Niższe ligi. Siódma wygrana z rzędu TLG Gdańsk. Arka II Gdynia bliżej utrzymania

kac.
12 maja 2024, godz. 13:05
Opinie (7)
aktualizacja: godz. 22:35 (12 maja 2024)
Tylko Lechia Gdańsk (po lewej) zanotowała siódme zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach B Klasy. Natomiast cenną wygraną odniosły rezerwy Arki Gdynia, która pokonała Suprę Kwidzyn, a dublet zapisał na swoim koncie Kasjan Lipkowski (po prawej). Tylko Lechia Gdańsk (po lewej) zanotowała siódme zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach B Klasy. Natomiast cenną wygraną odniosły rezerwy Arki Gdynia, która pokonała Suprę Kwidzyn, a dublet zapisał na swoim koncie Kasjan Lipkowski (po prawej).

Tylko Lechia Gdańsk pokonała Olimpię Osowa 5:2 (3:0) i było to jej siódme zwycięstwo z rzędu w B Klasie, w której lideruje. W IV lidze wygrały rezerwy Arki Gdynia wzmocnione piłkarzami z pierwszej drużyny. W pokonaniu Supry Kwidzyn 3:0 (3:0) pomogły m.in. dwa gole Kasjana Lipkowskiego. Natomiast drugi zespół Gedania 1922 II Gdańsk zremisowała z MKS Władysławowo 2:2 (0:0) w ramach 28. kolejki.

Aktualizacja, godz. 22:35

Przeczytaj relację z sobotnich meczów 28. kolejki IV Ligi grupy pomorskiej z udziałem trójmiejskich drużyn:

IV Liga. Jaguar z kolejną wygraną i pozycją lidera. Bałtyk ponownie gubi punkty IV Liga. Jaguar z kolejną wygraną i pozycją lidera. Bałtyk ponownie gubi punkty

Gedania 1922 II Gdańsk - MKS Władysławowo 2:2 (0:0)

Bramki: Burkhardt 69, Pawlak 71 - Srok 54, Proena 80

Czerwona kartka: Bławat 77 (za dwie żółte)

GEDANIA II: Tetyk - Dowgiałło, Bąk, Witkowski, Bławat, Michalewski (80 Siwonia), Fijałkowski (60 Wróblewski), Bogdański, Panic, Pawlak (80 Wróblewski), Chętnik (60 Burkhardt)

Gedania 1922 II Gdańsk w niedzielne przedpołudnie chciała zakończyć swoją passę sześciu meczów bez ligowego zwycięstwa i spróbować nadrobić straty w tabeli do rywali z Władysławowa. Pomóc w tym miały m.in. wzmocnienia z pierwszej drużyny Gedanii. Od pierwszej minuty w zespole rezerw zagrali m.in. Krzysztof Bąk czy Szymon Dowgiałło.

KP Starogard Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk 1:3. Rehabilitacja po Pucharze Polski KP Starogard Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk 1:3. Rehabilitacja po Pucharze Polski

Najważniejsze wydarzenia w tym spotkaniu działy się w drugiej połowie rywalizacji. Jako pierwsi wynik spotkania otworzyli goście, którzy osiągnęli to za sprawą trafienia Przemysława Sroka w 54. minucie. Rezerwy Gedanii wróćiły jednak do gry i niespełna dwadzieścia minut później były na prowadzeniu. Gole w ciągu 120 sekund autorstwa rezerwowego Bartłomieja Burkhardta (69. minuta) i Igora Pawlaka (71. minuta) sprawiły, że gdańszczanie byli bardzo blisko zanotowania cennego zwycięstwa na swoim koncie.

Kluczowy okazał się jednak ostatni kwadrans rywalizacji. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został kapitan gospodarzy - Bartosz Bławat. Goście grę w przewadze wykorzystali już niespełna trzy minuty później. Wynik spotkania w 80. minucie ustalił Arkadiusz Proena.

Tym samym rezerwy Gedanii wydłużyły swoją passę bez ligowego zwycięstwa do siedmiu spotkań, przez co ich sytuacja w walce o ligowe utrzymanie staje się coraz trudniejsza. W następną sobotę (18 maja) podopiecznych Pawła Szajrycha czeka bardzo ważne spotkanie, które będzie dobrą okazją na przełamanie. Gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z zamykającym tabelę Startem Miastko.

