• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mistrzostwa świata juniorów w short tracku. Najlepsi znów w Hali Olivia

Damian Konwent
22 lutego 2024, godz. 15:00 
Opinie (14)
Dopiero co, bo w poprzedni weekend w Hali "Olivia" toczyła się rywalizacja w Pucharze Świata w short tracku. Natomiast w ostatni weekend lutego o najwyższe cele będą walczyć juniorzy na mistrzostwach świata. Dopiero co, bo w poprzedni weekend w Hali "Olivia" toczyła się rywalizacja w Pucharze Świata w short tracku. Natomiast w ostatni weekend lutego o najwyższe cele będą walczyć juniorzy na mistrzostwach świata.

Mistrzostwa świata juniorów w short tracku trwają do niedzieli, 25 lutego, a to oznacza, że Hala "Olivia" znów jest opanowana przez najlepszych na świecie. Do piątku trwają eliminację, ale największe emocje mają przypaść na weekend, gdy toczą się finały. Rywalizacja trwa od godz. 9-10 i trwa do godzin późno popołudniowych. Dla kibiców wstęp wolny.Puchar Świata w short tracku w Puchar Świata w short tracku w "Olivii". Dwa medale Polaków, decydowali sędziowie

Do niedzieli, 25 lutego, w Hali "Olivia" trwają mistrzostwa świata juniorów w short tracku. Do Gdańska zjechało się grono najlepszych młodych zawodniczek i zawodników. Wśród nich są reprezentanci Polski, którzy na co dzień jeżdżą w barwach Stoczniowca Gdańsk, czyli: Natalia Bielicka oraz Adam Muchlado.

Sport Talent. Natalia Bielicka w short tracku między dwoma miastami Sport Talent. Natalia Bielicka w short tracku między dwoma miastami

W czwartek i piątek odbywają się eliminacje, a część główna, czyli repasaże i finały przypadają na sobotę i niedzielę, od godz. 9.

- Największe emocje przypadną na sobotę i niedzielę. Zachęcamy wszystkich do kibicowania, by nikogo nie ominął żaden bieg. Finały cieszą się największym zainteresowaniem. Czeka nas rywalizacja sztafet, sprintów i nie tylko. Mamy bardzo młodą reprezentację, która składa się głównie z juniorów młodszych. Realnie muszę przyznać, że o medale może być ciężko, bo nasi kadrowicze w szycie wieku będą za dwa lata. Warto ich wspierać. Naszą gwiazdą jest Anna Falkowska, która zdobyła złoto na Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, ale tutaj będzie walczyła z rywalkami o dwa lata starszymi od siebie - mówi nam Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.


Organizatorzy zapewniają, że przez cztery dni w Hali "Olivia" nie będzie miejsca na nudy. Kibiców poza sportowymi emocjami czekają m.in. liczne zabawy i konkursy z nagrodami.

- Obecność na trybunach polskich kibiców, w tym naszych rodzin czy przyjaciół, zawsze dodaje pozytywnej energii i liczymy, że ze wsparciem uda się nam osiągnąć wysokie miejsca - dodaje juniorka Anna Falkowska, która w styczniu w koreańskim Gangwon została złotą medalistką Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Mistrzostwa świata juniorów w short tracku. Program:


czwartek i piątek, 22-23 lutego
od godz. 10 - eliminacje

sobota, 24 lutego
09:00 - repasaże
13:00 - Ceremonia otwarcia
13:32 - 1500 m - półfinały
14:23 - 1500 m - finały
15:08 - 500 m - ćwierćfinały
15:47 - 500 m - półfinały
16:17 - 500 m - finały
16:53 - Sztafeta Kobiet
17:09 - Sztafeta Mężczyzn
17:32 - Ceremonia medalowa

niedziela, 25 lutego
10.00 - repasaże
13:32 - 1000 m - ćwierćfinały
14:19 - 1000 m - półfinały
14:52 - 1000 m - finały
15:34 - sztafeta MIX - finał
16:07 - sztafeta kobiet - finał
16:18 - sztafeta mężczyzn - finał
16:29 - CEREMONIA MEDALOWA

Warto podkreślić, że to już kolejna impreza światowej rangi w gdańskiej "Olivii". Dopiero co, bo przecież w miniony weekend najlepsze łyżwiarki i łyżwiarze walczyli tu o najwyższe cele w Pucharze Świata. Było to pierwsze takie wydarzenie w Gdańsku, ale na pewno nie ostatnie.

- Zdobyliśmy dwa medale, choć była szansa na więcej. Mimo to cieszymy się, że skuteczność z Drezna została utrzymana. Jeśli chodzi o kwestie organizacyjnie, to jak najbardziej jesteśmy zadowoleni. Cieszymy się, że tylu kibiców odwiedziło Halę "Olivię". To był nasz pierwszy Puchar Świata w historii. Zebraliśmy dobre recenzje na arenie międzynarodowej. Zależy nam, aby podtrzymać ten trend. Do 2027 roku będziemy organizatorami wielu kolejnych imprez, więc mamy przestrzeń, aby uzupełnić jeszcze kilka kwestii. Wyciągami wnioski i idziemy zgodnie z planem. Myślę, że miniony Puchar Świata był dobrą próbą przed tym, co czeka nas w kolejnym sezonie. Musimy iść za ciosem, bo widzimy, że Gdańsk żyje short trackiem - podsumowuje Konrad Niedźwiecki.

Miejsca

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane