stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Biega (14 opinii)

25 października po raz szósty gdańszczanie pobiegną w najbardziej rodzinnej imprezie biegowej w Polsce. Gdańsk Biega to przedsięwzięcie, które promuje aktywność w każdym wieku, a że biegać każdy może, pokazały poprzednie edycje, w tym rekordowa zeszłoroczna, w której udział wzięło 4500 osób.

O biegu
Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00 na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie. Nowością jest to, że w tym roku biegniemy w sobotę, a nie jak poprzednio, w niedzielne popołudnie. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. W Gdańsk Biega każdy, kto dobiegnie do mety, jest zwycięzcą. Nie obowiązuje klasyfikacja, nie ma pomiaru czasu, nie ma numerów startowych. To jest kluczowy wyróżnik tej imprezy i to właśnie decyduje o jej popularności wśród gdańszczan.

Miasteczko biegowe
W tegorocznej edycji nie zabraknie też atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W Miasteczku Biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę dietetyka. Dla najmłodszych przygotowano ciekawe zabawy pod okiem profesjonalnych animatorów. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli bezpłatnie wykonać sobie zdjęcia w fotokabinie, by przesłać je przyjaciołom i znajomym.Biegające VIP-y
W Gdańsk Biega od lat uczestniczą:
Adam Korol - mistrz olimpijski we wioślarstwie,
Iwona Guzowska- była kickboxerka, a obecnie posłanka na Sejm,
Piotr Myszka- mistrz świata w windsurfingu,
Tomasz Czubak- rekordzista Polski w biegu na 400 metrów.
Imprezę jak co roku poprowadzi sprawdzony team- Krzysztof Łoniewski oraz Paweł Januszewski.

Finał Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska
Podczas sobotniego biegu swój finał będzie miało też Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Uczestnicy tego projektu od kilku miesięcy rywalizują w biegach na terenie gdańskich dzielnic, a 25 października pobiegną już bez pomiaru czasu po brzeźnieńskiej plaży.

ZAPISZ SIĘ

Rejestracja
Aby wystartować w Gdańsk Biega 2014 należy wypełnić formularz na stronie www.gdanskbiega.com. Rejestracja jest bezpłatna. Organizatorzy przygotowali łącznie 4000 specjalnych pakietów startowych. Będzie można je odbierać w terminie 22 - 24 października (środa-piątek) - w godz. 15:00 - 20:00 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.
Każdy uczestnik biegu ma również szansę wygrać atrakcyjne nagrody m.in. rejsy Stena Line, sprzęt elektroniczny, wejściówki do klubów Calypso Fitness i wiele innych. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy dokończyć zdanie konkursowe: "Bieganie to dla mnie..."

Pula nagród - 20 000 zł.

Rejestracja uczestników trwa do 19 października.

TRASA

Przeczytaj także

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05.06 g.20.30
Górnik Zabrze
07.06 g.15.00
Śląsk Wrocław
09.06 g.18.00
Cracovia
10.06 g.20.30
Legia Warszawa
19.04 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.04 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.04
Stelmet Enea BC Zielona Góra
11.04 g.18.00
HydroTruck Radom
11.04 g.18.00
Anwil Włocławek