Tylko Lechia Gdańsk - Olimpia Osowa 5:2 (3:0)

Bramki: Shumeiko 8, 25, Rusinek 16, Gródek 54, 58 - Wierzbowski 52, Kwiatkowski 60

TLG: Elwart - Kostrzewa, Lewandowski, Rusinek, Kosznik, Shumeiko, Melaniuk, Pietroń, Urbański, Gródek, Wiech

OLIMPIA: Kadylak - Kuling, Wierzbowski, Staniszewski, Chroboczek, Klein, Pekrul, Rutkowski, Kwiatkowski, Nogaj, Błaszczyk

Na zakończenie zmagań w ramach 21. kolejki rozgrywek B Klasy zespół Tylko Lechia Gdańsk zmierzył się z lokalnym rywalem - Olimpią Osowa. Podopieczni Macieja Kalkowskiego szybko narzucili swoje warunki gry w tym spotkaniu i już po 25 minutach mieli wysokie, trzybramkowe prowadzenie. Skuteczny był zwłaszcza Nikita Shumeiko, który w tym czasie zanotował na swoim koncie dublet. Trzeciego gola dołożył natomiast Krzysztof Rusinek.

Goście po przerwie strzelili pierwszego gola, ale piłkarze TLG szybko odpowiedzieli na trafienie Bartosza Wierzbowskiego. Dublet w czasie niespełna pięciu minut zapisał na swoim koncie wówczas Tomasz Gródek. Po godzinie gry wynik spotkania 5:2 ustalił Kwiatkowski.

TLG tym samym zanotowało siódme zwycięstwo z rzędu i na pięć kolejek do końca rozgrywek utrzymuje bezpieczną, sześciopunktową przewagę w tabeli nad drugim Respctem Przejazdowo. Kolejny mecz TLG rozegra w sobotę, 18 maja o godz. 17, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Motławą Suchy Dąb.

Tabela Klasy B gr. Gdańsk II po 21 rozegranych kolejkach. Tabela Klasy B gr. Gdańsk II po 21 rozegranych kolejkach.

Arka II Gdynia - Supra Kwidzyn 3:0 (3:0)

Bramki: Lipkowski 2, 16, Jurkiewicz 45

ARKA II: Depka - Lipkowski, Rymaniak, Górecki, Klimczuk, Jurkiewicz, Hafez, Szymański, Predenkiewicz, Zacharewicz, Azacki.

Rezerwy Arki Gdynia po ubiegłotygodniowym przełamaniu i pewnym zwycięstwie w Dzierzgoniu 3:0 w niedzielny wieczór poszły za ciosem i zanotowały drugą ligową wygraną z rzędu. Tym razem podopieczni Macieja Cieślika pokonali Suprę Kwidzyn 3:0, która w zeszłej kolejce okazała się lepsza od rezerw Gedanii 1922 Gdańsk.

Gdynianie, wzmocnieni kilkoma piłkarzami z pierwszej drużyny, sprawę zwycięstwa w niedzielny wieczór załatwili w pierwszej połowie. Już w 2. minucie na liście strzelców zapisał się Kasjan Lipkowski. Młodzieżowiec Arki niespełna kwadrans później dołożył drugie trafienie. Poza Lipkowskim w zespole rezerw w niedzielnym starciu z Suprą zagrali też m.in. Oleksandr Azacki, Abdallah Hafez czy Marcel Predenkiewicz. Natomiast wynik spotkania w 45. minucie rywalizacji na 3:0 ustalił Adrian Jurkiewicz.

Dzięki temu zwycięstwu gdynianie zwiększają swoje szanse na utrzymanie w 4. lidze. Obecnie rezerwy Arki tracą już tylko trzy punkty do trzynastej w tabeli Sparty Sycewice. W następną sobotę zespół trenera Cieślika czeka bardzo ważne spotkanie - wyjazdowa konfrontacja plasującym się pozycję wyżej MKS Władysławowo.

Tabela IV Ligi grupy pomorskiej po 28. kolejce rozgrywek. Tabela IV Ligi grupy pomorskiej po 28. kolejce rozgrywek.
kac.

Opinie (7)

Wszystkie opinie

• Farmazon (1)

Spadek niestety będzie.fajnie ze grają młodzi tacy jak Bąk.

• 5 1

• Kibic

Widać że coraz młodsi grają w 2 zespole.Bak i inni

• 4 1

• Gedanista

Przyglądam się od dłuższego czasu Panu trenerowi i twierdzę że musi się wiele jeszcze uczyć ... ale pokorę i szacunek się ma i tego się Pan już nie nauczy !!!
    Buta tak się kończy ... spadkiem !!!
    Zauważyłem jeszcze jedno ... tam Wszyscy trenerzy mają butle wody sodowej w głowie , przykre !!!