Gdynianki wiceliderkami na koniec roku

19 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu na zakończenie 12. kolejki PGNiG Superligi wygrały na wyjeździe z KPR Jelenia Góra 33:26 (19:8). Wynik nie odzwierciedla przewagi, jaką miały podopieczne Jerzego Cieplińskiego, gdyż na kwadrans przed końcem gry prowadziły one już różnica 14 bramek. Gdynianki ukończyły ten rok na drugim miejscu w tabeli

VISTAL ŁĄCZPOl: Mikszto, Sadowska - Sulżycka 5, Głowińska 3, Kobzar 3, Lipska 1, Szwed 8, Dinis Vartic 3, Koniuszaniec 6, Kulwińska 3, Andrzejewska 1, Białek.

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym gdynianki musiały radzić sobie bez Katarzyny Duran. Rozgrywająca wcześniej rozpoczęła przerwę świąteczną, gdyż otrzymała wolne z uwagi na przeciążenie mięśni pleców. Jej nieobecność nie była w Jeleniej Górze, gdzie zresztą Duran przed laty wypromowała się na ligowych parkietach, odczuwalna, gdyż dobrze z drugiej linii rzucała dzisiaj Karolina Szwed.

Gospodynie w tym meczu prowadziły tylko dwukrotnie. Rejestr bramkowy rozpoczęła Agnieszka Kocela, na na 4:3 rzuciła Karolina Konsur. Od 5:4, do którego to wyniku gdynianki doprowadziły po akcji Karoliny Koniuszaniec rosła już przewaga wiceliderek tabeli.

W 25. minucie nasza drużyna miała osiem trafień w zapasie (15:7), a na przerwę zeszła z przewagą aż 11 trafień (19:8). Po zmianie stron podopieczne śrubowały jeszcze rezultat do 29:15. Ostatni kwadrans to już była okazja, aby na parkiecie zaprezentowały się również rezerwowe. Tym samym ambitnie walczące miejscowe zniwelowały straty o połowę.

Co ciekawe również zespół KPR będzie pierwszym rywalem Vistalu Łączpolu w nowym roku. 6 stycznia te drużyny zagrają w Gdyni w ramach Pucharu Polski.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
SPR Lublin - KU AZS Politechnika Koszalińska 33:30 (17:17), KSS Kielce - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:30 (9:17), Start Elbląg - Piotrcovia 30:26 (19:12), AZS AWF Sport Concept Wrocław - Latocha Sambor Tczew 30:20 (17:9), Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 35:24 (17:13). Zaległy mecz 10. kolejki: Lublin - Kielce 36:24 (23:15).

Opinie (13) 2 zablokowane

• BRAWO (1)

Dziewczyny zasłużyły na bogatego gwiazdora.