Gdańsk w elicie piłki nożnej kobiet

Rafał Sumowski
7 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Piłkarski Sztormu zakończyły sezon z bilansem 15 zwycięstw, 1 remisu i 2 porażek. To dało im awans do ekstraklasy. Tak cieszyły się w szatni po ostatnim meczu w Łodzi. Piłkarski Sztormu zakończyły sezon z bilansem 15 zwycięstw, 1 remisu i 2 porażek. To dało im awans do ekstraklasy. Tak cieszyły się w szatni po ostatnim meczu w Łodzi.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk wywalczyły awans do ekstraligi. Podopieczne Roberta Chałaszczyka zapewniły sobie promocję do elity remisując 0:0 w wyjazdowym meczu z SMS Łódź. - Radość jest wielka, ale teraz musimy skupić się na przygotowaniach do gry z najlepszymi. Czasu mamy niewiele, a budżet musi być jakieś trzy razy większy - mówi szkoleniowiec najlepszego zespołu Grupy Północnej I ligi.

SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, Zawadzka , A.Bużan, Wróbel - Zańko, Słowińska (65 Stasiulewicz), K.Bużan, Cywińska, Kamińska (60 Pielowska) - Wierzbicka (75 Anna Kopecka, 85 Sikorska, 90 Rabiega, 92 Aleksandra Kopecka)

Na mecz ostatniej kolejki sezonu gdańszczanki pojechały z nadzieją na to, by nie przegrać spotkania, bowiem taki rezultat pozwalał zachować im pierwsze, jedyne premiowane awansem do ekstraligi miejsce. Jedynie zwycięstwo gospodyń mogło zmienić lidera i dać końcowy sukces łodziankom.

- Myśleliśmy, że rywalki będą grały bardziej kombinacyjnie, z wykorzystaniem skrzydeł. Wybrały jednak najprostszą drogą przez mocne, wysokie podania środkiem. Dysponujemy w miarę rosłym składem, więc ich taktyka nam pasowała - mówi trener Sztormu Robert Chałaszczyk.

Przez cały mecz obydwa zespoły stworzyły sobie w zasadzie po jednej dogodnej sytuacji bramkowej. Dopiero pod koniec spotkania groźnie uderzała Monika Pielowska po podaniu Kingi Bużan, ale ze strzałem poradziła sobie bramkarka. Gospodynie chciały zrewanżować się na 5 minut przed końcem gry. Po uderzeniu zza pola karnego piłkę zmierzającą na długi słupek cudownie obroniła Magdalena Kołacz.

- Nie wiem w jaki sposób to obroniła, ale to była interwencja na wagę awansu - przyznaje Chałaszczyk, który w ostatnich minutach rotował zmianami na jednej pozycji, by ukraść trochę czasu rywalkom.

Dzięki zwycięskiemu remisowi gdańszczanki po końcowym gwizdku świętowały awans. Teraz przed klubem kolejne, organizacyjne wyzwania.

SZTORM AWFiS MA 70 TYS. ZŁ NA RUNDĘ I KADRĘ PEŁNĄ WYCHOWANEK

- Radość jest wielka, ale teraz musimy skupić się na przygotowaniach do gry z najlepszymi. Czasu mamy niewiele, a budżet musi być jakieś trzy razy większy. Jest sporo rzeczy, za które musimy teraz wziąć się mocno do roboty - mówi szkoleniowiec.

W Grupie Południowej walka o awans była mniej zacięta. Już na kolejkę przed końcem rozgrywek promocję do ekstraligi zapewnił sobie zespół AZS PWSZ Wałbrzych. Mistrzem kraju został Medyk Konin, który już w czwartek na Stadionie Miejskim w Gdyni zagra z Górnikiem Łęczna w finale Pucharu Polski. Do I ligi zdegradowane zostały FC AZS AWF Katowice i Stilon Gorzów Wlkp.

ZOBACZ ZA DARMO FINAŁ PP KOBIET

Pozostałe wyniki 18. kolejki I ligi:
Stomil Visacom Olsztyn - Praga Warszawa 0:2
Błękitni Stargard Szczeciński - Medyk II Konin 0:7
Zamłynie Radom - Polonia Poznań 0:3 (walkower)

• Brawooooooo!!!

Wspaniale, szczęśliwy dzień dla kibiców Sztormu!!! Gratulacje.

• 19 0

• Mega!

Mega wynik! Brawo dziewczyny brawo trener. Chcemy meczów w Gdańsku!