Gol Szwocha w doliczonym czasie gry

4 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Najnowszy artykuł o klubie Arka Gdynia Arka Gdynia. Kasjan Lipkowski: Autostrada do awansu? Poczekajmy
Filip Patok (na zdjęciu) dał bardzo dobrą zmianę. W doliczonym czasie gry zaliczył asystę oraz doszedł do  pojedynku sam na sam z bramkarzem. Filip Patok (na zdjęciu) dał bardzo dobrą zmianę. W doliczonym czasie gry zaliczył asystę oraz doszedł do  pojedynku sam na sam z bramkarzem.

Piłkarze Arki na inaugurację turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów starszych do lat 19 wygrali u siebie z Zagłębiem Lubin 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w spotkaniu z drużyną broniącą mistrzowskiego tytułu w pierwszej z czterech doliczonych minut gry strzelił Mateusz Szwoch. W piątek żółto-niebiescy zmierzą się z wicemistrzem z 2001 roku Lechem Poznań, który w pierwszym pojedynku pokonał Pogoń Szczecin 5:2 (4:0).

Bramka:
Mateusz Szwoch 90+1

ARKA: Szromnik - Sulewski, Żołnierewicz (61 Robakowski), Stolc, Haberka - Kwaśnik (60 Bębenek), Szwoch - Bruzy (79 Kreft), Słowiński (86 Patelczyk), Róg (60 Formella) - Wardziński (70 Patok)

ZAGŁĘBIE: Skrzyniarz - Malarowski (87 Pilichowski), Osyra, Kowalewski, Magdziak (78 Wiatrowski) - Smęt (62 Przymus), Gałach - Kowalski, Pisaszczuk, Długosz - Piechuta (55 Baranowski)

Sędzia: Pskit (Łódź). Żółte kartki: Żołnierewicz, Kwaśnik (Arka), Osyra (Zagłębie). Widzów: 1000.

Arka z animuszem rozpoczęła mecz z obrońcami tytułu, który odbył się na stadionie piłkarskim w Gdyni. Jednak pierwszą groźną sytuację mieli goście. W 20. minucie Michał Piechuta znalazł się sam z Michałem Szromnikiem. Na szczęście dla gdynian napastnik Zagłębia przelobował nie tylko gdyńskiego golkipera, ale i bramkę. W 29. minucie dobrze interweniował Szromnik, parując na róg uderzenie Macieja Kowalskiego, a chwilę później miejscowy bramkarz nie musiał interweniować, gdyż Patryk Długosz spudłował z kilku metrów, uderzając głową.

Czym dłużej trwał mecz, gospodarze przeszli do gry z kontry. Już przed przerwą wyprowadzili dwie groźne akcje. W obu skuteczności zabrakło Maciejowi Wardzińskiemu. W 35. minucie napastnik zdecydował się na strzał, posyłając piłkę obok słupka, mimo że powinien wyłożyć piłkę lepiej ustawionemu Fabianowi Słowińskiemu. Natomiast trzy minuty później idealnie w pole bramkowe piłkę z lewego skrzydła wrzucił Karol Róg, ale Wardziński zamiast do siatki piłkę posłał w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla Arki. W 49. minucie Arkadiusz Smęt uderzył z wolnego z około 30 metrów. Lot piłki próbowało zmienić dwóch lubińskich piłkarzy, ale żaden z nich nie trafił w piłkę. Zdezorientowali jednak tym Szromnika, który przepuścił futbolówkę do siatki między nogami. Gola jednak nie było, bo sędzia odgwizdał spalonego.

W 63. minucie Szromnik zrehabilitował się za ten błąd, gdyż w pojedynku sam na sam obronił strzał Daniela Gałacha, a następnie wyręczył go Radosław Robakowski. Stoper, który chwilę wcześniej wszedł na boisko wybił piłkę z bramki po dobitce Adama Baranowskiego.

W końcówce Arka miała kilka wyśmienitych okazji na wyższe zwycięstwo. W 85. minucie po akcji Adama Bębenka piłki z kilku metrów siatce nie zdołał umieścić Słowiński. Natomiast Filip Patoka przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem już w doliczonym czasie gry. Chwilę wcześniej zwycięstwo gdynianom zapewnił Mateusz Szwoch, który zachował najwięcej zimnej krwi i przede wszystkim zdecydował się uderzyć na bramkę, a tego zdecydowania brakowało jego partnerom, którzy w tej akcji podawali między sobą piłkę w "16" Zagłębia. Asystę zaliczył Patok.

O ile piłkarzom Arki i Zagłębia udało się uniknąć dużego deszczu, bo ulewa rozpętała się już po tym, gdy piłkarze zeszli z boiska, to drugie spotkanie trzeba było opóźnić o około pół godziny. Lepiej oczekiwanie zniósł Lech Poznań, który rozbił Pogoń Szczecin 5:2 (4:0). Tym samym wicemistrzowie Polski z 2011 roku zostali liderami tabeli, a Arka plasuje się na drugiej pozycji.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 5:2 (4:0)
Paweł Baraniak 25, Dominik Chromiński 30, Damian Przepióra 35, Tomasz Kędziora 44 (karny), Maciej Wyganowski 56 (samobójcza) - Dawid Kort 80 (karny), Bartosz Sasin 85

W piątek rozgrywki przenoszą się na Narodowy Stadion Rugby. Przy ul. Górskiego o godzinie 11:00 Arka zmierzy się z Lechem, a o 17.00 Zagłębie zagra z Pogonią. Zwycięzca pojedynku gdynian z poznańską drużyną stanie się głównym pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Ostatnim dniem turnieju będzie niedziela. O 11.00 równolegle rozpoczną się dwa mecze na stadionie miejskim i na bocznym boisku GOSiR. Rywalem Arki będzie Pogoń, a Lech potykać się będzie z Zagłębiem.

Opinie (56) 6 zablokowanych

• AGK ! (5)

Brawo Arkowcy !oby tak dalej

• 77 21

• Fakt,teraz to nadzieja w młodych-zdolnych... (4)

Z takim budżetem to tylko o utrzymanie,bo lada chwila wszystkich co lepszych nam wyssą :(

• 6 2

• co znaczy ''wyssą''? (3)

• 3 2

• Inne kluby wyssą ich jak resztki wody przez słomkę... (2)

Jak zwykle nie wrzuciło linka,ale starałem się tu podać info o tym,że Bydgoszcz podbiera nam Kuklisa.

• 2 1

• Gdynianin(mówię:nie ma takiego słowa jak ''wyssą'') (1)

A ten chce to niech spada!piszą delikatnie:)

• 0 0

• Owsze,jest takie słowo jak wyssą!

Polecam słowniki języka polskiego; dla leniwych: szukanie przez Google.

• 0 0

• BRAWO

Oby tak dalej.

• 62 14

• Niech dają młodym w Arce się ogrywać,kiedyś to zaprocentuje.

• 58 9

• Rumia jest z Was dumna.

TYLKO ARKA GDYNIA

• 50 21

• teraz kolej na nas

Brawo gdynianie! Widzów więcej niż łącznie na 5 meczach innego gdyńskiego klubu...

• 40 23

• dawać ich do pierwszego składu

bo prędzej oni awansują niż Krzysiu S. i spółka........!!

• 32 7

• Tysiąc widzów w środe w południe na meczu juniorów!? Jestem pod wrażeniem i zazdroszczę (3)