Vistal pewnie pokonał KPR Jelenia Góra

23 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Karolina Kalska w meczu z KPR Jelenia Góra siedmiokrotnie rzucała z karnych. Sześć prób było udanych. Karolina Kalska w meczu z KPR Jelenia Góra siedmiokrotnie rzucała z karnych. Sześć prób było udanych.

Piłkarki ręczne Vistalu zwycięstwem nad KPR Jelenia Góra 28:22 (17:11) pożegnały się z własną publicznością w sezonie zasadniczym. Powody do zadowolenia mają także gdyńskie juniorki starsze, które z kompletem wygranych triumfowały w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w tej kategorii, który przez trzy dni był rozgrywany w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej.

VISTAL: Gapska, Kowalczyk - Kalska 8, Janiszewska 5, Niedźwiedź 6, Galińska, Białek, Pawłowska, Zych 2, J.Kozłowska, Matyka 3, Khouildi, Balsam 2, Kulwińska 2

KPR: M.Kozłowska, Demiańczuk - Wiertelak 3, Żakowska 1, Skalska 1, A.Mączka 6, Grobelska, Uzar 2, Buklarewicz 6, Dąbrowska 3,
Michalak

W seniorskiej drużynie Vistalu są cztery juniorki starsze. Na turniej półfinałowy, który odbywał się bezpośrednio przed meczem pierwszego zespołu, oddelegowane zostały trzy gdynianki.

- Oszczędzaliśmy Katarzynę Janiszewską. Uznaliśmy, że w tej fazie rozgrywek jest jeszcze za wcześnie na jej grę w juniorkach - przyznaje Tadeusz Paszkowski, wiceprezes gdyńskiego klubu.

Pod nieobecność prawoskrzydłowej po tytuł MVP turnieju sięgnęła inna zawodniczka z tej pozycji, Magdalena Balsam.

W ostatnim dniu zawodów gdynianki odniosły trzecie wysokie zwycięstwo. Pierwsze miejsce zostało przypieczętowane wygraną nad Sośnicą Gliwice 33:28 (19:10).

VISTAL: Osińska, Szwonka - Mueller 2, Kuszyńska 4, Pleszewska 2, Dorsz 2, Butowska 1, Ciura, Laszczyk 5, Kłusewicz 5, Zwolak 1, Balsam 9, Radzikowska, Kosior 1, Mazur, Kozłowska 1

Z drugiego miejsca do finałów mistrzostw Polski awansował Sambor Tczew, który ostatniego dnia gdyńskiej rywalizacji pokonał MTS Żory 34:20 (17:8).

Zaangażowanie trzech juniorek w półfinały w ich kategorii wiekowej nie przeszkodziło seniorskiej drużynie Vistalu w dopisaniu kolejnych dwóch punktów w PGNiG Superlidze.

Na pożegnanie z własną publicznością w sezonie zasadniczym podopieczne Jensa Steffensena bardzo dobrze zagrały przez niewiele ponad połowę. W 35. minucie prowadziły z KPR Jelenia Góra 21:11, a potem zadowoliły się kontrolowaniem gry.

Tego dnia przyjezdne ani razu nie objęły nawet prowadzenia. Gdynianki rozpoczęły od 3:0, a po 11. minutach miały już przewagę 9:3. W tym okresie aż cztery bramki zdobyły z karnych, a dwa trafienia zaliczyła Janiszewska.

W ciągu całego spotkania Karolina Kalska podchodziła aż siedmiokrotnie do rzutów z siedmiu metrów. Na bramki zamieniła sześć z nich.

Wyniki 19 kolejki

• VISTAL GDYNIA - KPR Jelenia Góra 28:22 (17:11)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (11:9)
  • SPR Olkusz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:21 (10:7)
  • Energa AZS Koszalin - Selgros Lublin 27:31 (12:14)
  • Piotrcovia - Start Elbląg 25:24 (10:10)
  • Pauzuje: Ruch Chorzów

Opinie (13)

• FAJNIE

Ale wynik nie powala

• 6 7

• Ewidentnie odpuściły w drugiej połowie :( (2)

Za szybko się rozluźniły. Druga połowa była... pod dyktando drugiego trenera, a Steffensen jest tylko pionkiem.

• 12 1

• Druga połowa żenująca :( (1)

Matyka, Białek... porażka. Po co była ściągana bramkarka przy 6 punktach przewagi? Żeby stracić bramkę? O ile pierwsza połowa poprawnie zagrana, o tyle druga... eh szkoda pisać...

• 9 0

• Do Fanki

To, że druga połowa była żenująca - zgoda, że interesujesz się ręczną - super, ale:
        -w piłce ręcznej można prowadzić różnicą zdobytych bramek / trafień, punkty są w koszykówce lub siatkówce, w ręcznej co najwyżej dwa po wygranym meczu ;)
        - po co ściągana bramkarka? mecz był wygrany, więc był super okazją do przetrenowania tego rozwiązania, które w końcówkach przyszłych spotkań z SPRem (jeśli nie Politechniką) może się przydać, choć wolałbym, żeby trener wykazał większą inwencję w kreacji sytuacji bramkowych

pozdrawiam!

• 5 0

• (2)

Liczba błędów indywidyalnych Matyki była porażająca! Ciekawe jakie konsekwencje pani trener wyciągnęła ze swojej gry.

• (1)

Dawno nie byłem na meczu w Gdyni. Powiem szczerze, że się załamałem widząc to co Vistal wyprawiał na parkiecie. Steffensen oduczył tego co było największą bronią czyli grę do koła. Kulwińska dostała bodajże 4 czy 5 piłek z czego wpadła bramka i chyba ze trzy karne. Matyka mocno przytyła, jest dużo wolniejsza i praktycznie nie rzuca z wyskoku. Owszem jej rzuty z podłoża robią wrażenie ale na Jelonce. Fajnie pograła Kalska i Janiszewska /tylko w drugiej połowie, gdzie już praktycznie wszystko było rozstrzygnięte/. Dlaczego nikt w tym klubie nie zwróci uwagi Zych żeby rzucała z 9-10 metrów, a nie musi wjeżdża w obronę faulując. Na koniec duńska myśl szkoleniowa. TRENERZE ściągając bramkarkę i wprowadzając najwolniej biegającą Matykę musisz mieć pewność że podania będą dokładne. Niestety dopóki Vistal nie nauczy się podawać to będzie dostawał takie bramy jak od Śliwki! Dobrze, że w kolejnej akcji Jelonka była zakręcona, bo powinny sypnąć jeszcze raz. Oj ciekawie będzie w playoffach, jak nie będzie medalu to kto poleci? Steffensen na pewno i kto jeszcze? W sumie to trzeba miejsce szykować Matyce, bo niedługo nie będzie miała siły wstać z ławki.

• 11 1

• Na pewno nie poleci Matyka ;)

• 1 0

• Wielkie brawa dla gdyńskich junorek!!!!

Juniorki z Gdyni od wielu lat są w Finale Mistrzostw Polski i prawie co roku zdobywają medale!!!! Brawo dla dziewczyn i ich trenerów!!! W Was nadzieja gdyńskiej piłki ręcznej))))