Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 1:5. Wicelider zbyt mocny dla hokeistów

dak.
27 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Obyło się bez niespodzianki. Stoczniowiec Gdańsk przegrał z JKH GKS Jastrzębie. Obyło się bez niespodzianki. Stoczniowiec Gdańsk przegrał z JKH GKS Jastrzębie.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał z JKH GKS Jastrzębie 1:5 (0:1, 0:3, 1:1) w 20. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Wicelider nie dał szans gdańskim hokeistom w hali "Olivia". Zabójcze były dwie minuty w drugiej tercji, gdy przyjezdni strzelili trzy gole. Kolejne dwa mecze podopieczni Krzysztofa Lehmanna zagrają na wyjeździe. W niedzielę (godz. 17) i w poniedziałek (18:30) zmierzą się z GKS Katowice.

Kieler, Soliński - Mat. Rompkowski, Wala, Vitek, Mocarski, ZaWjąc - Lehmann, Leśniak, Bondarenko, Pesta, Wołoszyk - Żurawski, Mac. Rompkowski, M. Rybak, Drozd-Niekurzak, M. Rybak - Druczek, Drąg, Sadowski, Niedźwiecki
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Krzywda
Widzów: Mecz bez publiczności
Nechvatal, Marek - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Kostek, Klimicek, Wróbel, Philips, Nalewajka - Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Pas - Gimiński, Michałowski, Pelaczyk, Jarosz, Nalewajka
  • 48:39' Zając as. Mocarski
  • 14:12' Paś as. Wróbel
  • 30:09' Bryk as. Rac
  • 30:53' Kasperlik as. Rac, Bryk
  • 32:06' Wróbel as. Paś
  • 51:26' Philips as. Kasperlik, Rac

W poprzednim meczu Stoczniowiec Gdańsk pokonał sensacyjne Unię Oświęcim 4:2.

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 4:2. Relacja, oceny

Mimo wygranej z faworytem, trener Krzysztof Lehmann tonował emocje po meczu.

Stoczniowiec Gdańsk. Krzysztof Lehmann: Zejdźmy na ziemię

Gdańscy hokeiści liczą, że dziś również dokonają niespodzianki. Zadanie nie będzie łatwe, bo do Olivii zawitał wicelider JKH GKS Jastrzębie.

Stoczniowiec Gdańsk znów pokusi się o niespodziankę?

Hokeiści są już na lodzie. Za chwilę zaczynamy
1'
Zaczynamy. Krążek dla gości
1'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) zaatakowany już dwukrotnie
2'
Gospodarze wychodzili z akcją, ale sędzia odgwizdał spalonego
3'
Dobra obrona Vitka. Zatrzymał napastnika pod własną bramką
3'
Rac (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ) uderza nad bramką Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
5'
Bliskie było podanie do Sadowskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale obrońca je przeciął. Wcześniej goście oddali 4 strzały
8'
Obie ekipy po przejęciu krążka próbują szybko przejść z obrony do ataku, ale brakuje zdecydowania
8'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) leży na lodzie. Dostał w twarz
kara
8'
Horzelski (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową za niebezpieczną grę kijem
10'
Mateusz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) strzela w słupek. Dobitka nie trafia w światło bramki
11'
Horzelski (JKH GKS Jastrzębie) wraca na lód. Goście w komplecie
11'
Klimcek z ostrego kąta w słupek
12'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) po raz kolejny broni strzał rywali
14'
Gospodarze od dłuższego momentu mają problem spod własnej bramki. Co najwyższej wybijają daleko krążek, ale po chwili wraca
13'
Golkiper broni strzał Rybaka
14:12'
[0:1] GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paś as. Wróbel. Krążek odbił się jeszcze od nogi Kielera, ale ostatecznie przekroczył linię bramkową
15'
Gospodarze poczuli krew i od razu rzucili się z kolejnymi atakami
18'
Po stracie bramki Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) już dwukrotnie ratował swój zespół przy mocnych strzałach przyjezdnych
19'
Jastrzębianie (JKH GKS Jastrzębie) próbują podkręcić tempo, ale nie potrafią realnie zagrozić Stoczniowcowi. Czujnie działa defensywa
20'
Koniec I tercji. Stoczniowiec przegrywa z Jastrzębiem (JKH GKS Jastrzębie) 0:1.
Obie ekipy od początku zaczęły spokojnie i szanowały krążek. Skazywani na porażkę gospodarze dali o sobie znać bramkarzowi przyjezdnych, ale to jastrzębianie dominowali na lodzie. Po dobytej bramce ruszyli ze zdwojonym atakiem, ale nie przyniósł od efektu.
21'
Zaczynamy II tercję.
kara
21'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku przeciwnika
22'
Poprzeczka ratuje gospodarzy przed uratą bramki
22'
Akcja 2 na 2, Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) uderza, ale prosto w bramkarza
23'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wraca na lód
24'
Sędziowie od dłużej chwili oglądają analizę wideo. Prawdopodobnie chodziło o strzał Kasperlika (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ).
24'
Wracamy do gry. Goście wciąż prowadzą 1:0
kara
24'
Żurawski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za trzymanie
kara
26'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie.
26'
Goście grają z przewagą dwóch zawodników
26'
Żurawski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wrócił na lód
27'
Miejscowi obronili bronią się przez atakami przyjezdnych
27'
Zamieszanie pod bramką Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Przy krążku gości
27'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wrócił na lód. Przyda się drużynie, bo koledzy bronią się przez strzałami rywali
29'
Gospodarze przebudzili się po tym, jak zaczęli grać w komplecie. Dwukrotnie wyprowadzili atak, ale nic z nich nie wyniknęło
30'
Philips (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ) strzelał na bramkę Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). W odwecie próbował Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk)
30:09'
[0:2] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bryk as. Rac. Mocny strzał w sam narożnik
31'
Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) mógł szybko zdobyć bramkę kontaktową, ale w sytuacji sam na sam uderzył prosto w bramkarza
30:53'
[0:3] GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kasperlik. Wykorzystał kontrę
32:06'
[0:4] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wróbel.
34'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni strzał Michałowskiego (JKH GKS Jastrzębie)
36'
Goście w natarciu. Było zamieszanie pod bramką Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale bramkarz wyszedł bez szwanku
38'
Goście idą po piątego gola. Dwukrotnie próbował Philips (JKH GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) ) oraz Wałęga (JKH GKS Jastrzębie)
kara
39'
Gimiński (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową.
40'
Zając strzelał przed samą syreną, ale obok słupka
40'
Koniec II tercji. Stoczniowiec przegrywa z Jastrzębiem (JKH GKS Jastrzębie) 0:4
Gospodarze przeżyli niemały szok w ciągu dwóch minut, gdy rywale zdobyli trzy gole. Co więcej, widać było, że gościom jeszcze było mało, bo ataków na bramkę Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) było jeszcze więcej. Przewaga wicelidera widoczna gołym okiem.
41'
Zaczynamy III tercję.
43'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) staje na wysokości zadania. Broni strzał za strzałem
kara
45'
Wróbel (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 5 minutową za atak kolanem i 20 minut za zachowanie niesportowe
46'
Gospodarze mają swoją chwilę. Dwukrotnie strzelali spod niebieskiej, ale obok bramki
kara
47'
Rac (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową za wysoko uniesiony kij
48'
Gospodarze w przewadze
48:39'
[1:4] STOCZNIOWIEC Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zając as. Mocarski, Mic. Rybak Gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Wcześniej w poprzeczkę uderzył Rompkowski
50'
Bramka dodała skrzydeł gospodarzom. Próbują zdobyć drugą
kara
51'
Żurawski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową
51:26'
[1:5] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Philips as. Kasperlik, Rac.
54'
Oba zespoły odpuściły defensywę i bardziej skupiają się na ofensywie. Nie brakuje strzałów, ale bramek już tak. Goście już cieszyli się co prawda z jednej, ale sędzia jej ostatecznie nie uznał.
58'
Sporo akcji pod bramką Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Brakuje jednak zdecydowania. Gospodarze próbują wyjść z własnej tercji, ale szybko tracą posiadanie krążka
59'
Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) broni mocny strzał spod niebieskiej. Chwilę wcześniej Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) minął rywala i mógł wyjść sam na sam, ale stracił krążek
kara
60'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za ostrość w grze
kara
60'
Pelaczyk (JKH GKS Jastrzębie ) ukarany karą 2 minutową za uderzanie kijem
60'
Koniec meczu. Stoczniowiec przegrywa z GKS Jastrzębie (JKH GKS Jastrzębie) 1:5.
W ostatniej tercji oglądaliśmy więcej gry ofensywnej z obu stron. Szkoda, że tak późno, ale goście mogli pozwolić sobie na to przy znacznej przewadze. Stracili tylko jedną bramkę, ale sami również pokonali Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem wicelidera.

