Gdynianie nadal bez zwycięstwa na wiosnę

Krzysztof Klinkosz
2 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku pozostają nadal bez wiosennego zwycięstwa w drugiej lidze. W Wielki Piątek na własnym boisku gdynianie przegrali z Nielbą Wągrowiec 0:1 (0:0). Przegrali przez własny "humanitaryzm", gdyż z sobie tylko znanych przyczyn nie wykorzystali mnóstwa okazji w pierwszej połowie. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku.

0:1 Leśniewski (54)

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Wasielewski, Martyniuk, Król - Drzymała, Trochim, Michałek (67 Riebandt), Adamus - Nadolny (79 Byczkowski), Kudyba (12 Pietrzyk).

NIELBA: Wosicki - Królak, Halaburda, Gąsiorowski, Bartkowiak (83 Wrzeszcz)- Figaszewski, Klawiński, Błażejewski (70 Szyszka), Zagurskas (88 Sołowiej) - Sarbinowski (90+2 Żołądź), Leśniewski.

Sędzia: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn). Żółta kartka: Figaszewski (Nielba). Widzów: 400.

1' Piłkarze obydwu zespołów rozpoczęli od ostrożnej gry głównie w środku boiska.

3' Pierwsza groźniejsza akcja Nielby, jednak po rzucie rożnym piłkę pewnie łapie Michał Chamera.

7' Około 400 kibiców, którzy obserwują mimo przenikliwego wiatru, spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby, gorąco zagrzewa swoich pupili do walki , jednak jak na razie gdynianie nie mogą sforsować obrony Nielby.

12' Już na początku spotkania kontuzji nabawił się Dariusz Kudyba i trener Piotr Rzepka musiał dokonać zmiany, Za Kudybę na boisku pojawił się Michał Pietrzyk.

15' Kolejna akcja gospodarzy zatrzymana na wysokości 20 metra przed bramką Nielby.Goście jednak również grają jak na razie bez pomysłu na akcje zaczepne.

18' Figaszewski atakiem z tyłu powstrzymał kontrę gospodarzy i otrzymał za to żółta kartkę.

19' Bałtyk o krok od objęcia prowadzenia. Michał Michałek trafił z wolnego z około 25 metrów w poprzeczkę.

21' W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Błażejewski ale Chamera bez trudu złapał piłkę.

25' W polu karnym Michałka ubiegł golkiper gości, Jacek Wosicki. Starsi kibice zapewne pamiętają, że ten bramkarz przez 2,5 sezonu stał między słupkami w... Arce (2001-03).

28' Michałek ponownie w roli głównej tym razem "zakręcił" obrońcami i strzelił w długi róg ale bramkarz Nielby był dobrze ustawiony.

29' Gospodarze coraz częściej w natarciu, akcję lewym skrzydłem pociągnął Adamus, odegrał w pole bramkowe do Nadolnego ale napastnik gdyński głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

31'Po kilkudziesięciometrowym rajdzie prawą stroną Michałek stracił piłkę w konfrontacji z defensorem gości.

32' Łukasz Nadolny tym razem próbował szczęścia lewą stroną, jego uderzenie z kilkunastu metrów z trudem ale złapał bramkarz gości.

33' Ten sam gracz urwał się obrońcom gości po drugiej stronie boiska ale w sytuacji sam na sam zabrakło mu zimnej krwi i strzelił wzdłuż bramki.

37' Drzymała za głęboko dośrodkował ale i tak Bałtyk rozpocznie rzutem rożnym.

38' Po kornerze piłka ugrzęzła w gąszczu nóg w polu bramkowym, wreszcie trafiła na prawą stronę do Pawła Króla ale ten, znajdując się w trudnej sytuacji, przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

40' Wojciech Trochim uderzył mocno zza pola karnego ale piłka przeleciała dwa metry obok spojenia bramki Nielby.

42' Trochim po raz drugi huknął z dystansu ale piłka odbiła się od jednego z graczy Nielby i poleciała wysoko nad poprzeczką.

45' Sędzia doliczył minutę do czasu gry w pierwszej połowie.

45+1 Sędzia kończy pierwszą połowę meczu - Bałtyk - Nielba 0:0.

46' Sędzia rozpoczął grę w drugiej połowie, obydwie ekipy zagrają bez zmian w składach.

50' Pierwsza od wielu minut akcja ofensywna Nielby, strzelał Leśniewski ale Chamera pewnie chwycił piłkę.

51' Nadolny zmarnował okazję będąc już w polu karnym.

52' Pietrzyk zdecydował się na płaski strzał zza pola karnego ale piłka przeleciała po "niewłaściwej" stronie słupka.

53' Nielba strzela bramkę na 1:0, wykorzystując jedną z nielicznych kontr. Rafał Leśniewski wyszedł lewą stroną, przy biernej postawie defensywy Bałtyku i celnie strzelił w długi róg bramki Chamery. Napastnik gości jest najskuteczniejszym snajperem grupy zachodniej II ligi. To jego 13 trafienie w tym sezonie.

59' Strata bramki zamiast zmobilizować wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom, któzry atakują chaotycznie.

64' Bałtyk przesunął się się wysoko, obrońcy operują tuż przy linii środkowej ale nie daje to wymiernych efektów, wrecz przeciwnie Nielba groźnie skontrowała i Chamerę musiał wyręczyć powracający Adamus.

67' Zniama w Bałtyku za Michałka wszedł Sławomir Riebandt.

69' Król sprytnie zagrał w pole karne gości ale tam piłki nie zdołał opanować Nadolny. Szkoda bo znalazłby się w wybornej sytuacji.

70' Zmiana w Nielbie za Błażejewskiego wchodzi Szyszka.

72' Trochim wszedł z piłka w pole karne, był naciskany przez obrońcę i zamiast przewrócić się o wyciągnięta nogę defensora stracił piłkę.

73' Nadolny miał przed sobą bramkarza na wykroku ale zamiast strzelać zwlekał i stracił piłkę w polu karnym.

76' Czas ucieka a Bałtyk nadal gra bez wyrazu w ofensywie.

79' Zmiana w Bałtyku za Nadolnego wchdzi Arkadiusz Byczkowski.

80' Róg dla Bałtyku ale wykonanie bez efektów, bramkarz Nielby łapie piłkę.

83' Zmiana w Nielbie za Bartkowiaka wchodzi Wrzeszcz.

85' Poirytowany niemocą swoich podopiecznych trener Rzepka głośno wyraża swoje niezadowolenie, jednak na jego słowa piłkarze nie reagują.

88' Zmiana w Nielbie Zagurskasa zastępuje Sołowiej.

89' Na strzał zza pola karnego zdecydował się Pirtrzyk ale piłka poleciała nad poprzeczką.

90' Sędzia doliczył 3 minuty.

90+2' Zmiana w Nielbie za Sarbinowskiego wchodzi Żołądź.

90+3' W końcówce Bałtyk był o krok od straty drugiej bramki ale piłka po strzale Królaka uderzyła w słupek.

90+3' Sędzia kończy mecz Bałtyk przegrywa z Nielbą 0:1.

Pozostałe wyniki:
Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz 0:0, Lechia Zielona Góra - Górnik Polkowice 0:2 (0:1), Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Ruch Radzionków - Jarota Jarocin 1:0 (0:0), Unia Janikowo - Elana Toruń 2:2 (2:0), Tur Turek - Polonia Słubice 2:0 (1:0), Ślęza Wrocław - Raków Częstochowa 0:0, Czarni Żagań - GKS Tychy 1:2 (0:1).