Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1:2. Zwycięstwo w meczu błędów

dak.
14 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Omran Hadary (nr 9) i Karol Czubak (68) zapewnili Arce Gdynia zwycięstwo nad Górnikiem w Łęcznej 2:1. Omran Hadary (nr 9) i Karol Czubak (68) zapewnili Arce Gdynia zwycięstwo nad Górnikiem w Łęcznej 2:1.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Górnik Łęczna 2:1 (1:1) w 6. kolejce Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy zaczęli od straty bramki i długo bronili się przed kolejnymi atakami rywali. Gdy je przetrwali, to jeszcze przed przerwą na remis strzelił Omran Haydary, a później ten sam piłkarz asystował przy golu Karola Czubaka. Na pewno cieszy komplet punktów, jednak wynik jest zdecydowanie lepszy od gry. W całym spotkaniu obie drużyny popełniały mnóstwo błędów. Właśnie po prezentach od rywali padły dwie pierwsze bramki.

Podliński

Rezerwowi: 1 Kliszek, 12 Woźniak, 97 Duda, 14 Kwiatkowski, 3 Lykowydko, 7 Pierzak, 20 Szałachowski, 17 Szramowski, 93 Turek

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 31 Tomal, 27 Ziemann, 10 Adamczyk, 36 Bednarski, 23 Przyborowski, 26 Purzycki, 77 Żebrowski
  • 65' Grzeszczyk Zmiany Szramowski
  • 76' Tkacz Zmiany Turek
  • 81' Krykun Zmiany Pierzak
Zmiany Zmiany
  • 46' 6 Milewski Zmiany 26 Purzycki
  • 46' 32 Stolc Zmiany 27 Ziemann
  • 70' 37 Stępień Zmiany 31 Tomal
  • 76' 7 Kuzimski Zmiany 10 Adamczyk
  • 86' 68 Czubak Zmiany 36 Bednarski
  • 16' Biernat
Bramki Bramki
  • 37' Haydary
  • 77' Czubak
  • 71' Biernat
Kartki Kartki

dziś równolegle prowadzić będziemy relacje live z dwóch piłkarskich meczów ligowych trójmiejskich drużyn

LIVE: Radiomiak Radom - Lechia Gdańsk

Arka Gdynia w minioną środę pokonała na wyjeździe zespół Apklan Resovia Rzeszów 3:1. Po tym spotkaniu żółto-niebiescy zostali w południowo-wschodniej części Polski, by przygotować się do kolejnego starcia.

Apklan Resovia Rzeszów - Arka Gdynia 1:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

W tamtym spotkaniu bramki dla Arki zdobyli: Karol Czubak, Omran HaydaryMateusz Kuzimski. Czy to nowe ofensywne trio żółto-niebieskich?

Arka Gdynia znalazła nowe ofensywne trio na stałe czy to tylko potrzeba chwili? Zagłosuj

Arka Gdynia otrzymała ponad 1,5 mln zł za promocję miasta i Gdyńskiego Centrum Sportu.

Arka Gdynia otrzymała ponad 1,5 mln zł za promocję miasta i GCS. Co musi wykonać?

Od meczu z Resovią minęły cztery dni. Arka Gdynia ma okazję potwierdzić, że pod batutą Ryszarda Tarasiewicza słynie z doskonałego przygotowania fizycznego.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia. Potwierdzić doskonałe przygotowanie motoryczne. Przeczytaj zapowiedź

