Grand Prix Gdańska

14 lipca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Wiktor Chełmiński i Robert Michniewski po raz drugi wygrali w Grand Prix Gdańska turniej siatkówki plażowej i umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Trzecie zawody zapalnowano na najbliższą niedzielę. Tego dnia zapisy przyjmowane będą do godziny 10.00 przy molo w Brzeźnie.

W drugiej odsłonie do rywalizacji przystąpiło 27 par. Zwyczajem brzeźnieńskim jest finał na trzy pary. Tym razem, by w nim się znaleźć, wystarczyło poradzić sobie w jednej z dziewięciu grup, a następnie zwyciężyć w dwóch pojedynkach w fazie pucharowej. Aby ułatwić zadanie paniom, jedna z grup była całkowicie sfeminizowana. Skorzystały z tego siatkarki Gedanii. Anna Sołodkowicz i Małgorzata Jeromin, przymierzana do roli zmnienniczki rozgrywającej w drużynie ekstraklasy, w końcowej klasyfikacji uplasowały się w przedziale miejsc 7-12.

W finale, w którym systemem grano każdy z każdym, Chełmiński i Michniewski wyprzedzili Macieja Grabana i Eligiusza Glassa oraz Pawła Gołąbka i Bartosz Jóźwiakowskiego.