GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 2:1. Szansa na rewanż już w poniedziałek

29 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Kieler w Katowicach został pokonany dwukrotnie. Dwie bramki wystarczyły gospodarzom do zwycięstwa. W poniedziałek GKS i Stoczniowiec spotkają się ponownie. Michał Kieler w Katowicach został pokonany dwukrotnie. Dwie bramki wystarczyły gospodarzom do zwycięstwa. W poniedziałek GKS i Stoczniowiec spotkają się ponownie.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał wyjazdowy mecz Polskiej Hokej Ligi z GKS Katowice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1). Gdańszczanie przez kwadrans byli na prowadzeniu, ale nie zdołali go utrzymać m.in. przez zbyt dużą liczbę kar. W poniedziałek o godz. 18:30 okazja do rewanżu. Obie drużyny spotkają się raz jeszcze w Katowicach, w ramach zaległego spotkania.

0:1 Michał Rybak as. Maciej Rybak - Stanisław Drozd-Niekurzak 07:36
1:1 Patryk Krężołek as. Grzegorz Pasiut - Maciej Kruczek (5 na 4) 22:13
2:1 Krężołek as. Bartosz Fraszko - Patryk Wajda 48:17

GKS: Miarka; Kruczek, Wajda; Andersons, Paszek; Franssila, Krawczyk; Schmidt, Zieliński - Krężołek, Pasiut, Fraszko; Michalski, Starzyński, Nahunko; Adamus, Rohtla, Wanat oraz Skrodziuk, Mularczyk

STOCZNIOWIEC: Kieler; Mateusz Rompkowski, Wala - Vitek, Mocarski, Zając; Lehmann, Leśniak - Bondarenko, Pesta, Wołoszyk; Maciejewski, Liśkiewicz - Maciej Rybak, Drozd-Niekurzak, Michał Rybak; Kruk, Żurawski - Drąg, Sadowski, Niedźwiecki

Niedzielny mecz dobrze zaczął się dla Stoczniowca. Gdańszczanie objęli prowadzenie już w 8. minucie gry, gdy po serii ich ataków, gumę do bramki skierował Michał Rybak. Chwilę później napastnik mógł podwyższyć prowadzenie po kontrze, ale zatrzymał go Maciej Miarka.

Do ataków rzucili się gospodarze, ale nie pomogło im nawet to, że przez prawie minutę Stoczniowiec grał w podwójnym osłabieniu. Znakomicie w bramce spisywał się Michał Kieler. Gdańszczanie utrzymali prowadzenie do końca pierwszej tercji, ale już na początku drugiej partii Kieler musiał skapitulować, gdy jego zespół grał w osłabieniu a Patryk Krężołek pewnie uderzył pod poprzeczkę.

Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:5. Relacja, oceny

Gra się zaostrzyła i posypały się kolejne kary, w których przodowali przyjezdni. Okazję do gry w przewadze mieli jednak zarówno gospodarze jak i goście, ale ani jedni, ani drudzy, nie zrobili z tego pożytku. Chaotyczną grę trafieniem na 2:1 zrekompensował sobie GKS. Drugą bramkę zdobył Krężołek. Pokonał Kielera w pojedynku sam na sam, zaraz po tym, gdy swoich okazji dla Stoczniowca nie wykorzystali Krystian MocarskiDimitri Bondarenko.

Chwilę później na ławkę kar odesłany został Josef Vitek a gdańszczan uratował słupek po strzale Macieja Kruczka. Pod koniec trzeciej tercji z indywidualną kontrą podczas gry w osłabieniu urwał się Michał Zając, ale nie zdołał pokonać Miarki.

Na 40 sekund przed końcem meczu trener Krzysztof Lehmann poprosił o czas i wycofał bramkarza. Gdańszczanie wygrali wznowienie, ale nie zdołali oddać strzału. Zamiast tego strzelając do pustej bramki, w słupek trafił jeszcze Bartosz Fraszko. Okazję do rewanżu Stoczniowiec będzie miał w poniedziałek. Zalegle spotkanie 12. kolejki rozpocznie się o godz. 18:30.

10 Zagłębie Sosnowiec 21 1 0 3 17 39:95 5
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-12-03

Wyniki 21 kolejki

• GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Ciarko STS Sanok 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
  • GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
  • Tauron Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
  • Comarch Cracovia - Energa Toruń 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
  • Mecze zaległe z 12. kolejki
  • GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
  • Energa Toruń - Comarch Cracovia 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)