Będzie to walka o nie tylko o punkty, ale również o wyrobienie przewagi psychologicznej przed starcie w 1. rundzie Pucharu Polski, które jest zaplanowane przy ul. Olimpijskiej 31 sierpnia o godz. 19:29.
W składzie Arki dwie zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu z Resovią. Do wyjściowej "11" wskakują: Marcjanik (ARKA Gdynia) i Kuzimski (ARKA Gdynia) za Ziemanna (ARKA Gdynia) i Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
W zespole Górnika były piłkarz Arki - Zbozień (Górnik Łęczna). Natomiast w drużynie Arki Rymaniak (ARKA Gdynia) i Gol (ARKA Gdynia), którzy w drugą stronę poszli minionego lata
Arka w żółtych strojach, Górnik na zielono-czarno
1'
od środka zaczyna Grzeszczyk (Górnik Łęczna)
1'
pierwszy rożny dla Górnika
1'
Biernat (Górnik Łęczna) strzela po dośrodkowaniu, ale nad poprzeczką
2'
Górnik napiera od początku. Kolejne dośrodkowanie po odbiorze w środku boiska
3'
aut dla Arki na własnej połowie
4'
obrońcy dwukrotnie przecinali długie podania piłkarzy Arki
5'
Grzeszczyk (Górnik Łęczna) zmarnował dogodną sytuację i strzelił nad bramką. Górnik łatwo przedostaje się pod pole karne Krzepisza (ARKA Gdynia)
6'
Gąska (Górnik Łęczna) próbował lewą stroną, ale bez zagrożenia. Od bramki wznowi Krzepisz (ARKA Gdynia)
7'
Czubak ucierpiał w powietrznym pojedynku o piłkę, ale będzie grał dalej
7'
Pierwsze dośrodkowanie Arki, ale bez zagrożenia
10'
Pressing Arki zmusza rywali do rozgrywania piłki na własnej połowie
12'
Gol (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie rywala
12'
Stępień (ARKA Gdynia) wszedł w pole karne, ale następnie bardzo źle podał do kolegi i przejęli piłkę rywale
13'
Milewski (ARKA Gdynia) fauluje na połowie przeciwnika
14'
rożny dla Arki
14'
Zamieszanie po dośrodkowaniu Haydary'ego (ARKA Gdynia). Była okazja, ale nikt nie zdołał czysto uderzyć. Dobrotka (ARKA Gdynia) kopnął nawet w Rymaniaka (ARKA Gdynia)
16'
[1:0] Górnik Łęczna STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biernat. Dziwniel wrzucił w pole karne. Milewski nie wybił piłkę, czym zaskoczył Dobrotkę. Piłka wylądowała pod nogami piłkarza Górnika i mamy pierwszego gola.
16'
Górnik po raz pierwszy w tym sezonie zaczyna mecz od prowadzenia
18'
Dużo niedokładnej gry z obu stron
19'
Dobrotka (ARKA Gdynia) fauluje na połowie przeciwnika
21'
Arka rozgrywa akcję od linii obrony
21'
Szybka kontra Górnika po przechwycie. Tkacz (Górnik Łęczna) dostał piłkę na lewej stronie, wrzucił, ale nikt nie przeciął dośrodkowania
23'
Stępień (ARKA Gdynia) zagrał mocno w pole karne, ale ani Haydary (ARKA Gdynia), ani Czubak nie zdołali oddać strzału
23'
Dośrodkowanie Gąski (Górnik Łęczna). Dobrotka (ARKA Gdynia) wybija. Będzie korner
24'
Faul w ataku. Wznowi Arka
25'
Stępień (ARKA Gdynia) z autu, ale podanie do nikogo. Od bramki wznowi Gostomski (Górnik Łęczna)
27'
Kolejny odbiór Górnika w środku pola
27'
Dużo niedokładności w zespole Arki. Nie wszystkie podania docierają do odbiorców
29'
Gąska (Górnik Łęczna) uderza zza pola karnego, ale nad bramką
29'
Gol (ARKA Gdynia) dotarł pod pole karne, ale źle podał do kolegi
30'
Teraz Czubak nie opanował podania w polu karnym
31'
Dziwniel (Górnik Łęczna) w pole karne, ale nie udało się zamknąć dośrodkowania w pierwszym tempie. Dopiero po chwili Gąska (Górnik Łęczna) uderzył nad poprzeczką
32'
Górnik od dłuższej chwili konstruuje akcję
33'
Czubak mógł decydować się na uderzenie w polu karnym, ale wybrał niedokładne podanie do Kuzimskiego (ARKA Gdynia)
35'
Podliński odebrał piłkę Marcjanikowi (ARKA Gdynia) w polu karnym Arki i ten błąd mógł wiele kosztować gości. Krzepisz (ARKA Gdynia) ratuję arkowców
35'
Rożny dla Górnika
36'
Arkowcy wybijają po dośrodkowaniu z rożnego
37'
Haydary (ARKA Gdynia) z piłką w polu karnym po akcji Czubaka i Kuzimskiego (ARKA Gdynia). Chciał zejść do środka, ale w tym czasie doskoczyło do niego trzech obrońców
37'
Rożny dla Arki
37'
Nie ma strzału Arki, ale wciąż przy piłce
37'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haydary. Katastrofalny błąd Gąski, który zagrał piętą przy wyprowadzaniu kontry. Gol zagrał do Afgańczyka, a ten precyzyjnie przymierzył
39'
Czubak uderza, ale jest zablokowany
40'
Arka szuka kolejnej okazji, ale rywale stosują wysoki pressing
40'
Arka wymienia podania między własną, a rywala połową
42'
Arkowcy chcą jeszcze zejść do szatni przy prowadzeniu. Teraz to żółto-niebiescy z inicjatywą
43'
Stępień (ARKA Gdynia) wszedł z piłką w pole karne, ale zagrał bardzo niedokładnie
44'
Krykun (Górnik Łęczna) mocno uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie
44'
Czubak powalony na połowie rywala
45'
Stępień (ARKA Gdynia) po raz kolejny wrzuca, ale będzie tylko rożny
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GÓRNIK ŁĘCZNA - ARKA GDYNIA 1:1
Równolegle prowadzimy relację live z meczu ekstraklasy. Jak na razie Lechia Gdańsk przegrywa na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:2.

LIVE: Radiomiak Radom - Lechia Gdańsk 2:1

Arka potrzebowała trochę czasu, żeby wejść w to spotkanie. Do tego momentu Górnik zdążył się rozkręcić, stworzył kilka groźnych okazji i jedną z nich zamienił na gola. Obraz gry zmienił się po bramce Haydary'ego (ARKA Gdynia), bo do końca pierwszej połowy to żółto-niebiescy byli lepszą drużyną. Spotkanie przebiega w dobrym tempie, ale jednocześnie po obu stronach jest mnóstwo niedokładności. Najlepiej świadczy o tym fakt, że oba gole zostały strzelone po błędach rywali.
szykują się zmiany w zespole Arki
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
46'
Arka Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Ziemann.
46'
od środka zaczyna Arka
47'
Krzepisz (ARKA Gdynia) od bramki po niedokładnym dośrodkowaniu rywala
48'
Rzut wolny dla Arki na połowie rywala
48'
Haydary (ARKA Gdynia) wrzuca, ale bez zagrożenia
49'
Krykun (Górnik Łęczna) wrzuca, ale zbyt wysoko. Wcześniej efektownie opanował piłkę pod linią boczną
50'
Ziemann faulowany pod polem karnym Górnika
50'
Haydary (ARKA Gdynia) mocno zagrał w pole karne, ale skończyło się wybiciem
51'
Dobrotka (ARKA Gdynia) źle zagrywa z autu
51'
Haydary (ARKA Gdynia) przebojowo wszedł z piłą w pole karne, ale uderzenie pozostawiła wiele do życzenia
53'
Gąska (Górnik Łęczna) skrócił do środka, mocno uderzył, ale dobra interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia)
53'
Rzut wolny dla Arki na połowie przeciwnika
54'
Zamieszanie po dośrodkowaniu Haydary'ego (ARKA Gdynia). Będzie korner
55'
Sędzia jeszcze czeka na sygnał z wozu VAR
55'
Jednak rożny dla Arki
55'
Bez zagrożenia. Wyjaśnia Gostomski (Górnik Łęczna)
56'
Akcja Górnika, ale sędzia dopatrzył się spalonego
58'
Kuzimski (ARKA Gdynia) w pole karne, ale bardzo niedokładnie
59'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przerywa podanie rywali. Gdyby nie to, Krykun (Górnik Łęczna) wyszedłby sam na sam z Krzepiszem (ARKA Gdynia)
60'
Górnik wymienia podania
61'
Krykun (Górnik Łęczna) zatrzymany przez Ziemanna
62'
posiadanie piłki 52 - 48 proc. na korzyść Górnika
62'
Haydary (ARKA Gdynia) strzela zza pola karnego, ale niecelnie i zbyt lekko
63'
Arka buduje akcje, ale ma problemy pod bramką rywala
64'
Rożny dla Arki po strzale Haydary'ego (ARKA Gdynia)
65'
Bez zagrożenia po dośrodkowaniu
65'
Górnik w kontrze, ale niedokładne podanie ją zepsuła
65'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzeszczyk, w jego miejsce wchodzi Szramowski.
66'
Czubak fauluje rywala na jego połowie
67'
Górnik budowął akcję, ale Arka szybko przeniosła piłkę pod pole karne rywala po przechwycie
68'
Podliński wyszedł sam na sam po ograniu Marcjanika (ARKA Gdynia), wbiegł w pole karne, ale uderzył obok słupka
69'
Gąska (Górnik Łęczna) głową po dośrodkowaniu Serrano (Górnik Łęczna), ale nad bramką
70'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Tomal.
71'
Gąska (Górnik Łęczna) wbiegł z piłką w pole karne, ale został powstrzymany przez Dobrotkę (ARKA Gdynia)
71'
Żółtą kartką został ukarany Biernat (Górnik Łęczna).
72'
Niecelny strzał Czubaka, ale był na pozycji spalonej
72'
Górnik długo buduje akcję
74'
Aut dla Arki po niedokładnym podaniu rywali
74'
Ziemann mocno kopnął zza pola karnego po akcji Haydary'ego (ARKA Gdynia). Będzie rożny po interwencji Gostomskiego (Górnik Łęczna)
75'
Dobrotka (ARKA Gdynia) uderzył głową, ale obok słupka
76'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tkacz, w jego miejsce wchodzi Turek.
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuzimski, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
77'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Haydary dośrodkował z pola karnego, niedokładnie uderzył głową Tomal, ale piłka spadła pod nogi napastnika żółto-niebieskich, który wyprowadza swój zespół na prowadzenie.
80'
Arka w natarciu. Czubak przegrał jednak walkę o piłkę z Biernatem (Górnik Łęczna)
kontuzja
80'
Purzycki (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy lekarzy
81'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krykun, w jego miejsce wchodzi Pierzak.
82'
Purzycki (ARKA Gdynia) schodzi o własnych siłach, ale wróci na boisko
83'
Arka rusza po trzeciego gola
83'
Tomal (ARKA Gdynia) nie opanował podania od kolegi
84'
Rożny dla Arki. Teraz będzie wrzucał Adamczyk (ARKA Gdynia)
85'
Górnik również szuka gola
86'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
86'
Gol (ARKA Gdynia) wybija piłkę z własnego pola karnego
88'
Turek (Górnik Łęczna) padł w polu karnym Arki, ale sędzia pozostaje nie wzruszony
89'
Arka będzie miała rzut wolny na połowie rywala
kontuzja
90'
Sędzia doliczył 6 minut do regulaminowego czasu gry
90'+1
Arka utrzymuje się przy piłce
90'+2
90'+2
Marcjanik (ARKA Gdynia) nad bramką
90'+3
Kompletnie nieudany strzał Biernata (Górnik Łęczna)
90'+4
Obrońcy wybijają po wrzutce piłkarza Górnika
90'+4
Od bramki wznowi Krzepisz (ARKA Gdynia)
90'+5
Adamczyk (ARKA Gdynia) uderzał zza pola karnego, broni Gostomski (Górnik Łęczna)
90'+6
Podliński i Dobrotka (ARKA Gdynia) w walce o piłkę w polu karnym. Obaj upadli, sędzia czeka na sygnał z wozu VAR
90'+7
Nie ma rzutu karnego. Wznowi Krzepisz (ARKA Gdynia)
90'+8
Rzut wolny dla Górnika na połowie Arki
90'+8
Krzepisz (ARKA Gdynia) broni mocny strzał Serrano (Górnik Łęczna)
90'+8
KONIEC MECZU. GÓRNIK ŁĘCZNA - ARKA GDYNIA 1:2
Arka Gdynia była lepszą drużyną w drugiej połowie. Szczególnie wyróżniającą się postacią był Haydary (ARKA Gdynia), który napędzał akcje żółto-niebieskich. To po jednej z nich Czubak wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mają się z czego cieszyć, bo generalnie wynik jest dużo lepszy od gry. Kolejnym powodem do radości może być fakt, że gdynianie z podwójnej podróży wracają z 6 punktami, gdyż w środę pokonali również Akplan Resovia Rzeszów 3:1.

18 Resovia 6 0 3 3 4:9 3
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 4-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2022-08-15