Wiadomości

stat

Gdańscy łyżwiarze figurowi Justyna Plutowska i Jeremie Flemin w Kanadzie

Klub Sportowy StoczniowiecReprezentanci Polski w łyżwiarstwie figurowym, nasze nadzieje na zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 r. w Pekinie Justyna Plutowska i Jeremie Flemin przygotowują się do sezonu w Montrealu pod okiem jednych z najlepszych trenerów na świecie.Urodzona w Gdyni Justyna Plutowska trenuje łyżwiarstwo figurowe od 23 lat. Swoje pierwsze kroki na łyżwach stawiała w wieku 3 lat w murach hali Olivia. Pierwszym trenerem Justyny był jej tata Mirosław Plutowski. Jest wychowanką Stoczniowca Gdańsk. Od końca 2015 roku jej partnerem jest Francuz Jeremim Flemin. Wspólnie startują w barwach Polski.

W przeszłości Justyna trenowała już w USA (Novi oraz Michigan) oraz w Mediolanie, a obecnie razem z Jeremim przebywają w  Montrealu.

- O wyjeździe do Kanady marzyliśmy już od początku naszej wspólnej kariery. Początkowo nie mieliśmy szans na przyjęcie nas to tamtejszej szkoły. W tym roku los się do nas uśmiechnął i zostaliśmy zaakceptowani. Na chwilę obecną w Montrealu znajduje się najlepszy ośrodek par tanecznych na świecie. Trenowanie z mistrzami olimpijskimi, świata czy też Europy to dla nas ogromny zaszczyt - mówi Justyna Plutowska.
PRZECZYTAJ O STARCIE GDAŃSKICH ŁYŻWIARZY W MISTRZOSTWACH EUROPY

W Montrealu Justyna i Jeremie trenują pod okiem jednych z najlepszych trenerów na świecie specjalizujących się w tańcach na lodzie.

- Na dobrą sprawę mamy ośmiu trenerów, z którymi współpracujemy. Każdy w swojej dziedzinie jest dla nas inspiracją. Z każdej lekcji wynosimy coś nowego, zdecydowanie jest to najlepszy zespół trenerski, z jakim miałam możliwość współpracować - dodaje Plutowska.
Na tegoroczne igrzyska olimpijskie nie udało się jej zakwalifikować. Jednak wierzy, że ten cel uda się zrealizować w 2022 roku. Właśnie start w Pekinie jest największym marzeniem Justyny i Jeremiego. Jednak para liczy, że już w tym sezonie będą sukcesy.

- Najbliższy start odbędzie się w Austrii w połowie listopada. Są to zawody ISU z serii Challenger, dzięki którym możemy zdobyć punkty do rankingu światowego. Następnie pod koniec listopada jedziemy na międzynarodowe zawody w Warszawie. W grudniu są mistrzostwa Polski, a w styczniu mistrzostwa Europy - kończy Plutowska.
Poczynania Justyny i Jeremiego możecie obserwować na facebooku "Justyna Plutowska & Jeremie Flemin" oraz na kanale YouTube J&J on ice.

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane