Gdynianie uzbierali tylko 15 piłkarzy

14 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku zostali pokonani w Wągrowcu. Gdynianie w meczu o II-ligowe punkty przegrali z tamtejszą Nielbą 0:1 (0:0). Aby zdobyć, choć punkt zespołowi Jacka Grembockiego zabrakło dłuższej ławki rezerwowych i szczęścia w pierwszej połowie, kiedy to piłka dwukrotnie obijała słupek bramki rywali

.

Bramka:
Figaszewski 66

BAŁTYK: Matysiak - Lemanek, Martyniuk, Łoziński (87 Frankowski), Musuła - Lilo (90 Kozieł), Granosik, Michałek, Łuczak - Kudyba, Kaszuba (68 Drzymała)

Bałtyk ma potężne kłopoty kadrowe. Do Wągrowca Jacek Grembocki mógł zabrać tylko piętnastu piłkarzy, w tym dwóch, którzy wcześniej nawet nie siedzieli na ławce rezerwowych. 16-letni Mateusz Frankowski oraz o dwa lata starszy, Michał Kozieł pojawili się nawet w końcówce spotkania na boisku.

Gdynian nie udało się przedłużyć do czterech meczów serii bez porażki. Komplet punktów stracili po strzale Jacka Figaszewskiego w 66. minucie spotkania. Piłkarz ten wykazał się największym refleksem w zamieszaniu podbramkowym.

Biało-niebiescy najlepsze okazje na gola mieli przed przerwą. Po pół godzinie gry strzał Mateusza Łuczaka trafił w słupek, a w 40. minucie po bezpośrednim uderzeniu z rogu Lilo piłka też otarła się o słupek zanim wyszła poza boisko.

Pozostałe wyniki 29. kolejki:
Raków Częstochowa - Jarota Jarocin 1:1 (1:0), GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0), Górnik Wałbrzych - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0), Czarni Żagań - Chojniczanka 1:2 (1:1), Elana Toruń - Lechia Zielona Góra 1:0 (0:0), Tur Turek - Olimpia Grudziądz 2:2 (0:1), Polonia Słubice - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (walkower), Miedź Legnica - Polonia Nowy Tomyśl 3:0 (walkower).

Opinie (33) ponad 10 zablokowanych

• Już po sezonie .

Sezon się skończył , gramy o nic ...

• 12 3

• BRAWA DLA ZAWODNIKÓW BAŁTYKU ZA WALKĘ DO OSTATNIEJ SEKUNDY!!!!

Dobrze że w ostatnich meczach sezonu trener daje szanse juniorom BAŁTYKU!!!! Myślimy juz o nowym sezonie!