Galikowski z rekordem Polski młodzików

Marta
20 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Cztery sztafety na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Srebro na 4x400 m kobiet
Michał Galikowski ustanowił w Bydgoszczy rekord Polski młodzików na dystansie 300 metrów przez płotki, a jego SKLA Sopot wygrało klasyfikację klubową międzywojewódzkich mistrzostw tej grupy wiekowej. Michał Galikowski ustanowił w Bydgoszczy rekord Polski młodzików na dystansie 300 metrów przez płotki, a jego SKLA Sopot wygrało klasyfikację klubową międzywojewódzkich mistrzostw tej grupy wiekowej.

30 medali: 14 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych zdobyli trójmiejscy lekkoatleci podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, które rozegrane zostały w Bydgoszczy. Największy udział w tej zdobyczy mieli zawodnicy SKLA Sopot, którzy na podium stawali jedenaście razy, w tym ośmiokrotnie na jego najwyższym stopniu.

Spośród wyników trójmiejskich lekkoatletów na uwagę zasługuje osiągnięcie Michała Galikowskiego, który wygrał na dystansie 300 metrów przez płotki, ustanawiając rekord Polski młodzików. Ten sam zawodnik zdobył drugi złoty medal w sztafecie 4x100 m. Inny uczestnik złotej sztafety - Bartosz Bednarz był również najlepszy w skoku wzwyż.

Sopocianie wygrali również klasyfikację klubową przed Zawiszą Bydgoszcz i Nadwiślaninem Chełmno. Na siódmym miejscu sklasyfikowano AZS AWFiS Gdańsk zaś na 10. MMKS Gdańsk.