stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Biega (25 opinii)

Jesteś aktywny? Lubisz biegać? Chętnie spędzasz czas z rodziną na świeżym powietrzu? Mamy dla ciebie niezwykłą propozycję. Weź udział w V edycji Gdańsk Biega. Startujemy 3 listopada w samo południe przy molo w Gdańsku - Brzeźnie.

Już teraz możesz się zapisać przez specjalny formularz zgłoszeniowy. Znajdziesz go na dedykowanej wydarzeniu stronie gdanskbiega.com. Tam również zamieszczone są najważniejsze informacje dla uczestników.

GDAŃSK BIEGA to niezwykła impreza cykliczna, organizowana w formule run for fun (biegaj dla zabawy). Oznacza to, że może w niej wziąć udział każdy, nie ma ograniczeń wiekowych, a udział jest bezpłatny. Nie liczy się czas czy umiejętności sportowe, a jedynie dobra zabawa. Uczestnicząc w biegu można także wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody. Warto dopełnić formalności, bo ich łączna pula to 20.000 PLN.

Trasa przebiegać będzie plażą oraz alejkami nadmorskimi. 3 km to jedna pętla, 6 km - to dwa okrążenia. Każdy z uczestników może wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni dystans. Przed biegiem zapewniamy profesjonalną rozgrzewkę z instruktorem oraz garść dobrych rad od zawodowych biegaczy.

Pierwsza edycja tej sportowej imprezy odbyła się w roku 2009 i zgromadziła ponad pół tysiąca uczestników. W ubiegłym roku pobiegło ich aż 4500! Organizatorzy liczą, że teraz będzie ich jeszcze więcej.

Mimo iż Gdańsk Biega odbywa się pod szyldem "Jestem z Gdańska. Startuję" to nie oznacza, że mogą w nim wziąć udział tylko gdańszczanie. Poprzednie edycje pokazały, że bieganie nie zna granic i na starcie stawili się uczestnicy z wielu miast, a nawet krajów. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Włocławka, Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry, Wągrowca, Szklarskiej Poręby, Lublina, Torunia, Tarnobrzega, Elbląga, Ogrodników, Złotowa, Konstancina Jeziornej, Warszawy, Świnoujścia, Inowrocławia. Byli nawet goście z odległej Armenii czy Vancouver!

Biegną młodsi, i starsi, całe rodziny, grupy znajomych. Do stawki dołączają też goście. Od początku Gdańsk Biega wspierane jest przez Iwonę Guzowską i Adama Korola oraz Tomasza Czubaka, zdobywcę medalu Mistrzostw Świata i Europy. W tym roku pobiegną z nami już po raz drugi siatkarze Lotos Trefl Gdańsk oraz po raz pierwszy Piotr Myszka, mistrz windsurfingu. Każda edycja prowadzona jest przez dziennikarzy sportowych Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego, który jest także Mistrzem Europy na 400 m przez płotki.

To jednak nie wszystko. W okolicach molo zostaną przygotowane liczne atrakcje. Wśród nich punkty z odzieżą sportową, miejsce, w którym będzie można wykonać profesjonalne testy stopy i dowiedzieć się w jakich butach nasze stopy będą czuć się najlepiej w czasie biegania. Przygotowane będą także przebieralnie, punkty depozytu, punkt animacji dla dzieci czy bezpieczne namioty dla rowerów. Głodni i spragnieni także znajdą coś dla siebie.

Dzięki obecności członków Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej GUMed będzie można zbadać ciśnienie przed biegiem oraz dowiedzieć się wielu cennych informacji z zakresu profilaktyki zdrowia oraz raka piersi. Natomiast członkowie Studenckiego Koła Naukowego Anestezjologii i Intensywnej Terapii GUMed pokażą jak postępować w przypadku zadławienia, jak udrożnić drogi oddechowe, wentylować a nawet jak założyć wenflon. A to wszystko na profesjonalnych manekinach.

Jak wziąć udział w biegu:
zarejestruj się na gdanskbiega.com
wypełnij kupon wraz z zadaniem konkursowym (dokończ zdanie)
wydrukuj kupon i przyjdź do punktów odbioru pakietów startowych:
30 i 31 października w godz. 15:00-20:00; kasy Stadionu Miejskiego, ul. Traugutta 29
2 listopada w godz. 10:00-15:00; kasy Stadionu Miejskiego, ul. Traugutta 29

UWAGA: Nie przegap!
rejestracja uprawniająca do udziału w biegu i konkursie zakończy się 29 października o północy!

Można zapisać się także w dniu biegu, ale wówczas nie ma możliwości wzięcia udziału w konkursie ani odebrania pakietu startowego.
Nie czekaj i dołącz do nas już teraz. Do zobaczenia na stracie.
Organizatorami biegu są Miasto Gdańsk i MOSiR Gdańsk.

Przeczytaj także

Opinie (25)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05.06 g.20.30
Górnik Zabrze
07.06 g.15.00
Śląsk Wrocław
09.06 g.18.00
Cracovia
10.06 g.20.30
Legia Warszawa
14.06 g.18.00
Wisła Kraków
19.04 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.04 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.04
Stelmet Enea BC Zielona Góra
11.04 g.18.00
HydroTruck Radom