• (32)

W tym meczu sensacji nie była, wróciła stara Kostnica, a tak szczerze, gdyby unia meczu nie sprzedała to żadnej sensacji by nie było i ci wielcy fani Kostnicy, którzy wierzą, że ich mentor jednak coś z tego wyciągnie chyba zamilkną, naiwniacy ja już dawno wyleczyłem się z poglądów, że Kostnica to dobry zarządca i to na własnej skórze.

• 25 3

• Nie, nic nie kole bo też mam podobne zdanie. (1)

Ale nudne pisanie ciagle tego samego się zrobilo.

• 6 18

• Jak jest nudne to po co to czytasz?

• 20 2

• To sie pokusili o niespodziankę bu ha w Katowicach tez bedzie jak zwykle

• 16 1

• Kiellera powinni wnosic na rękach bo bylo by 20 do1 (1)

• 21 0

• a to nie jest , że jak bierze się bramkarza do drużyny to po to żeby bronił jak najlepiej potrafi

• 5 4

• (17)

Ktoś, ten sam, upierdliwie wypisuje to samo pod każdym meczem Stoczniowca. Do tej pory nie byłem za nikim w tym sporze, ale teraz trzymam kciuki za Kosteckiego i jego Stoczniowca, oby następny sezon był lepszy. Z resztą, tak nakazuje lokalny patriotyzm - to nasza drużyna z 50 letnią tradycją. A hejt-fani PKH niech już jadą do tego Torunia, bo nudne staje się ich rzyganie tutaj.

• 11 32

• Kostnicy nie Stoczniowca,tej już dawno nie ma.

• 21 3

• To se trzymaj oby ci zdrętwiały

• 19 1

• (2)

fajne zagrywki psedo psychologiczne ale nie uda ci sie Misiu kolorowy. Gdański kibic kumaty i wie co chodzi. Musisz bardziej sie postarać

• 21 4

• (1)

niby znamiona "kumania" są ,ale jednak ta Wasza dyskusja ....Z d*py ,o niczym....Macie kij Karaczuna z autografem frajerzy?

• 1 11

• "frajerzy" mówisz pan?
            Kulturalnego zawsze miło poczytać :D

• 3 0

• Jak jesteś taki mądry,to w którym roku powstała sekcja hokeja?

• 16 0

• hej mądralo wiesz czy nie?

• 13 0

• "Nasza drużyna z 50-letnią tradycją" - hahaha ... (1)

Sam to wymyśliłeś?

Tradycję gruby zlikwidował w 2011 roku.

To jest twór zrobiony na sztukę, co widać po składzie, który w połowie tworzą byli zawodnicy PKH i to z tych niższych piątek.

Kto grałby u Grubego gdyby PKH się nie wycofało? Młodzicy?

• 23 1

• Ciekawie byłoby usłyszeć co Gruby obiecywał Mateuszowi Rompkowskiemu jeśli chodzi o planowany skład ekipy do której go ściągnął.

• 2 0

• Widzisz mądralo nie wiesz.To ciebie troszkę oświecę.

