Gedania 1922 Gdańsk będzie mieć trzech nowych piłkarzy. Z beniaminkiem na remis

27 lipca 2023, godz. 17:15
Opinie (15)

Gedania 1922 Gdańsk

Szymon Dowgiałło, Marcin Adamik i Paweł Bellanavithanage to będą wzmocnienia Gedanii 1922 Gdańsk na sezon 2023/24. Szymon Dowgiałło, Marcin Adamik i Paweł Bellanavithanage to będą wzmocnienia Gedanii 1922 Gdańsk na sezon 2023/24.

Gedania 1922 Gdańsk przed startem sezonu pozyska co najmniej nowych trzech piłkarzy. To zawodnicy, którzy z zespołem trenują już od dłuższego czasu i wystąpili m.in. w sparingu z Wikędem Luzino, który zakończył się remisem 3:3. Rozegrano 4 kwarty po 30 minut. Ostatni testmecz gdańszczanie rozegrają w sobotę, 29 lipca o godz. 10. Rywalem będzie Jaguar Gdańsk. Z zespołem pożegnał się za to Mateusz Szymański, który wzmocnił inny gdański klub.

Gedania pozyska trzech piłkarzy

Gedania 1922 Gdańsk dopina skład na rozgrywki 2023/24. Do zespołu dołączy co najmniej trzech młodych piłkarzy. Klub prowadzi rozmowy z Lechią Gdańsk dotyczące pozyskania pomocnika Marcina Adamika. To 18-latek, który ostatnio grał z biało-zielonymi w Centralnej Lidze Juniorów U-19. W przypadku tego transferu, konieczne będzie zapłacenie ekwiwalentu za wyszkolenie.

Z kolei obronę wzmocnić ma Szymon Dowgiałło. To 21-letni piłkarz Stomilu Olsztyn, który występuje zarówno na środku jak i boku obrony. Dowgiałło może także grać jako defensywny pomocnik. W sezonie 2022/23 rozegrał on 2 mecze na poziomie eWinner 2. ligi, a następnie został wypożyczony do III-ligowego Sokoła Ostróda. Tam rozegrał 16 spotkań.

Przeczytaj o poprzednim sparingu, a także o ruchach transferowych Bałtyku i Jaguara Przeczytaj o poprzednim sparingu, a także o ruchach transferowych Bałtyku i Jaguara

Z kolei do macierzy powrócić ma Paweł Bellanavithanage. 18-letni pomocnik grał już w juniorskich zespołach Gedanii, ale zdecydował się opuścić je na rzecz gry w Widzewie Łódź. Tam grał w makroregionalnych rozgrywkach CLJ U-19.

To jednak może nie być koniec transferów. Gedania chciałaby pozyskać młodego bramkarza Bałtyku Gdynia. Zarząd klubu rozglądać się będzie także za jeszcze jednym napastnikiem.

Bałtyk Gdynia ma nowego sponsora tytularnego. Sprawdź, kto to jest Bałtyk Gdynia ma nowego sponsora tytularnego. Sprawdź, kto to jest

Wychowanek odchodzi do Stoczniowca Gdańsk

Otoczenie w trakcie letniej przerwy zdecydował się zmienić Mateusz Szymański. 19-latek w poprzednim sezonie należał do podstawowych graczy. Pod wodzą Krystiana Ryczkowskiego rozegrał 31 spotkań w III lidze, w których zdobył jedną bramkę, a na boisku spędził 1638 minut, zdobywając dla Gedanii wiele punktów w klasyfikacji Pro Junior System.

Nowym klubem Szymańskiego został V-ligowy Stoczniowiec Gdańsk, który ma apetyt na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Gedania 1922 - ruchy transferowe lato 2023

Przyszli:
Miłosz Manuszewski (pozycja: obrońca, poprzedni klub: KP Starogard Gdański), Igor Pawlak (pomocnik, Jaguar Gdańsk), Przemysław Żukowski (napastnik/pomocnik, Cartusia 1922 Kartuzy)

Przyjdą:
Szymon Dowigiałło (obrońca, poprzedni klub: Stomil Olsztyn), Paweł Bellanavithanage (pomocnik, Widzew Łódź), Marcin Adamik (pomocnik, Lechia Gdańsk)

