Gdańszczanie zmieceni przez halny

Marta
20 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Na tarczy wracają z dalekiego wyjazdu pod Tatry hokeiści Energi Stoczniowca Gdańsk, przegrali oni bowiem z Wojasem Podhale Nowy Targ 1:6 (1:2, 0:2, 0:2). Gdańską drużynę szczególnie "gnębił" nowy nabytek "Szarotek" - Martin Ivicić strzelając jedną bramkę a przy trzech asystując.

1:0 Malasiński as. Ivicić (1.56)
1:1 Smeja (2.47)
2:1 Malasiński as. Dziubiński, Ivicić (17.09 w przewadze)
3:1 Kmiecik as. Malasiński (24.07)
4:1 Dziubiński as. Kubenko, Ivicić (28.47 w przewadze)
5:1 Kacir as. Batkiewicz (55.13 w przewadze)
6:1 Ivicić (58.54 w przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Soliński; Rompkowski -Skrzypkowski, Wróbel - Benasiewicz, Bigos - Leśniak, Maj - Smeja; Ziółkowski - Rzeszutko - Łopuski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Strużyk - Hurtaj - Vitek, Poziomkowski - Sowiński - Jankowski.

Oprócz nowego obrońcy zespołu z Nowego Targu gdańszczanom dał się we znaki również Tomasz Malasiński. Gdańszczanie ponadto aż cztery bramki stracili grając w osłabieniu.

Początek meczu wcale nie wskazywał na gładkie zwycięstwo "Szarotek", gospodarze wprawdzie szybko objęli prowadzenie jednak Michał Smeja w niespełna minutę później zachował najwięcej zimnej krwi pod bramką Podhala i w zamieszaniu umieścił krążek w siatce. Niestety później gole strzelali już tylko gospodarze.

Już minutę po wyrównaniu mogło być 2:1 dla gospodarzy. Martin Ivicić znów dobrze znalazł pod bramką gdańską kolegę z zespołu, jednak strzał Krystiana Dziubińskiego nie znalazł się w siatce.

"Stoczniowcy" mieli również swoje szanse na zmianę rezultatu, strzelali np. Bartłomiej Wróbel, Maciej Urbanowicz, na bramkę Podhala uderzał też Mikołaj Łopuski jednak bez efektów bramkowych. Gdańszczanie gola nie strzelili, uczynili to tymczasem gospodarze, w 18 minucie po założeniu zamka, nowotarżanie podwyższyli na 2:1.

Początek drugiej tercji stał pod znakiem przewagi hokeistów Energi Stoczniowca, którzy jednak nie zdołali wyrównać. Tymczasem skontrowali gospodarze i Piotr Kmiecik strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 3:1. Cztery minuty później było już 4:1 tym razem gospodarze wykorzystali swoją grę w przewadze.

Następne minuty stały głównie pod znakiem popisów bramkarzy aż wreszcie w końcówce spotkania "Szarotki" zaaplikowały gdańszczanom kolejne dwie bramki, również zdobyte w przewadze.

Pozostałe wyniki wtorkowych spotkań PLH:
Akuna Naprzód Janów - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:5 po karnych (0:0, 3:2, 1:3, d. 0:0, k. 0-1), GKS Tychy - Comarch Cracovia Kraków

• (2)

pytam sie czemu u nas nikt nie pomysli aby sprowadzic dobrego obronce mamy jeszcze miejsce dla obcokrajowca

• jest jak pisałem... dno...
      play off pokaże jacy oni wspaniali .... dno !!!

• kolejna porazka

inne druzyny mysla wydali na znakomitego obronce i maja super wzmocnienie. dobrze zrobil dajac sola niech przemas szykuje sie na play off i tak juz nie poprawimy pozycji

• 0 0

• cos tu nie gra a tym kims jest trener i pan K.

• (2)

brawo dla chlopakow za walke napewno grali do konca niestety nasz trener nie zablysnol i poustawial ich tak ze chlopaki nie grali nie trenowali i nie sa zgrani wiec nie ma co sie dziwic ze tak wyszlo oby w PO bylo juz dobrze i heniu bedzie myslal a nie tak jak teraz pozdrowienia dla chlopakow niech teraz wezma sie juz do przygotowania do po niech juz do konca odpuszcza tej rundy a w PO ustawienie takie jak na poczatku odrobny na bramke i medal nasz

ps.HENIU Z. KOSTECKI -zacznijcie myslec a nie byc tylko pazernymi na kase

• 0 0

• (1)

Oj widac ze walczyli do upadlego :) A te 6 wpuszczonych bramek? Po prostu zabraklo im szczescia... albo trener ich zle ustawil i przez to nie potrafili jezdzic na lyzwach... a moze tak sie przejeli "przyjaznia" z podhalem ze po prostu oddali im mecz...
      A moze po prostu SA SLABI?

• 0 0

• Sadze ze lepiej jak Henryk teraz przetestuje różne piątki niż miałby to robić później... Niby wszystko było by super jak by cały skład jak na początku grał...ale niech kilku zawodników wypadnie i nie ma żadnej alternatywy... miejsce 3 po sezonie zasadniczym mamy pewne... miejsce dobre... a lepiej wykorzystać końcówkę sezonu na małe przetasowania...