Gedania 1922 Gdańsk - KP Starogard Gdański 2:4. Nieudana pogoń i bolesna porażka

mip.
14 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (48)

Gedania 1922 Gdańsk

Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk po 45. minutach przegrywali 0:3. Potrafili jednak złapać kontakt, gdy w 65. minucie było 2:3. Nie udało im się jednak wywalczyć nawet punktu za remis. Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk po 45. minutach przegrywali 0:3. Potrafili jednak złapać kontakt, gdy w 65. minucie było 2:3. Nie udało im się jednak wywalczyć nawet punktu za remis.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z KP Starogard Gdański 2:4 (0:3) w meczu 28. kolejki grupy drugiej III ligi. Po pierwszej połowie wydawało się, że gdańszczanie nie mają szans na odwrócenie losów spotkania, ale w 65. minucie było już tylko 2:3. Podopiecznym Krystiana Ryczkowskiego nie udało się jednak doprowadzić do wyrównania i przegrali kolejne, bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o awans.

Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia 1:0. Przeczytaj relację z drugiego niedzielnego meczu

Zalewski 53, Zyska 63 - Surdykowski 1, Manuszewski 27, Ciechanowski 44, 69

GEDANIA: Zieliński - Molga (46 Flis), Bąk, Stawikowski - Kankowski (80 Szymański), Sumiński (58 Gorwa), Zyska, Pogorzalski (46 Gajewski) - Zalewski (62 Duda), Niewiadomski - Sosnowski

Piłkarze Gedanii po awansie do półfinału pomorskiego Pucharu Polski, z nadziejami na kolejne zwycięstwo przystępowali do ligowego starcia z KP Starogard Gdański. Trener Krystian Ryczkowski w porównaniu z meczem z Cartusią dokonał jednej zmiany. Do wyjściowej "11" wrócił kontuzjowany wcześniej Bartosz Zalewski.

Przypomnij sobie wydarzenia z ćwierćfinałów pomorskiego Pucharu Polski Przypomnij sobie wydarzenia z ćwierćfinałów pomorskiego Pucharu Polski

Derbowy pojedynek nie rozpoczął się jednak dla gdańszczan dobrze, bo już w 1. minucie to przyjezdni objęli prowadzenie. Gedania mogła odpowiedzieć kilka minut później, ale Zalewski tylko "ostemplował" słupek. Chwilę później gospodarzom dopisało jednak szczęście, bo Jakubowi Zielińskiemu także w sukurs przyszło obramowanie bramki.

Choć miejscowi próbowali wyrównać, to groźniejsi i skuteczniejsi byli starogardzianie. To oni w 27. minucie po rzucie rożnym podwyższyli prowadzenie. To trafienie podłamało Gedanię, która oddała inicjatywę gościom. Ci jeszcze przed przerwą po raz trzeci posłali piłkę do siatki i na drugą połowę wychodzili z trzybramkowym prowadzeniem.

Sprawdź, jakie nastroje panowały w Gedanii przed 28. kolejką Sprawdź, jakie nastroje panowały w Gedanii przed 28. kolejką

Po niespełna 8. minutach od wznowienia meczu, pierwszą bramkę dla Gedanii po podbramkowym zamieszaniu zdobył Zalewski. Gospodarze mieli zatem wiele czasu, by powalczyć jeszcze o odwrócenie losów meczu. Już nieco ponad 10 minut później zrobiło się 2:3, a kontaktową bramkę zdobył Wojciech Zyska.

Wydawało się, że Gedaniści są o krok od wyrwania co najmniej remisu, ale w 69. minucie kolejny raz piłkę z siatki musiał wyciągać Zieliński, gdy KP przeprowadził szybką kontrę. To trafienie było gwoździem do trumny.

Bałtyk Gdynia - Gedania 0:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu ligowego Bałtyk Gdynia - Gedania 0:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu ligowego

W końcówce gra była szarpana, ale to goście kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwolili Gedanii na ponowne złapanie kontaktu. Jakby złych wiadomości było mało, drugą żółtą kartkę obejrzał jeszcze Filip Sosnowski i Gedania mecz kończyła w "10".

Ta porażka może być dla Gedanii bardzo kosztowna. Do końca sezonu pozostaje bowiem coraz mniej spotkań, a strata do prowadzącej Olimpii Grudziądz może jeszcze się zwiększyć.

18 Unia Janikowo 28 2 4 22 17:67 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-05-15