Zostają:
Mateusz Machola (bramkarz), Mateusz Michalewski (obrońca), Filip Sosnowski (pomocnik/napastnik), Maciej Gorwa (pomocnik), Bartosz Apostołowicz (napastnik), Igor Bogdański (pomocnik), Konrad Waliszewski (pomocnik), Aleksander Petza (bramkarz), Aleksander Łazarski (napastnik), Artur Stawikowski (obrońca), Paweł Flis (obrońca) Marek Niewiadomski (pomocnik), Krzysztof Bąk (obrońca), Kamil Kankowski, Bartosz Zalewski, Wojciech Zyska (wszyscy pomocnicy)

Odeszli:
Mateusz Szymański (pomocnik, Stoczniowiec Gdańsk), Mateusz Pogorzalski (pomocnik, KSZO Ostrowiec), Kamil Cholewa (bramkarz, Izbica Kujawska), Ryszard Sumiński (pomocnik, KP Starogard Gdański), Adam Duda (napastnik, Jaguar Gdańsk), Jakub Zieliński (bramkarz, Legia II Warszawa), Michał Gajewski (obrońca/pomocnik, Powiśle Dzierzgoń), Łukasz Molga (obrońca)

Wikęd Luzino - Gedania 1922 Gdańsk 3:3

14, 78, 91 - Żukowski 26, 53, Manuszewski 36

GEDANIA (I i II kwarta): Tetyk - Flis, Manuszewski, Stawikowski - testowany, Zyska, Niewiadomski, Waliszewski - Zalewski, Sosnowski - Żukowski

GEDANIA(III i IV kwarta): Machola - testowany, Bąk, Bogdański - Michalewski, Gorwa, testowany, testowany - Pawlak, Łazarski - Apostołowicz

Razem z testowanymi zawodnikami w składzie, gdańszczanie w środę rozegrali trzeci i przedostatni mecz sparingowy. Rywalem był beniaminek grupy drugiej III ligi - Wikęd Luzino. Szkoleniowcy mieli do dyspozycji niemal wszystkich piłkarzy. Nieobecny z powodu kontuzji był jedynie Kamil Kankowski.

Chojniczanka Chojnice - Gedania 1922 Gdańsk 2:0. Sumiński odchodzi, 8 testowanych Chojniczanka Chojnice - Gedania 1922 Gdańsk 2:0. Sumiński odchodzi, 8 testowanych

Niemal wszyscy zawodnicy otrzymali możliwość gry przez 60 minut. Spotkanie rozgrywano bowiem w formacie 4x30, podobnie jak miało to miejsce w pojedynku z Elaną Toruń.

Wynik w 16. minucie otworzyli miejscowi. Gedania odpowiedziała po rzucie rożnym za sprawą Żukowskiego. Nie był to jego ostatni gol, bowiem w 53. minucie zdobył bramkę na 3:1. Wcześniej do siatki trafił także inny nowy nabytek, Miłosz Manuszewski.

Od 60. minuty na placu gry zameldowali się głównie zmiennicy. O ile do połowy tego spotkania to gdańszczanie prowadzili grę, to później coraz więcej do powiedzenia miał Wikęd.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Kolejny i już ostatni sparing Gedania rozegra w sobotę, 29 lipca, kiedy to zagra z Jaguarem Gdańsk. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Budowlanych o godz. 10.

Gedania 1922 - sparingi lato 2023

Bilans: 1 remis, 2 porażki, bramki 4:8
14.07, Chojnice, Chojniczanka Chojnice (II liga) 0:2,
22.07, Toruń, Elana Toruń (III liga) 1:3 (grano 4x30 minut),
26.07, Luzino, Wikęd Luzino (III liga) 3:3 (grano 4x30 minut),
29.07, godz. 10, ul. Budowlanych, Jaguar Gdańsk (IV liga).

Wszystkie opinie (15)

Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dowiedzą się Państwo o naszej ofercie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i firm. Działamy na nowym obiekcie przy ul.Hallera 201. Organizujemy imprezy sportowe, urodzinowe i półkolonie.

18 KP Starogard Gdański 27 2 7 18 33:76 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.