Gdańszczanie samodzielnymi liderami ekstraligi

11 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Nowy lider ekstraligi rugby. Lechia Gdańsk rozbita w Sochaczewie
- Jesteśmy mistrzami horrorów. Cieszę się, że drużyna walczy do ostatniej sekundy meczu - mówi Grzegorz Kacała, szkoleniowiec rugbistów Lechii (biało-zielone stroje). - Jesteśmy mistrzami horrorów. Cieszę się, że drużyna walczy do ostatniej sekundy meczu - mówi Grzegorz Kacała, szkoleniowiec rugbistów Lechii (biało-zielone stroje).

Rugbiści Lechii mają niesamowite szczęście, ale też diabelną wręcz odporność psychiczną. Podobnie jak przed tygodniem w Gdyni, także i dziś zwycięstwo gdańszczanie zapewnili sobie w ostatniej akcji meczu już w doliczonym czasie gry. Podopieczni Grzegorza Kacały i Marka Płonki pokonali Budowlanych Łódź 19:14 (12:11). Tym samym biało-zieloni są samodzielnym liderem ekstraligi. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Grunwaldzkiej.

.

Punkty:
Tomasz Rokicki 10, Piotr Jurkowski 5, Jurij Buchajło 4 - Tomasz Stępień 9, Andrzej Milczak 5.

LECHIA: Odoliński (50 Zieliński), Janiec (62 Sienkiewicz), Witoszyński - Lademan, Krzewicki - Płonka, Hedesz (18 Urbanowicz), Wojcieszak - Zajkowski - Buchajło, Rokicki, Wilczuk, Buczek, Narwojsz (74 Lenartowicz) - Jurkowski.

BUDOWLANI: Sachrajda, Kakovin (65 Szyburski), Królikowski - Karpiński, Zych (51 Skwarski) - Ławski, Mirosz (51 Andrzejczak), Gabunia - Pabjańczyk - Żórawski (65 Grodecki), Kaniowski, Gomulak, Dułka, Milczak (65 Kiełbik) - Stępień.

0' gospodarze przystąpią do gry bez Łukasza Doroszkiewicza i Sławomira Kaszuby. Klub poinformował, że obaj są chorzy. Trener Grzegorz Kacała zdecydował się również wymienić zawodnika na pozycji łącznika młyna. Tym razem zagra Mateusz Zajkowski

0' przed meczem odbyła się kontrola antydopingowa. Z Lechii do badania wylosowano Zielińskiego, Zajkowskiego i Jurkowskiego.

0' rugbiści nie mają szczęścia do pogody. Podobnie jak przed tygodniem w Gdyni boisko jest grząskie po opadach deszczu. Obecnie nie pada, choć nad boiskiem wiszą ciężkie chmury.

0' goście bardzo poważnie podeszli do tego spotkania. Już wczoraj stawili się w Cetniewie, gdzie przygotowywali się do gry.

0' mecz poprzedził kilkuminutowy układ taneczny dziewcząt z Gimnazjum nr 25 w Gdańsku, który przygotowała Alicja Płonka.

1' mecz rozpoczęli rugbiści Budowlanych, którzy dziś zaprezentują się w nowych strojach.

2' pierwszy atak łodzian. Sytuację ratuję dalekim wykopem Jurij Buchajło.

3' Budowlani szybko ponawiają atak. Zdobywają karnego około 23 metrów od słupów. Na szczęście dla gospodarzy kop Tomasza Stępnia był nieudany. Nadal 0:0.

5' kolejny atak łodzian. Tym razem zdobywają teren maulem. Lechia wybroniła się około trzech metrów przed polem karnym, gdyż rywale podali piłkę do przodu.

7' pierwsza wizyta Lechii na połowie rywali. Niestety, zły wyrzut z autu i piłka przechodzi na stronę Budowlanych.

11' złe wykopnięcie Buchajło. Piłka bezpośrednio wychodzi w aut i tym samym akcja została cofnięta w miejsce kopu, tuż przed polem 22 metrów Lechii.

14' tym razem Buchajło już się nie pomylił. Po jego przekopie Lechia ma aut około 35 metrów od słupów Łodzi

15' po wygraniu swojego wrzutu do autu z prawej strony boiska, Karol Hedesz dobrze uruchomił formację ataku. Piłka jak po sznurku wędrowała w szerz boiska. Mariusz Wilczuk podał do Tomasza Rokickiego, a ten tuż przy linii przedarł się po przyłożenie.

16' Lechia prowadzi 5:0! Podwyższenie Buchajło z trudnej pozycji było nieudane.

17' Budowlani wyrównali na 5:5. Lechia była skoncentrowana, aby zatrzymać Gabunię, tymczasem łodzianie przekazali piłkę do zawodników ataku i Andrzej Milczak zdobył przyłożenie.

17' nadal 5:5, bo kop z podwyższenia Stępnia tuż obok słupka

18' na boisko wchodzi Janusz Urbanowicz. Tego dnia wyjątkowo zagra w trzeciej linii, na pozycji numer sześć.

20' kolejny atak łodzian, było groźnie, ale pięknym przechwytem popisał się Tomasz Rokicki.

22' Rokicki przebiegł praktycznie całe boisko, wykorzystał nieporozumienie łodzian, którzy minęli się z piłką oraz pomoc Piotra Jurkowskiego i zdobył drugie tego dnia przyłożenie!

23' Lechia prowadzi 12:5, bo z podwyższenia trafił Buchajło.

25' Budowlani zmniejszają straty. Lechia prowadzi 12:8, bo z karnego trafił Stępień

26' szybka odpowiedź Lechii. Karny dla gdańszczan około 25 metrów od celu. Niestety, tym razem kop Buchajło obok celu.

