Grand Prix Gdańska

12 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Wiktor Chełmiński zwyciężył w Grand Prix Gdańska w siatkówce plażowej. Pomiędzy trzynastu czołowych zawodników klasyfikacji, sporządzonej na podstawie wyników czterech turniejów, rozdzielono 4 tysiące złotych. Sklasyfikowano 182 siatkarki i siatkarzy.

Sarah Eichler i Janina Krohe z Neustadt, które debiutowały na trójmiejskich plażach w Sopocie, spróbowały sił pod siatką także w Gdańsku. Tym razem niemieckie 16-latki stanęły do rywalizacji w formule open. W stawce 36 par przebiły się do 1/8 finału, bijąc po drodze m.in. dwa męskie duety.

W ostatnich dwóch imprezach na plaży w Brzeźnie prymat potwierdzili Wiktor Chełmiński z Robertem Michniewskim. Najpierw w finale ograli Wojciecha Fabiańczyka i Tomasza Mórawskiego, a na zakończenie cyklu w pojedynku o pierwsze miejsce byli lepsi od Grzegorza Boguszewskiego i Pawła Kolana. Na trzecich pozycjach w obu przypadkach uplasowali się Rafał Redzimski i Roman Rudziński.