Futsaliści AZS UG wygrali mecz na szczycie

13 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Futsaliści AZS UG w 15 meczach zaliczyli 14 zwycięstw i remis, a wicelidera rozgrywek ograli właśnie różnicą 5 bramek. To kiedy przypieczętujemy awans do ekstraklasy? - zdaje się pytać Wojciech Pawicki (z prawej). Futsaliści AZS UG w 15 meczach zaliczyli 14 zwycięstw i remis, a wicelidera rozgrywek ograli właśnie różnicą 5 bramek. To kiedy przypieczętujemy awans do ekstraklasy? - zdaje się pytać Wojciech Pawicki (z prawej).

Futsaliści AZS UG w meczu na szczycie I ligi pokonali Słoneczny Stok Białystok 8:3 (3:2). W starciu z wiceliderem nie pozostawili złudzeń komu bliżej do ekstraklasy. We wtorek o godz. 21 Politechnika Gdańska podejmie w hali CSA PG przy al. Zwycięstwa zespół Unikatu Toruń.

AZS Uniwersytet Gdański - Słoneczny Stok Białystok 8:3 (3:2)
Bramki: Depta 15, 27 karny, Cyman 22, 29, Poźniak 19, Urtnowski 20, Osłowski 22, Wesserling 34 - Jendruczek 14 karny, Ciko 18 karny, Osypiuk 38

AZS UG: Burglin, Pytka - Depta, Pawicki, Osłowski, Cyman, Horbacz, Kozakiewicz, Musik, Wesserling, Kreft, Poźniak, Madani, Urtnowski

W sobotę w Gdańsku zmierzyły się dwa absolutnie najlepsze zespoły grupy północnej I ligi w tym sezonie. Zresztą białostoczanie jak żaden inny zespół potrafili w I rundzie zmagań postawić się AZS UG jak nikt inny. Na własnym terenie przegrali z akademikami tylko 4:5, co dla wielu innych drużyn jest wynikiem praktycznie nie do osiągnięcia.

Pierwsza połowa meczu w hali AWFiS zwiastowała, że i tym razem oba zespoły stoczą wyrównany pojedynek, a mecz na szczycie tabeli nie zawiedzie oczekiwań. Rzeczywiście, pierwsze 20 minut przyniosło sporo emocji. Zaczęło się od akcji w 3. minucie, gdy uderzenie Mateusza Cymana dobijał Wojciech Pawicki. Grający trener gdańszczan trafił jednak tylko w poprzeczkę.

Później spojenie gdańskiej bramki obili goście, choć to gdańszczanie byli stroną przeważającą. W 14. minucie przyjezdni otrzymali przedłużony rzut karny po faulu Mateusza Wesserlinga. Na gola zamienił go Norbert Jendruczek, ale radość Słonecznego Stoku z prowadzenia trwała zaledwie 20 sekund. Strzałem z dystansu bramkarza rywali kompletnie zaskoczył Dominik Depta.

Po chwili strzelec wyrównującej bramki dopuścił się faulu i znów arbiter podyktował rzut karny. Tym razem sposób na Jendruszka znalazł Jacek Burglin, który obronił jego uderzenie. Atmosfera na parkiecie była wręcz elektryczna i nie minęły 2 minuty, gdy po faulu Cymana goście otrzymali rzut karny po raz trzeci! Z arbitrem dyskutował Pawicki, ale został ukarany za to żółtą kartką, a Adrian Citko trafił na 2:1.

Na stratę gola odpowiedział Tomasz Poźniak posyłając silny i precyzyjny strzał z lewej strony boiska. Już w kolejnej akcji był bliski drugiego trafienia, ale po rajdzie przez pół boiska uderzył po ziemi tak, że Jendruczek zdołał wyczuć jego intencje.

Wtedy gdańszczanie powiedzieli "dość". Na 45 sekund przed przerwą swoją pierwszą bramkę w barwach AZS UG zdobył Maciej Urtnowski, a akademicy objęli prowadzenie. Druga połowa to już zupełnie inny mecz. Gospodarze w 90 sekund powiększyli przewagę do 5:2 po golach Cymana oraz Macieja Osłowskiego rozpoczynając kanonadę.

Ostatecznie triumfowali różnicą 5 trafień, choć zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. Ozdobą tej części meczu był gol Wesserlinga na 7:2. Gdański zawodnik idealnie "zdjął pajęczynę" z okna bramki gości.

Po sobotnim spotkaniu przewaga gdańszczan nad Słonecznym Stokiem urosła do 10 punktów. Wydaje się zatem, że powstrzymanie podopiecznych Wojciecha Pawickiego przed powrotem do ekstraklasy, będzie dla rywali zadaniem wręcz nie do wykonania. Na pewno promocję wywalczy najlepszy zespół w grupie, choć nie jest wykluczone, że od sezonu 2016/17 ekstraklasa zostanie powiększona do 14 drużyn. W takim wypadku będą mogły awansować po dwa zespoły z każdej z dwóch grup.

• 8 0

• Brawo AZS! Teraz tylko czekać na matematyczny awans i oby bez porażki do samego końca!

• 6 0

• Jedną nogą w Ekstraklasie (1)

Ciężki mecz wynik w pierwszej połowie był otwarty w drugiej UG pokazało dobra skuteczność brawo. AZS jedna noga w Ekstraklasie

• 5 0

• AZS poza zasięgiem!

Chłopaki są poza zasięgiem w tej lidze czas an Ekstraklasę, choć dużo pracy przed nimi i potrzebne wzmocnienia nie są bez szans.

• A może

A może jednak wyciągnęli wnioski nie pomyślałes?zresztą ostatnio AZS UG nie spadł po roku do tak dla przypomnienia

• 2 0

• Wojtek Pawicki dobra robota!

Dobra robota Wojtka Pawickiego dobry zawodnik , a teraz trener poukładał zespół myślę , że po małych wzmocnieniach zespół jest w stanie walczyć o środek tabeli w Ekstraklasie.