Udany debiut piłkarek Sztormu w ekstralidze

Rafał Sumowski
8 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie piłkarki z ekstraligą przywitały się zwycięstwem. Gdańskie piłkarki z ekstraligą przywitały się zwycięstwem.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk rozpoczęły sezon od zwycięstwa nad GOSiRkami Piaseczno 2:1 (1:0). W ostatniej akcji gry przyjezdne zdobyły wyrównującą bramkę, która nie została jednak uznana. Tym samym gdańskie piłkarki udanie przywitały się z najwyższą klasą rozgrywkową. - Bałem się pierwszego meczu, bo przeskok w klasach rozgrywkowych jest ogromny. Wierzę, że z każdym spotkaniem dziewczyny będą grały coraz lepiej - mówi trener Robert Chałaszczyk.

Bramki dla Sztormu: Zawadzka 35, Wierzbicka 46

SZTORM AWFiS: Kołacz - Świętoniowska, A.Bużan, Zawadzka, Wróbel - Zańko, Sirant, Słowińska (60 Słowy), K.Bużan, Kamińska (70 Sikorska) - Wierzbicka (72 Pielowska)

Inauguracyjne spotkanie ekstraligi gdańszczanki rozegrały w roli gospodyń we Władysławowie, gdyż wciąż czekają na modernizację boiska AWFiS. Jak przed meczem przyznawał trener Robert Chałaszczyk boisko w COS Cetniewo służy jednak jego podopiecznym. Jak się okazało, nie tylko w I lidze.

Sobotni debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej wypadł udanie. Już w 25 minucie blisko zdobycia gola była Karolina Wierzbicka po dośrodkowaniu Martyny Zańko. Napastniczka uderzyła jednak zbyt lekko i bramkarka przyjezdnych bez trudu złapała piłkę.

10 minut później w pole karne dośrodkowała Kinga Bużan, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachowała się Marcjanna Zawadzka, która skierowała piłkę do pustej bramki.

- Pierwsze 10 minut dziewczyny dosłownie "siedziały" na rywalkach. Później to przyjezdne doszły do głosu, ale nie miały z tego jakichś klarownych akcji, a to my objęliśmy prowadzenie. Swoje zrobiła też czujna w bramce Magda Kołacz - mówi trener Chałaszczyk.
Na 2:0 "Sztormówki" podwyższyły już w pierwszej akcji po przerwie kolejną indywidualną akcję bokiem przeprowadziła Zańko. Skrzydłowa okiwała rywalki i podała do Wierzbickiej tak, że wystarczyło jej tylko dołożyć nogę, by skierować piłkę do pustej bramki.

Kolejny kwadrans to znakomita gra Sztormu AWFiS i pełna kontrola nad wydarzeniami na boisku. Jednak w 70 minucie, gdy Martyna Wróbel wślizgiem powstrzymywała rywalkę w polu karnym, dotknęła piłki ręką prokurując rzut karny. GOSiRki wykorzystały tą szansę i zdobyły gola kontaktowego.

Przyjezdne dążyły do wyrównania posyłając długie piłki w "szesnastkę" gospodyń. Te z kolei czekały na kontry. Wreszcie w ostatniej akcji meczu zawodniczki z Piaseczna zdołały ponownie pokonać Kopacz, ale sędzina odgwizdała faul. To wywołało spore zamieszanie i protesty gości, ale równo z tą sytuacją zakończono spotkanie.

- Bałem się pierwszego meczu, bo przeskok w klasach rozgrywkowych jest ogromny. Prawdopodobnie najmłodsza zawodniczka rywalek u nas w zespole byłaby najstarsza. Było widać różnicę w doświadczeniu. W ekstralidze gra się dużo ostrzej, nie "gwiżdże" się pewnych rzeczy tak jak poziom niżej. Jest mniej czasu na reakcję. Dziewczyny muszą się do tego przyzwyczajać. Wierzę, że z każdym spotkaniem dziewczyny będą grały coraz lepiej - posumował szkoleniowiec Sztormu AWFiS.

• Ważne zwycięstwo

Zawsze jest lepiej wystartować ,zwyciężając w pierwszym meczu ! Brawo !

• 4 0

• (1)

Oby tak dalej!!!

• 5 0

• Brawo dziewczyny!!! Powodzenia w dalszych spotkaniach:)

• 3 0

• Gratuluję i trzymam kciuki za was w kolejnych meczach :D trochę więcej spokoju pod koniec i wszystko byłoby ekstra :D wielkie gratulacje! Jesteście wielkie! :)