Gdańszczanie rozgromili KS Gniezno na wyjeździe

mat.
13 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Akademicy mają już 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli AZS UŚ Katowice. Akademicy mają już 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli AZS UŚ Katowice.

Halowi piłkarze AZS Uniwersytet Gdański nie zwalniają tempa. W meczu na szczycie pierwszej ligi pokonali oni na wyjeździe ekipę KS Start Gniezno aż 7:2 (2:1). Po tym spotkaniu akademicy umocnili się na pozycji lidera ligi i mają już 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli AZS UŚ Katowice.

Trzy bramki w tym spotkaniu dla gdańskiej ekipy zdobył Tomasz Poźniak, który łącznie ma już w sezonie 20 zdobytych bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców, po dwie bramki zdobyli Dominik DeptaŁukasz Olszewski.

Początek meczu nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa gdańszczan. Dwie pierwsze groźne akcje przeprowadzili gnieźnianie. Za pierwszym razem nieznacznie pomylił się Wojciech Brenk ale po chwili wynik otworzył Dariusz Rychłowski z bliska umieszczając piłkę w siatce AZS UG.

Po stracie gola gdańszczanie ruszyli do odrabiania strat, przyspieszyli grę i po nieco ponad kwadransie meczu było już 1:1 a do remisu doprowadził Łukasz Olszewski. Gdańszczanie poszli za ciosem i już po 120 sekundach objęli prowadzenie. Tym razem po solowej akcji swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Poźniak. Do końca pierwszej połowy wynik już nie zmienił się.

W drugiej połowie na parkiecie w Gnieźnie istniała już tylko jedna ekipa - AZS UG. Gnieźnianie już w pierwszych minutach drugiej odsłony zostali efektownie skontrowani.

Najlepszy tego dnia wśród gospodarzy Dariusz Rychłowski zmarnował wraz z Michałem Kupczykiem idealną okazję do zdobycia gola. Po strzale tego ostatniego wydawało się, że piłka przekroczy linię bramkową gości jednak z samej linii bramkowej zdołał ją wybić wślizgiem Wojciech Pawicki.

Wyprowadzona z tej akcji piłka przez Michała Olszewskiego powędrowała jak po sznurku przez całe boisko i trafiła do Dominka Depty, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w bramce gnieźnian. Zamiast 2:2 było więc 3:1 dla gdańszczan a kolejne bramki dla ekipy gości były już tylko kwestią czasu.

"Akademicy" wyszli na prowadzenie 7:1 a gospodarzy stać było jedynie na drugie celne trafienie na pół minuty przed końcem gry.

Mecz w Gnieźnie zakończył pierwszą rundę rozgrywek 1.Ligi futsalu. Gdańszczanie umocnili się na pozycji lidera i są jedyną ekipą, która nie odniosła w tym sezonie porażki. Teraz nastąpi świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach. Runda rewanżowa rozpocznie się 7 stycznia. Wówczas to piłkarze AZS UG w Hali MOSiR-u na gdańskim Przymorzu podejmować będą ekipę Kadet Futsal Poznań, początek spotkania wyznaczono na 16.00.

Jednocześnie gdański klub poinformował, że Komisja Gier Wydziału Futsalu PZPN przyznała gdańszczanom walkower 5:0 za nierozegrany mecz minionej kolejki z drużyną Remedium Pyskowice.

Pozostałe wyniki 11 kolejki 1.Ligi futsalu: AZS UŚ Katowice - Berland OSiR Komprachcice 5:1, AZS UW Warszawa - MKF-Renex Grajów 0:1, Marex Chorzów - Remedium Pyskowice 3:6, Orlik Brzeg - Mazovia FC Warszawa 11:4, Kadet Futsal Team Poznań - KS AZS UMCS Lublin (odwołany).