna walkę w play-off MHL. Na środowym meczu pojawi się komplet kibiców. Biletów już zabrakło.

Fudeko GAS Gdańsk w środę, 6 marca o godz. 19:30 w Hali Olivia rozpocznie ćwierćfinał na zapleczu ekstraligi z SMS PZHL Katowice. Wszystkie, 1,5 tysiąc biletów zostało sprzedanych. Będzie to Mecz Miesiąca Trojmiasto.pl, w którym kibice obecni na trybunach będą mogli wygrać m.in. koszulkę hokeistów. Do półfinału awansuje zespół, który wygra dwa mecze. Gospodarze wzmocnili się m.in. pod względem organizacyjnym namawiając na powrót dwóch legendarnych kierowników.

Sprzedali wszystkie bilety. Zainteresowanie przekroczyło wszelkie graniceRozpoczyna się faza play-off w Młodzieżowej Hokej Lidze, czyli dawnej 1. lidze. Fudeko GAS Gdańsk, które zajęło 7. miejsce w sezonie zasadniczym, zmierzy się z SMS PZHL Katowice, które zajęło 2. miejsce. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Hali Olivia w środę, 6 marca o godz. 19:30.

Kto nie kupił jeszcze biletu, na mecz nie wejdzie, gdyż na dwa dni przed meczem sprzedane wszystkie, 1500 wejściówek. Pokazuje to, że w Trójmieście i okolicach głód hokeja jest ogromny. Z tego względu na potencjalny półfinał możliwe będzie zwiększenie dopuszczalnej liczby widzów. Będzie to najlepszy wynik na meczu hokeja od 2020 roku, kiedy to z gry w PHL wycofał się klub PKH Gdańsk.

- Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Niestety, ten kto nie kupił bilety do tej pory, nie będzie miał już takiej możliwości. Zgłosiliśmy imprezę masową na 1500 osób i nie mamy możliwości podwyższenia tej liczby, gdybyśmy wiedzieli, że będzie aż tylu chętnych, zrobilibyśmy ją na 2 czy 2,5 tys. osób. Taki wynik napawa nas nadzieją, jeśli chodzi o dalszą przyszłość - mówi nam Krzysztof Lehmann, prezes fundacji GAS Olivia, która zarządza zespołem Fudeko GAS Gdańsk.
Przypomnij sobie ostatni mecz hokeistów Przypomnij sobie ostatni mecz hokeistów

Dopuszczalny komplet widzów, czyli 1,5 tys. osób będzie rekordem tego sezonu w MHL. Wcześniejszy także należał do gdańskiego klubu. Mecze Fudeko gromadziły w "Olivii" nawet 600 osób. Tak duża liczba może sprawić, że niektórym hokeistom, zwłaszcza tym najmłodszym, "zmiękną" nogi. Dotyczyć to będzie jednak zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych. Pomóc zmierzyć się z tym mają najbardziej doświadczeni hokeiści, a także szkoleniowiec, Josef Vitek, który, jak sam wspomina, lubił mecze przy pełnej hali.

- Naszym celem jest zwycięstwo. Na mecz przyjdzie sporo ludzi i chcemy im pokazać dobry hokej. Trudno powiedzieć, jak chłopacy zareagują na taką publiczność. Ja lubiłem grać, gdy była pełna hala, ale pewnie ci najmłodsi mogą mieć na początku jakieś problemy. Do spółki ze starszymi kolegami postaramy się im pomóc - zapewnia Josef Vitek, trener Fudeko GAS Gdańsk.


Środowe spotkanie wśród kibiców może przywołać wspomnienia z sezonu 2018/19. Wtedy to podczas ćwierćfinałowego starcia PKH Gdańsk z GKS Tychy na trybunach zasiadło ok. 4400 widzów. Był to nadkomplet, gdyż pojemność trybun gdańskiej hali wynosi 3800. Frekwencja to jednak nie jedyne odniesienie do tego meczu, gdyż trenerem tyszan, a obecnie SMS PZHL jest Białorusin Andrej Gusow.

MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 0:3. Przypomnij sobie rekordowy mecz w MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 0:3. Przypomnij sobie rekordowy mecz w "Olivii"

Półfinał będzie ogromnym sukcesemPomiędzy ostatnim meczem sezonu zasadniczego, a początkiem fazy play-off minął ponad miesiąc. Gdańszczanie ten okres przepracowali ciężko i sumiennie. Treningi mają przynieść efekt i poprowadzić gdańszczan najwyżej, jak się da. Dla zespołu, który rozgrywa swój debiutancki sezon na taflach MHL już sam awans do play-off jest sukcesem, a awans do półfinału będzie czymś, o czym w ogóle nie śniono w zarządzie i sztabie trenerskim.

- Zawodnicy są gotowi do gry. Ostatnio ciężko trenowaliśmy i mieli wolny weekend, by dojść do siebie. Chcemy zagrać, jak najlepiej, by powalczyć o awans do półfinału. To byłby na pewno sukces, bo przypomnijmy, że jest to nasz pierwszy sezon gry w tej lidze. Tanio skóry nie sprzedamy. Poczyniliśmy analizy wideo, plan taktyczny mamy i chcemy zagrać dobry, ofensywny hokej - zapowiada
Fudeko GAS Gdańsk - SMS PZHL Katowice w sezonie zasadniczym

    Bilans: 2 porażki
  • 29.10.23, Katowice, 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
  • 10.09.23, Gdańsk, 4:5d. (1:0, 2:3, 1:1, d. 0:1)


Przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów. Rewanż w Katowicach zaplanowano na sobotę, 9 marca na godz. 18. Ewentualne trzecie starcie odbędzie się także na Górnym Śląsku, w niedzielę, 10 marca.Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że w lidze nie ma spadków, ani awansów. Oznacza to, że mistrz MHL nie wywalczy promocji do Tauron Hokej Ligi. Wiadomo już, że tytułu nie obroni zespół Niedźwiadków MOSiR Sanok, który nie awansował do play-off, a przed rokiem w finale wygrał z Polonią Bytom.