28' Lechia zepchnięta do defensywy, z własnego pola punktowego w aut wykopnął piłkę Buchajło.

29' na murawie Grzegorz Janiec, który potrzebuje pomocy masażysty.

32' spięcie niezbyt sportowe tuż przy polu punktowym Lechii. W roli głównej Gabunia, którym pogroził gdańszczanom, ale bez kartkowych konsekwencji.

33' kolejny obronny wykop Buchajło

34' przekopy z obu stron i kłopoty z wyłapaniem piłki przez rugbistów obu drużyn.

35' kop Buchajło w aut, po wrzucie wygrał piłkę Marek Płonka, została ona przekazana do Jurija, ale drop-goal łącznika ataku Lechii niecelny.

37' indywidualna akcja Milczaka, ale dobrze zatrzymana przez Jurkowskiego

38' karny dla Budowlanych, pozycja zbliżona do tej, z której trafił poprzednio

39' Stępień zdobył trzy punkty i prowadzenie Lechii stopniało do 12:11

40' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Lechia prowadzi 12:11

W przerwie dla około 700-osobowej publiczność znów tańczą gimnazjalistki z grupy "Baltica".

za chwilę rozpocznie się druga połowa. Łodzianie na boisku czekają na gdańszczan.

41' Buchajło rozpoczął drugą połowę

42' pierwszy atak gdańszczan kończy się na łódzkim polu 22 metrów karnym dla... Budowlanych

43' Buchajło kopie z karnego dokładnie z linii środkowej boiska! Piłka przeszła pod poprzeczką i punktów nie ma.

45' pomocy masażysty potrzebuje Marek Odoliński.

47' od kilku minut walka trwa głównie w środkowych rejonach boiska

48' karny dla Lechii dwa metry od linii środkowej. Jednak łodzianie utrudniają wybicie piłki, a zatem arbiter przesuwa grę o 10 metrów do przodu. Oczywiście z karnego kopać będzie Buchajło.

49' niestety to chyba nie jest dzień Jurija, bo piłka znów nie osiągnęła celu

50' Lechia zmieniła filara. Do gry wszedł Krzysztof Zieliński.

51' w niegroźnej z pozoru akcji Budowlani obejmują pierwsze tego dnia prowadzenie. Z około 40 metrów z drop-goala trafił Stępień. Lechia przegrywa 12:14

53' karny dla Lechii. Znów "pudło" Buchajło

55' Sachrajda przechwycił piłkę na środku boiska, ale wyraźnie filarowi brakowało szybkości i lechiści zażegnali niebezpieczeństwo

58' Lechia próbuje odrobić straty, ale łodzianie dobrze się bronią, nie pozwalając zepchnąć się dalej niż 22 metrów od własnego pola punktowego

60' solowa akcja Jurkowskiego, ale dobra szarża jednego z łodzian i znów akcja gdańszczan załamała się 22 metry od celu

62' kolejna zmiana w Lechii. Paweł Sienkiewicz zastępuje młynarza i będą potrzebne roszady w ustawieniu młyna

63' obronne przyłożenie Zajkowskiego.

65' Lechia wygrała wrzut z autu łodzian tuż przed własnym polem punktowym. Udanie piłkę z oblężenia wyprowadzili Wojcieszak wespół z Zajkowskim.

68' kapitalny przekop Buchajło z własnego pola 22 metrów w aut 5 metrów od pola punktowego Budowlanych. Niestety, po wygraniu autu piłkę zgubił Urbanowicz.

72' karny z 40 metrów dla Budowlanych. Stępień uderzył niecelnie

75' zbyt "płytki" przekop Buchajło i łodzianin okrzykiem "mam" przerwał akcje Lechii na własnym polu 22 metrów

76' po szarży na Jurkowskim Buchajło niczym piłkarz kopnął "jajo" przed siebie. Niestety, nie zdążył do niego dobiec, bo szybszy był Stępień, który nie namyślając się wiele kopnął piłkę w drugą stronę.

77' kolejna decyzja sędziego Grzegorza Michalika na korzyść Budowlanych wywołuje protesty na trybunach

79' karny dla Lechii, ale to jest pięć metrów od linii środkowej i gdańszczanie wybrali młyn zamiast próby kopu na słupy

80' upłynął regulaminowy czas gry, w każdej chwili sędzia może zakończyć mecz, Lechia przy piłce

80+1' karny Buchajło. Z połowy boiska wybił piłkę w aut. 22 metry do pola punktowego Budowlanych

80+2' wrzut z autu Witoszyńskiego do Płonki, Marek oddał jeszcze raz piłkę Rafałowi, a ten dał ją do Buchajło. Jurij kopnął z drop-goala, ale tym razem niecelnie.

80+3' coś niewiarygodnego. Łodzianie gubią piłkę. >Jurkowski wykorzystał błąd Stępnia i zdobył przyłożenie dla Lechii!!!!

80+5' KONIEC MECZU LECHIA WYGRAŁA 19:14. Wynik ustalił z podwyższenia Buchajło

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej Lechia ma trzy punkty przewagi nad Budowlanymi, gdyż w dzisiejszym meczu drużyny punktowały następująco: zwycięzcy 4 (zabrakło jednego przyłożenia na bonus), pokonani 1 (punkt za przegraną niższą niż 7 punktów).

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 13:8 (3:3), Posnania - Bemowo AZS AWF Warszawa 19:29 (7:15), Arka Gdynia - Orkan Sochaczew (przełożony).