GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5. Efektowny awans do 1/16 finału Pucharu Polski

dak.
29 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 16:50 (29 września 2021)

Arka Gdynia w efektownym stylu zameldowała się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Hattrick na swoim koncie zapisał Artur Siemaszko. Arka Gdynia w efektownym stylu zameldowała się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Hattrick na swoim koncie zapisał Artur Siemaszko.

Arka Gdynia rozbiła II-ligowy GKS Bełchatów 5:0 (3:0) i awansowała do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Hattrick na swoim koncie zapisał Artur Siemaszko, a kolejne trafienia dołożyli: Haris Memić oraz Christian Aleman z rzutu karnego. Następnego rywala żółto-niebiescy poznają w wyniku losowania, które zostało zaplanowane na piątek, 1 października, o godz. 12. Mecz wstępnie planowany jest w terminie od 27 października do 3 listopada.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Memić 3, Siemaszko 15, 45, 50, Aleman 75 (karny)

GKS: Komar - Mizera (72 Przywara), Mikulski, Kunka (46 Klabnik), Dobosz - Wroński, Ryszka (46 Flaszka), Graczyk, Gabor (72 Sołtysiński) - Bielka, Kempski (60 Miarka)

ARKA: Krzepisz - Sasin, Danch, Memić, Kasperkiewicz (46 Tomal) - Skóra (70 Stępień), Bednarski (77 Czubak), Aleman, Gordillo, Żebrowski (86 Hiszpański) - Siemaszko (70 Rosołek)

Sędziowie: Gawęcki (Kielce) oraz Majewski i Olejarczyk. Żółta kartka: Rosołek (Arka). Widzów: 500

Karol Czubak: Nie każdy ma taki dar jak ja. Przeczytaj wywiad

Arka Gdynia rozpoczęła batalię w Fortuna Pucharze Polski. W 1/32 finału mierzyła się na wyjeździe z II-ligowym GKS Bełchatów. Przypomnijmy, że żółto-niebiescy w ostatnich latach trzykrotnie dochodzili do finału rozgrywek, a w 2017 roku sięgnęli po główne trofeum. W 2018 oraz 2021 roku przegrywali.

Żółto-niebiescy w porównaniu z "11" w wygranym ligowym meczu z Puszczą Niepołomice dokonała aż 10 zmian. W składzie pozostał jedynie Arkadiusz Kasperkiewicz. Trener Dariusz Marzec zmienił także ustawienie z 3-5-2 na 4-5-1.

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 2:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Spotkanie zaczęło się od ataku miejscowych, jednak pierwsze dośrodkowanie z rzutu wolnego nie znalazło odbiorcy. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo, bo w 3. minucie wynik otworzył Haris Memić. Po wrzutce w pole karne obrońca Arki celnym strzałem głową pokonał bramkarza GKS.

Arkowcy szybko chcieli pójść za ciosem, ale tym razem nie było udanego wykończenia po kolejnym dośrodkowaniu. Później dobrą szarżą na lewej stronie popisał się Nestor Gordillo, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka był niecelny. W końcu sztuka ta udała się Arturowi Siemaszce, który z prawego skrzydła wszedł pole karne i uderzył pod samą poprzeczkę.

Gospodarze agresywniej ruszyli po dwóch straconych bramkach. Zaczęli atakować zwłaszcza prawym skrzydłem, skąd coraz częściej wrzucali w pole karne. Jednak żółto-niebiescy oddalali zagrożenie, a po krótkim przestoju sami zaatakowali. Wtedy jednak wrzutka Siemaszki została wybita na rzut rożny. Swoich szans szukali także Gordillo, który strzelił lekko oraz Kacper Skóra, który po kontakcie z rywalem upadł w polu karnym. Sędzia dopatrzył się jednak przekroczenia przepisów.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:3. Przeczytaj relację z meczu, w którym biało-zieloni awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski

Siemaszko szukał drugiego trafiania przed zejściem do szatni. Najpierw pomylił się po dograniu Christiana Alemana, ale już w 45. minucie zachował się lepiej. Wtedy to bez większego namysłu uderzył pod poprzeczkę, zapewniając swojej drużynie zasłużone trzybramkowe prowadzenie po pierwszej połowie.

Po przerwie żółto-niebiescy kontynuowali swój marsz w stronę awansu. Efektem był strzelony gol przez Siemaszkę w 50. minucie, który idealnie wykończył podanie Mateusza Żebrowskiego z prawej strony. Tym samym 24-latek zapisał hattricka na swoim koncie.

Arka Gdynia dużo obiecuje sobie po debiutancie. Sprawdź, co gwarantuje Sebastian Milewski?

Czwarte trafienie gości sprawiło, że GKS miał problemy z wyprowadzeniem akcji. Przez długi czas gra toczyła się w środku pola, ale w 63. minucie przestój zakończyła groźna okazja miejscowych. Wtedy w sytuacji sam na sam interwencją popisał się Kacper Krzepisz. Chwilę później bełchatowianie szukali zagrania w pole karne, ale na posterunku był Adam Danch.

W 75. minucie było już 5:0. Sędzia podyktował rzut karny po faulu Oskara Przywary na Mateuszu Stępniu, który wcześniej zmienił Skórę. Egzekutorem "jedenastki" był Aleman, który pewnie umieścił piłkę w bramce.

Podopieczni trenera Marca mieli jeszcze okazję do podwyższenia. W 87. minucie w dogodnej sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Rosołek, jednak ten uderzył tylko w słupek. Niedługo potem sędzia zakończył spotkanie.

Sprawdź, kiedy Arka Gdynia nie traci gola

Gdynianie po zasłużonym awansie rywala w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski poznają w wyniku losowania, którego termin nie został jeszcze ogłoszony. Mecz wstępnie planowany jest od 27 października do 3 listopada.

29 września 2021, godz. 15:00