Gołębiowska z Ateny

7 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Cztery lokaty na podium, osiem miejsc w szerokim finale oraz triumf Natalii Gołębiowskiej to bilans startu florecistów i florecistek UKS Atena Gdańsk w II międzyanrodowy turniej dzieci i młodzików "O Puchar Elbudu". Na planszach we Wrocławiu stanęło ponad 240 startujących.

Wśród dziewcząt w kategorii dzieci bezkonkurencyjna okazała się Gołębiowska. W finale podopieczna Anny Sobczak i Longina Szmita pokonała w niespotykanym stosunku 1:0 Karolinę Hofman (MKS Kusy Szczecin). Ta rywalizacja została w ogóle zdominowana przez gdańszczanki. Trzecia była ponadto Martyna Przybyłowicz, a siódma Karolina Pachucka.

W kategorii młodzików największy sukces w karierze osiągnął Mateusz Knitter. Wychowanek Łukasza Szymańskiego zajął drugie miejsce, przegrywając decydującą walkę z o rok starszym rywalem, Damianem Koperem (AZS AWF Poznań).

W turnieju do lat 11 na najniższym stopniu podium stanął Krystian Gryglewski,/b>. Gdańszczanina wyprzedzili tylko: Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław) i Aleksander Kosicki (UKS Tęcza Toruń).

Z drużyny UKS Atena do szerokiego finału (czołowa ósemka) weszli ponadto: Michał Siess (5. miejsce), Piotr Lebiedź i Laura Lewańczyk (oboje 7), a tuż za tym gronem były Anna Masa (9) i Jagoda Pietruszewska (10).