Wiadomości

stat

Gdańscy łyżwiarze figurowi Justyna Plutowska i Jeremie Flemin w Kanadzie

Klub Sportowy StoczniowiecReprezentanci Polski w łyżwiarstwie figurowym, nasze nadzieje na zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 r. w Pekinie Justyna Plutowska i Jeremie Flemin przygotowują się do sezonu w Montrealu pod okiem jednych z najlepszych trenerów na świecie.Urodzona w Gdyni Justyna Plutowska trenuje łyżwiarstwo figurowe od 23 lat. Swoje pierwsze kroki na łyżwach stawiała w wieku 3 lat w murach hali Olivia. Pierwszym trenerem Justyny był jej tata Mirosław Plutowski. Jest wychowanką Stoczniowca Gdańsk. Od końca 2015 roku jej partnerem jest Francuz Jeremim Flemin. Wspólnie startują w barwach Polski.

W przeszłości Justyna trenowała już w USA (Novi oraz Michigan) oraz w Mediolanie, a obecnie razem z Jeremim przebywają w  Montrealu.

- O wyjeździe do Kanady marzyliśmy już od początku naszej wspólnej kariery. Początkowo nie mieliśmy szans na przyjęcie nas to tamtejszej szkoły. W tym roku los się do nas uśmiechnął i zostaliśmy zaakceptowani. Na chwilę obecną w Montrealu znajduje się najlepszy ośrodek par tanecznych na świecie. Trenowanie z mistrzami olimpijskimi, świata czy też Europy to dla nas ogromny zaszczyt - mówi Justyna Plutowska.
PRZECZYTAJ O STARCIE GDAŃSKICH ŁYŻWIARZY W MISTRZOSTWACH EUROPY

W Montrealu Justyna i Jeremie trenują pod okiem jednych z najlepszych trenerów na świecie specjalizujących się w tańcach na lodzie.

- Na dobrą sprawę mamy ośmiu trenerów, z którymi współpracujemy. Każdy w swojej dziedzinie jest dla nas inspiracją. Z każdej lekcji wynosimy coś nowego, zdecydowanie jest to najlepszy zespół trenerski, z jakim miałam możliwość współpracować - dodaje Plutowska.
Na tegoroczne igrzyska olimpijskie nie udało się jej zakwalifikować. Jednak wierzy, że ten cel uda się zrealizować w 2022 roku. Właśnie start w Pekinie jest największym marzeniem Justyny i Jeremiego. Jednak para liczy, że już w tym sezonie będą sukcesy.

- Najbliższy start odbędzie się w Austrii w połowie listopada. Są to zawody ISU z serii Challenger, dzięki którym możemy zdobyć punkty do rankingu światowego. Następnie pod koniec listopada jedziemy na międzynarodowe zawody w Warszawie. W grudniu są mistrzostwa Polski, a w styczniu mistrzostwa Europy - kończy Plutowska.
Poczynania Justyny i Jeremiego możecie obserwować na facebooku "Justyna Plutowska & Jeremie Flemin" oraz na kanale YouTube J&J on ice.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane