Gruchała druga, drużyna zwycięska

12 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Doskonale w pierwszym tegorocznym starcie w Pucharze Świata spisała się Sylwia Gruchała. Gdańska florecistka zajęła w Tokio drugie miejsce. Turniej Prince Takamodo Trophy, zaliczalny do elitarnego cyklu Grand Prix, zdobyła Hyun Hee Nam. W finale reprezentantka Korei Południowej wygrała 13:6. Dzień póxniej biało-czerwone wygrały turniej drużynowy!

Gruchała w drodze do walki o pierwsze miejsce najtrudniejszą przeprawę miała w 1/8 finału. Z Japonką Chieko Sugawarą wygrała 15:11. W ćwierćfinale i półfinale popularna "Sylwka" wygrywała kolejno z Aidą Szanajewą (Rosja) i Margheritą Granbassi (Włochy) po 15:8. Ta ostatnia najniższy stopień podium podzieliła z Janą Ruzawiną (Rosja).

Daleko w Tokio wylądowały dwie inne gdańszczanki. Karolina Chlewińska po porażce z Sun Hye Lee (Korea) 7:15 była 38, a Katarzyna Kryczało nie przebiła się przez eliminację, kończąc turniej na 71. pozycji.

Do turnieju drużynowego Polki rozstawiono dopiero z czwartej pozycji wsród 10 zespołó. Po drodze do zwycięstwa musiały pokonać wyśmienite ekipy. W ćwierćfinale podopieczne Tadeusza Pagińskiego weliminowały Włoszki, a w półfinale okaząły się lepsze od Rosjanek. Pojedynek o pierwsze miejsce miał niecodzienne zakończonie. Po rozegraniu dziewięciu walk zarówno nasze reprezentantki jak i Francuzki miały na koncie po 34:34. Zarządzono dogrywkę. U nas biła sie Gruchała. Dopisało jej szczęśie w losowaniu. Zyskała tzw. priorytet. I to on zdecydował o wygranej Polek, gdyż w dodatkowej minucie walki żadna z florecistek nie zadała trafienia.

Biało-czerwone w Tokio walczyły w składzie: Gruchaůa, Chlewińska, Kryczało oraz Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań). To już siódme zwycięstwo naszej drużyny w zawodach Pucharu Świata.

Czołówka turnieju: 1. Polska, 2. Francja, 3. Rosja, 4. Chiny,
5. Rumunia, 6. Japonia.
Klasyfikacja generalna pucharu: 1. Rosja 272 punkty, 2. Polska 262, 3. Francja 260, 4. Węgry 236, 5. Korea Południowa 220

Następny turniej rangi Grand Prix Pucharu Świata, w ramach którego będa walki indywidualne i drużynowe, zaplanowany jest od 19 do 21 maja w Gdańsku.

Opinie (6)

• Brawo Sylwka, szkoda, ze tak slabo poszlo Kasce :(

• 0 0

• ......

siedza dwa golebie na galezi jeden grucha a drugi jablko...:)

• 0 0

• GRATULACJE

Nasza Sylwia jest najlepsza. Brawo, Brawo, Brawo. Tak trzymaj dzielna Florecistko!

• 0 0

• do bfk cfk

Gratuluje niebywalej inteligencji. To ironia, oczywiscie.

• 0 0

• hehe

Christoph spokojnie:)Ja juz na to nie reaguje bo zawsze sie znajdzie ktos taki z takimi tekstami!

• 0 0

• wypracowany sukces ...

godziny treningow i wyrzeczen nie poszly na marne,gratuluje wspanialego wystepu w tak waznym Turnieju...