1953 Powstała sekcja hokeja na lodzie przy Kole Sportowym Stoczni Północnej w Gdańsku.

• 10 0

• (1)

To kibicuj mu, ja za młodu też myślałem, że to zarąbisty hokeista i będzie oddanym kibicem i zarządcą, będzie próbował doprowadzić do tego by Stoczniowiec osiągał same mistrzostwa Polski, myślałem też, że pod jego skrzydłami wyrośnie wielkie pokolenie hokeistów, ( miałem nadzieję bo sam byłem jednym z tych młodych chłopaków ) ale szybko przekonałem się, że to są złudne nadzieję, faworyzowanie poszczególnych osób bo lepsi, bogatsi, tych co nie było stać bo trochę biedniejsi to nie mieli co szukacz w szkole sportowej, a jak się nie wyróżniałeś to nie było sensu grać czy trenować. Ja nie miałem możliwości chodzić do S.Sp ( chociaż by z odległości ) to ojciec założył drużynę z tych których nie chciała S.Sp czy z innych powodów nie mogli do niej uczęszczać. Szybko przekonałem się kim jest pan K. wynajęcie lodu na treningi graniczyło z cudem, trenować mogliśmy tylko w niedzielę o 6 rano ( wstawać trzeba było o 4 ), nie pozwalał byśmy brali udział w jakichkolwiek rozgrywkach ligowych ( nie wynajmie lodu i koniec, nic nie przekona ) rozgrywaliśmy parę sparingów i to głównie ze szkołą sportową na to z chęcią się zgadzał ( i chwalił się wynikami 40-0 ) a jak brakowało kogoś z S.Sp na jakiś turniej to prosił o pożyczenie zawodnika, a jak pojechałeś i pomogłeś w zdobyciu medalu na turnieju to zabierał ci go i mówił, że nie zasłużyłeś bo nie jesteś w szkole sportowej ( dziecku lat 12 nie pamiętam nie więcej ) Więc nie pie.dolcie mi tu że ten człowiek cokolwiek dobrego zrobi z tym sportem bo ja osobiście na tym się na tym przekonałem. Teraz z moich marzeń został gruz, przez niego już nie gram, nie ma drużyny w której chciałem grać i nie ma drużyny której kibicowałem i pomagałem w rozwoju jak mogłem, 3 razy i sądzicie że kolejny raz nie zniszczy tego co niby kocha. kibicujcie mu skoroś tacy gł.pi, ja zawszę i do końca będę przeciw niemu bo wiem jaki to człowiek i wiem na co go stać. Pozdrawiam tych, z którymi trenowałem i grałem ( i grają u grabarza )

• 31 1

• Kto Grubego trochę bliżej poznał to zdanie ma na jego temat takie jak ty.

• 3 0

• 1970 (26 czerwca) oficjalne założenie klubu RKS Stoczniowiec Gdańsk.

1972 Wybudowana została hala sportowo-widowiskowa Olivia.Pewnie nie wiesz gdzie grali.

• 4 0

• Mądralo troszkę historii której nie znasz.

Obiekt z został, po siedmiu latach budowy przekazany do użytkowania 16 grudnia 1972

• 0 0

• (2)

widzisz mądralo nic nie wiesz o gdańskim hokeju.

• 1 2

• Żyjecie historią, a w realu nic nie jesteście w stanie zrobić. (1)

Tak prawda

• 0 9

• Yhym. Malutko wiesz: w tym wysrywie, który dałeś wyżej, a dwa, z tym, że nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Lokalny patriotyzm nakazuje wspieranie Kosteckiego? Buhaha. Padnę zaraz. Od miesiąca jesteś w Gdańsku?

Trzy: Kolejna rzecz, której nie wiesz - jak widać bardzo niewiele wiesz, ale się wypowiadasz. To jest NOWY klub, założony niedawno (poczytaj sobie wywiady prezesików), który dostał nazwę Stoczniowiec . PKH też miało w nazwie Stoczniowiec, i co teraz? Też miał w sobie 50 letnią tradycję?

Cztery: Skąd wiesz, że to ta sama osoba? Masz wgląd w IP? (Pytanie retoryczne). Fanów PKH jest wiele, o czym wskazywała frekwencja na meczach, którzy bojkotują ten "klub" Kostnicę, co było widać jeszcze jak można było chodzić na mecze.

• 13 1

• Wicelider zbyt mocny przecież mlodziez z Sanoka tez byla za mocna (4)