Dodajmy, że w ramach przygotowań hokeiści rozegrali dwie gry treningowe z 2. ligowym FuelUp OHT Gdańsk, bowiem do skutku nie doszedł sparing ani z Sokołami Toruń, ani Fabrykantami Łódzkie. Nie obyło się także bez wzmocnień, bo w styczniu, tuż przed zamknięciem okienka transferowego, do zespołu dołączyli: bramkarz Riku Tornqvist i obrońca Władisław Szyrin.

Fudeko GAS Gdańsk zakontraktowało fińskiego bramkarza Fudeko GAS Gdańsk zakontraktowało fińskiego bramkarza

Adam Rozenberg (z lewej) i Krzysztof Mieliński (z prawej) kiedyś stanowili duet kierowniczy w PKH Gdańsk, a obecnie wspomogą Fudeko GAS Gdańsk w ćwierćfinałowym meczu w Gdańsku. Adam Rozenberg (z lewej) i Krzysztof Mieliński (z prawej) kiedyś stanowili duet kierowniczy w PKH Gdańsk, a obecnie wspomogą Fudeko GAS Gdańsk w ćwierćfinałowym meczu w Gdańsku.

Wszystkie ręce na pokład. Kierownicy wróciliWcześniejsze nawiązanie do sezonu 2018/19, czyli nadkompletu na trybunach i trenera Gusowa to jednak niejedyne podobieństwa do tamtych lat. Oba wydarzenia klamrą zepną także kierownicy techniczni: Adam RozenbergKrzysztof Mieliński. Obaj byli częścią PKH Gdańsk, dbając o sprzęt, szatnię i wszelkie formalności. Teraz obaj po latach wracają do szatni i boksu gdańskiego zespołu i będzie można zobaczyć ich w akcji.

- Podczas rozmowy z Krzysztofem Lehmannem i Josefem Vitkiem padła propozycja, czy nie chcielibyśmy pomóc i wrócić do szatni i do boksu. Razem z Adamem jesteśmy zawsze otwarci na takie propozycje, bo leży nam na sercu dobro gdańskiego hokeja. Zgodziliśmy się i wierzymy, że jako "kitmani" dołożymy choć ten 1 proc. do tego, by zawodnicy wyszli na lód z dobrym nastawieniem, pełnym wsparciem i będą walczyć z całych sił o zwycięstwo - mówi nam Krzysztof Mieliński.
Przeczytaj o Krzysztofie Mielińskim, który jest kolekcjonerem hokejowych krążków Przeczytaj o Krzysztofie Mielińskim, który jest kolekcjonerem hokejowych krążków

Mecz Miesiąca, wygraj koszulkę hokeistówŚrodowe starcie zostało przez nas wybrane jako Mecz Miesiąca. To dodatkowa atrakcja dla kibiców, będących na meczu, gdyż w trakcie spotkania zostanie przeprowadzony konkurs na naszym Portalu, w którym wygrać będzie można m.in. bluzę hokeistów, a także inne nagrody. To nie lada gratka dla wszystkich fanów, a konkurs zawsze cieszy się dużą popularnością.


Mecz Miesiąca na Trojmiasto.pl to akcja, którą będziemy prowadzić regularnie raz w miesiącu. Za każdym razem z udziałem innej drużyny. W trakcie spotkania zostanie przeprowadzony konkurs na łamach Portalu, w którym do wygrania będzie bluza klubu, voucher do pubu G10 oraz inne nagrody. Będzie dostępny tylko dla osób, które będą obecne na meczu. Przyjdź na Mecz Miesiąca i wygraj razem z drużyną!


Playoff

Ćwierćfinały

Polonia Bytom 0
Cracovia 1
MMKS Podhale Nowy Targ 0
Sokoły Toruń 1
SMS PZHL Katowice 1
FUDEKO GAS GDAŃSK 0
Naprzód Janów 1
Sabers Oświęcim 0

Półfinały

Finał

Miejsca

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

Hokej - I liga
M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 Naprzód Janów
2 Polonia Bytom
3 SMS PZHL Katowice
4 MMKS Podhale Nowy Targ
5 Sokoły Toruń
6 Sabres Oświęcim
7 Fudeko GAS Gdańsk
8 Cracovia
9 MOSM Tychy
10 UKS Zagłębie Sosnowiec
11 JKH GKS II Jastrzębie
12 Fabrykanci Łódzkie
13 Niedźwiadki MOSiR Sanok
14 SMS Toruń
15 .
W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra 28 meczów. Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze 8 drużyn awansuje do fazy play-off. Liga jest zamknięta. Nie ma awansów ani spadków.

Zgodnie z decyzją Zarządu PZHL z dn. 20.10.2023 drużyny UKS Zagłębie Sosnowiec oraz Sokoły Toruń zostały ukarane 6-cioma punktami ujemnymi z uwagi na wystawienie do gry nieuprawnionych zawodników.

Playoff

Ćwierćfinały

Polonia Bytom 2
Cracovia 1
MMKS Podhale Nowy Targ 2
Sokoły Toruń 1
SMS PZHL Katowice 2
FUDEKO GAS GDAŃSK 0
Naprzód Janów 2
Sabers Oświęcim 0

Półfinały

Polonia Bytom 2
MMKS Podhale Nowy Targ 1
SMS PZHL Katowice 0
Naprzód Janów 2

Finał

Polonia Bytom 0
Naprzód Janów 2

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane